Προς το περιεχόμενο

Interstellar - Music


ex-guitalele

Προτεινόμενες αναρτήσεις

offtopic: έχεις κάποιο σχετικό σύγγραμμα μήπως να μου προτείνεις;

 

Για την θεωρία της σχετικότητας συγκεκριμένα internet is your friend. Προσωπικά δεν έχω κάποιο βιβλίο που να ασχολείται αποκλειστικά με το θέμα (εκτός της ίδιας της δουλειά του Αινστάιν που ποτέ δεν έκατσα να διαβάσω κυρίως λόγο των μαθηματικών, δεν είμαι φυσικός), πληροφορίες έχω συγκεντρώσει όλ' αυτά τα χρόνια που ασχολούμαι διαβάζοντας βιβλία για διαφορετικά θέματα τα οποία όμως αναλύουν και την σχετικότητα, διαβάζοντας άρθρα σε περιοδικά και πολύ internet. Όμως δεν είναι δύσκολο να βρείς, υπάρχει υλικό αφθονο.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι έτσι είναι!!

 

Πολύ θα 'θελα να το παρακολουθήσω το σεμινάριο! Υπάρχει κάποιο βίντεο - pdf ή σκοπεύεις να το ξανακάνεις στα κοντά;

 

Χαχαχα χαίρομαι που βοήθησα  8)

 

 

 

Δεν ημουν εισηγητής εγω λολ, εννοούσα οτι το παρακολούθησα.

 

 Δεν γραφω ποιο  μηπως θεωρηθει διαφημιση αν και οι ανακοινώσεις του συγκεκριμενου φορέα  μπαινουν στο noiz. Τσεκαρε τα δελτια τυπου.

αμα θες σου στελνω pm.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

offtopic: έχεις κάποιο σχετικό σύγγραμμα μήπως να μου προτείνεις;

 

 

 

 

 

αφου ασχολείσαι κιόλας λίγο

ξεκίνα με τη σειρά βιβλιων του στηβεν χοκινς και δεν θα χασεις

εναλλακτικα και πιο γρηγορα ψαξε στο νετ να δεις τα ντοκυμαντερ του που στηριζονται στα βιβλία του αλλα φυσικά στο βιβλίο υπάρχει περισσότερη ανάλυση.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την θεωρία της σχετικότητας συγκεκριμένα internet is your friend. Προσωπικά δεν έχω κάποιο βιβλίο που να ασχολείται αποκλειστικά με το θέμα (εκτός της ίδιας της δουλειά του Αινστάιν που ποτέ δεν έκατσα να διαβάσω κυρίως λόγο των μαθηματικών, δεν είμαι φυσικός), πληροφορίες έχω συγκεντρώσει όλ' αυτά τα χρόνια που ασχολούμαι διαβάζοντας βιβλία για διαφορετικά θέματα τα οποία όμως αναλύουν και την σχετικότητα, διαβάζοντας άρθρα σε περιοδικά και πολύ internet. Όμως δεν είναι δύσκολο να βρείς, υπάρχει υλικό αφθονο.

 

αφου ασχολείσαι κιόλας λίγο

ξεκίνα με τη σειρά βιβλιων του στηβεν χοκινς και δεν θα χασεις

εναλλακτικα και πιο γρηγορα ψαξε στο νετ να δεις τα ντοκυμαντερ του που στηριζονται στα βιβλία του αλλα φυσικά στο βιβλίο υπάρχει περισσότερη ανάλυση.

 

Οκ, thank you! Θα πάω σήμερα κιόλας να δω μήπως βρω και κανένα βιβλίο του Χόκινγκ.

 

Δεν ημουν εισηγητής εγω λολ, εννοούσα οτι το παρακολούθησα.

 

  Δεν γραφω ποιο  μηπως θεωρηθει διαφημιση αν και οι ανακοινώσεις του συγκεκριμενου φορέα  μπαινουν στο noiz. Τσεκαρε τα δελτια τυπου.

αμα θες σου στελνω pm.

 

 

Ναι στείλε μία, αν δεν σου κάνει κόπο  8) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

θα σε φέρνω σαν παράδειγμα όταν μου λέει η γυναίκα μου οτι είμαι παντελως κατεστραμμένος και δεν σκεφτομαι τιποτε αλλο εκτος απο τη μουσικη το μπάσκετ και το σεξ...

 

Εμείς είμαστε αδέρφια από άλλη μάνα και από άλλο πατέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ αφιλοξενο το διάστημα. Καθε φορα που γυριζω απο εκει σκεφτομαι με τρομο την στιγμη που πρεπει να ξαναταξιδέψω. Αλλα ειναι η δουλειά μου.

Τοσα χρόνια δουλεύω στο διάστημα...... τοσα χρόνια.................

Αλλα....... ετσι γεμίζει η κατσαρόλα.................... χαχαχαχχαα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

Πάρτε τα δύο βιβλία του Kip Thorne, «Μαύρες Τρύπες και στρεβλώσεις του χρόνου».

 

Είναι ο αστροφυσικός πίσω από την ταινία. Τον είχα γνωρίσει το 1991 στο Ηράκλειο Κρήτης. Παίζει στοιχήματα με Hawking κτλ, οπότε ό,τι λέει διαβάστε το, αξίζει!

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου