Προς το περιεχόμενο

Blackstone's flight - Ένα ακόμη fingerstyle κομμάτι μου


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Ένα παλιό κομμάτι μου εμπνευσμένο από το πέταγμα των γερακιών στην Κάρπαθο που έκανα δύο χρόνια. To blackstone είναι η ελεύθερη μετάφραση του "μαυροπετρίτη". Τώρα δεν ήξερα αν αυτά που έβλεπα ήταν πετρίτες ή μαυροπετρίτες αλλά μου άρεσε η λέξη  ;D.

Το σίγουρο ήταν ότι είχε πολλά βραχοκιρκίνεζα

Το κούρδισμα είναι CGDGAD.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, δεν είναι άσχημο. Συνέχιζε να παίζεις και πιστεύω ότι θα βελτιωθείς σημαντικά σε θέματα τεχνικής και μουσικότητας. Με τον καιρό θα πρέπει βέβαια να δοκιμάζεις να παίξεις και πιο σύνθετα πράγματα - όχι ότι αυτό το video ήταν άσχημο, αλλά αν συνεχίσεις έτσι θα μπορείς να αποδώσεις και σε πιο απαιτητικές συνθέσεις.

 

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα.

 

 

 

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

(και μετά έβαλα τα κλάματα)

 

:'( :'( :'( :'( :'( :'(

 

 

 

 

;D ;D ;D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία σύνθεση και άψογο παίξιμο, μπράβο! Αφού μπόρεσες όμως και έβαλε τα κλάματα ένας moderator :o (είναι γνωστό ότι είναι σκληροί αυτοί), διπλά μπράβο!!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια σας.

 

@Earendil Σε ευχαριστώ πολύ για το εποικοδομητικό σου σχόλιο. Θα λάβω σοβαρά υπ' όψιν μου τις συμβουλές σου, που όπως πιστεύω θα με βοηθήσουν να γίνω καλύτερος μουσικός και άνθρωπος

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

@Johnps Δυστυχώς δεν μένω πια στην Κάρπαθο για να τραβήξω τα γεράκια. Πάντως είναι καταπληκτικό νησί και άγριο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δηλωσει θαυμαστης-φαν και ενιοτε ''ζηλοφθων'' προ πολλου.

Δεν εχω λογια πολλα,μονο οτι η  μουσικη που βγαζεις με αγγιζει και με ταξιδευει.

 

Σε παρακαλω,μαζεψτα και κανε ενα cd με ηχογραφησεις αυτου του  ειδους.

Αν υπαρχει  ηδη,θελω να  το αγορασω.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δηλωσει θαυμαστης-φαν και ενιοτε ''ζηλοφθων'' προ πολλου.

Δεν εχω λογια πολλα,μονο οτι η  μουσικη που βγαζεις με αγγιζει και με ταξιδευει.

 

Σε παρακαλω,μαζεψτα και κανε ενα cd με ηχογραφησεις αυτου του  ειδους.

Αν υπαρχει  ηδη,θελω να  το αγορασω.

 

 

 

 

Ευχαριστώ Σταύρο. Όπως πάντα με τιμούν τα σχόλια σου.  Κατέληξα ότι ο λόγος που δεν έχω κάνει ακόμα το cd μου είναι εκτός από τις υποχρεώσεις και την έλλειψη χρόνου ότι είμαι πολύ απαιτητικός και ποτέ ευχαριστημένος και από τον εαυτό μου και από τον ήχο μου. Να δούμε πότε θα ξεκολλήσω χαχαχ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφεύγω να σε ακούω, γιατί τη πατάω σα τον μεδεράτορα, πλησιάζει και η εποχή για το άναμμα της σόμπας και όλο και πιο συχνά με περνάει η ιδέα απ το μυαλό να ρίξω τις κιθάρες μου, θα φανούν χρἠσιμες σε κάτι  ;D ;D ;D

 

Αν είσαι ανικανοποίητος εσύ, εγώ θα έπρεπε να έχω κρεμαστεί στη παρακείμενη καρυδιά.

  Δώκε πράμα στο λαό

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου