Προς το περιεχόμενο

Καταγγελία στη αστυνομία γιά απατεώνα στις αγγελίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση:Αντικαταβολη σημαινει οτι ερχεται το δεμα ,το ανοιγεις το τσεκαρεις αν ειναι το πραγμα που συμφωνησες και τοτε δινεις τα χρηματα στα ΕΛΤΑ η οπουδηποτε Αλλου!!Σωστα η κανω Λαθος ;;Αν δεν γινεται ετσι τοτε γραψτε λαθος μου!!

 

Δεν επιτρέπεται να ανοίξεις το δέμα, αν δεν πληρώσεις, πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια ερωτηση:Αντικαταβολη σημαινει οτι ερχεται το δεμα ,το ανοιγεις το τσεκαρεις αν ειναι το πραγμα που συμφωνησες και τοτε δινεις τα χρηματα στα ΕΛΤΑ η οπουδηποτε Αλλου!!Σωστα η κανω Λαθος ;;Αν δεν γινεται ετσι τοτε γραψτε λαθος μου!!Αν ομως γινεται  τοτε μεριδιο εuθυνης εχει και ο αγοραστης ο οποιος δεν ελεγξε το δεμα πριν πληρωσει!! ??? ???Ο τυπος φαινεται οτι ψαχνει κοροιδα και τα βρισκει!! ???

 

 

Τα πράματα δεν είναι καθόλου όπως τα λες...ο παραλήπτης ΔΕΝ ΈΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΊΩΜΑ να ανοίξει το πακέτο πριν το πληρώσει! !! Αυτό μου το τόνισαν στα ΕΛΤΑ. ..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια ερωτηση:Αντικαταβολη σημαινει οτι ερχεται το δεμα ,το ανοιγεις το τσεκαρεις αν ειναι το πραγμα που συμφωνησες και τοτε δινεις τα χρηματα στα ΕΛΤΑ η οπουδηποτε Αλλου!!Σωστα η κανω Λαθος ;;Αν δεν γινεται ετσι τοτε γραψτε λαθος μου!!Αν ομως γινεται  τοτε μεριδιο εuθυνης εχει και ο αγοραστης ο οποιος δεν ελεγξε το δεμα πριν πληρωσει!! ??? ???Ο τυπος φαινεται οτι ψαχνει κοροιδα και τα βρισκει!! ???

 

Στην αντικαταβολη πρωτα πληρωνεις και μετα παραλαμβανεις, ειδικα στα ΕΛΤΑ. τωρα αν σε καποια κουριερ υπαρχει δυνατοτητα ελεγχου δεν το γνωριζω αλλα και να υπαρχει σιγουρα θα πρεπει να το εχει ζητησει ο πωλητης και να εχει υπαρξει συνεννοηση. Και παλι ομως αυτο θα μας προφυλασσε απο κραχτες περιπτωσεις μονο (οπως του φιλου παραπανω). Φαντασου ομως να πρεπει να ελεγξεις τη λειτουργια ενος πεταλιου πχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρεαλιστικά σε πολλές περιπτώσεις δεν γίνεται να ελέγξεις την κατάσταση ενός αντικειμένου, απαιτείται αρκετός χρόνος. Κι αυτό φυσικά αν επιτρέπεται να ανοίξεις ένα κουτί πρίν πληρώσεις.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ντρέπομαι που αυτός ο κ@ριόλης είναι από τη Θεσ/νίκη...

 

Και δη Νεαπολίτης ρε συ!!

Πάντως έχει τεράστιο θράσος  ο συγκεκριμένος . Ελπίζω για το καλό πολλών αυτή την φορά να την πατήσει μια και καλή.

 

Έχει χαλάσει την πιάτσα των αγγελιών. Έχω κάνει ανταλλαγές από Αθήνα-Θες/νίκη, να μου στείλουν πράγματα χωρίς αντικαταβολή και να πάω την ίδια μέρα στην τράπεζα να καταβάλλω το ποσό κ.λ.π χωρίς προβλήματα και παρερμηνείες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ Λαθος μου!!Αλλα εχω συμφωνησει με ανθρωπο απο Θεσσαλονικη να ανοιξω να τσεκαρω και να πληρωσω !!Αλλα  οχι με ΕΛΤΑ!!Γι'αυτο και ρωτησα αν ισχυει !!Τελος παντων καλο ξεμπερδεμα!! (ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ ο καλυτερος τροπος !!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καταρχήν ντρέπομαι που αυτός ο κ@ριόλης είναι από τη Θεσ/νίκη...

 

Εξάλλου, με ένα πρόχειρο ψάξιμο του ονοματεπώνυμού του φαίνεται οτί θέλει και να "κάνει dating".  ::)

 

http://badoo.com/el/0382658462/

 

 

 

εχει κ facebook ο συγκεκριμενος.

Οσο για την αντικαταβολη,ισχυει οτι ανεφεραν κ τα παιδια παραπανω,δηλ. πρωτα πληρωνει καποιος κ μετα παραλαμβανει το δεμα.Σε αυτο στηριζεται κ αυτος ο απατεωνακος κ κανει αυτα που κανει...το θεμα ειναι αν μπορουν οι διαχειριστες μεσω της IP τους να του ριξουν κανα οριστικο ban, ωστε να μην μπορει να κανει ουτε νεο λογαριασμο για να ξαναπουλησει την σαβουρα του...δεν μπορει κατι θα υπαρχει για αποκλεισμο...

Επειδη εχω πουλησει μεσω Αντικαταβολης Ελτα αρκετα πραγματα,συνηθως μεσολαβουν 3 με 5 ημερες (το αργοτερο) εργασιμες για να παραλαβεις τα χρηματα μεσω της επιταγης...στα πληρωνει ο ταχυδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως κάτι πρέπει να γίνει με την ΙΡ του απατεώνα (εδώ να πω ότι αν υπάρξουν κι άλλες καταγγελίες από άλλα θύματα από εδώ μέσα θα ασχοληθεί και η Δίωξη Ηλ.Εγκλήματος).Επαναλαμβάνω ότι δεν υπάρχει κόστος σε αυτό καθώς η δίωξη γιά απάτη είναι αυτεπάγγελτη!!!

Εγώ,τώρα,ελπίζω μιάς και η προϊσταμένη στα ΕΛΤΑ Ηλιούπολης το έχει πάρει ζεστά και επικοινώνησε η ίδια με την Αστυνομία,να καταφέρουν να του την έχουνε στημένη όταν πάει ο καραγκιόζης να εισπράξει την επιταγή μου...Σε κάθε περίπτωση ζητάω την άσκηση ποινικής δίωξης κατά του Βαφόπουλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα λόγια για την αντικαταβολή μιας και πρόσφατα έκανα δύο συναλλαγές, μια μέσω αγγελιών και μία αφορούσε αγορα απο ιντερνετικο μαγαζι:

 

Οι εταιρείες courier πλεον δεν σε αφηνουν να ανοιξεις το δεμα πριν το παραλαβεις δηλαδή πριν πληρώσεις. Αυτο μου το ξεκαθάρισαν.

 

Επίσης μπορεις αν θες να το ανοιξεις μπροστα τους για να ειναι μαρτυρες του περιεχομένου αλλα και πάλι μου ξεκαθάρισε η προισταμενη του υποκαταστηματος οτι ειναι πολιτικη της εταιρειας να μην χρησιμοποιούνται σαν μάρτυρες οι υπαλληλοι τους.

 

Με απλα λογια για την εταιρεια courier ειτε παρεις ενα δεμα με αντικαταβολη και το ανοιξεις επι τοπου ειτε σπιτι σου ειναι το ιδιο πραγμα. ΔΕΝ θα πιστοποιησουν οτι σου έστειλαν ενα βιβλιο αντι για ενα ipad.

 

Δεν ξερω τωρα αν καποιος υπαλληλος courier ευαισθητοποιηθει και ερθει να καταθέσει υπερ σου αφου ειναι οφθαλμοφανέστατη απατη.

 

Πρακτικα λοιπον η αντικαταβολη μονο σε καθυστερει σε σχέση με την κατάθεση σε τραπεζα, γιατι ναι μεν μπορεις να παραλαβεις πρωτα ενα κουτι (που δεν ξερεις τι εχει μεσα) αλλα θα το εχεις πληρώσει και φυσικά αν ειναι απάτη θα την έχει πατήσει..

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ,τώρα,ελπίζω μιάς και η προϊσταμένη στα ΕΛΤΑ Ηλιούπολης το έχει πάρει ζεστά και επικοινώνησε η ίδια με την Αστυνομία,να καταφέρουν να του την έχουνε στημένη όταν πάει ο καραγκιόζης να εισπράξει την επιταγή μου...Σε κάθε περίπτωση ζητάω την άσκηση ποινικής δίωξης κατά του Βαφόπουλου...

 

Πάντως όποια πρόθεση μυστικότητας της επιχείρησης της αστυνομίας, μόλις πήγε στράφι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου