Προς το περιεχόμενο

Σάκης... σκέτο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στους Δύο Ξένους πάντως ήταν απολαυστική...

 

Ειρωνεία: στους Δύο Ξένους η Μαρίνα (Εβελίνα Παπούλια), χωρίς σπουδές και με ελαφρό-ποπ-ρηχό κοινωνικό προφίλ, θέλει να παίξει Αντιγόνη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εμένα μου φαίνεται ότι τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά. Εξηγούμαι:

 

Ο Σάκης είναι ένας διασκεδαστής. Αυτό είναι το επάγγελμά του και το κάνει πολύ καλά. Επίσης είναι ένας άνθρωπος του οποίου η κάθε κίνηση, από το επόμενο τραγούδι που θα πει, μέχρι το τι θα φάει το βράδυ και σε ποια διαφήμιση θα εμφανιστεί, αποφασίζεται από ένα τιμ μάνατζερς και ίματζ μέικερς. Αυτοί αποφάσισαν και ότι ήρθε η ώρα να παίξει και σε αρχαία τραγωδία αφού έκανε κι ένα μικρό περίπατο από το σινεμά. Επίσης ο Σάκης είναι ο πρεσβευτής της απενοχοποίησης της easy διασκέδασης. Είναι ο νούμερο 1 διασκεδαστής για τον οποίο τόλμησαν να πουν "σοβαροί" καλλιτέχνες ότι τους αρέσει. Και από τότε αυτού του είδους η απενοχοποίηση έγινε τρεντ ενώ στο όνομα του Σάκη πλέον πίνουν νερό οι πάντες, πιο πολύ γιατί έτσι δηλώνουν ακομπλεξάριστοι παρά γιατί ο Σάκης είναι όντως τόσο τρομερός (κάτι αντίστοιχο είχε γίνει παλιότερα και με τη Μενεγάκη). Ο Σάκης είναι ένα σύγχρονο προϊόν που πουλάει πάρα πολύ καλά.

 

Ο Σάκης λοιπόν, δε βραβεύθηκε για την ερμηνεία του η οποία μπορεί να ήταν "μια χαρά" αλλά υπάρχουν εκατοντάδες καλύτεροι, τουλάχιστον στο πεδίο της αρχαίας τραγωδίας. Βραβεύθηκε γιατί το όνομά του είναι brand και προσφέρει δημοσιότητα, αίγλη, άρα χορηγίες και την απενοχοποίηση που γράφω παραπάνω.

 

Η Διαβάτη είναι για μένα μια σπουδαία ηθοποιός. Ναι έχει παίξει και σε άθλιες χαζομάρες. Αλλά ακόμα κι εκεί ήταν καλή. Την αντίδρασή της τη θεωρώ λανθασμένη. Ή είσαι στα γρανάζια του συστήματος (βγάζοντας καλά λεφτά παίζοντας σενάρια που φτύνεις) ή δεν είσαι και παίζεις αποκλειστικά ό,τι σου αρέσει εσένα και πεινάς. Ή πιάνεις και δεύτερη δουλειά. Αν ανήκε στη δεύτερη κατηγορία, θα δεχόμουν την αντίδρασή της. Αν ανήκε σε αυτή την κατηγορία βέβαια, δε θα ήταν ποτέ μέσα σε εκείνη την αίθουσα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Διαβάτη είναι για μένα μια σπουδαία ηθοποιός.

 

Δεν συμφωνώ. Ένα χάλι μαύρο είναι.

Αλλά δεν με απασχολεί, διότι αν θέλω δεν την βλέπω.

Το ίδιο και ισχύει με τον Ρουβά - αν θέλω, δεν τον βλέπω.

 

Όμως η αναζήτηση μίας αστυνομίας θεάτρου, δείχνει ότι εκτός από κακή ηθοποιός, είναι φασιστοκολοκύθα. Και εκεί, ενοχλούμαι, δεν διασκεδάζω πλέον.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα της απαντησε ο Ρουβάς.Δεν το πηρε το βραβειο με το ζορι.Τον ψηφισαν "ειδικοι" υποτιθεται.Πολλοι μουσικοι ηταν αυτοδιδακτοι χωρις πτυχια αλλα τελικα αλλαξαν τον κοσμο!Συμφωνω 100/100 με την αποψη του φιλου περι "Ελληναραδων πουθεναδων που εχουν αποψη για τα παντα" ετοιμων να κατακρινουν τα παντα ακομα και ανθρωπους που εχουν πετυχει κατι ενω αυτους δεν τους ξερει η μανα τους!Δε μου αρεσει το μουσικο ειδος που ασχολειται ο Ρουβας αλλα πιστευω πως σε αυτο το ειδος ειναι πολυ καλος (κατα τα φαινομενα) οπως και μια ταινια του που εχω δει (νομιζω alter ego λεγοταν η κατι τετοιο τελοσπαντων) ενταξει δεν ειναι κια Αλ Πατσινο αλλα σιγουρα εχω δει ποοοοοοοοοολυ χειροτερους (μαλλον με πτυχιο) ηθοποιους.

 

Ρουβας:Ταλαντουχος καλλιτεχνης (Προσωπικα δε μου αρεσει το ειδος της τεχνης που υπηρετει)

Διαβατη:Faded primadonna...κλιμακτηριος.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.imdb.com/title/tt1308109/?ref_=nm_flmg_act_3

 

σε αυτη την ταινιουλα πάντως επαιξε καλα ο Σακης, μου άρεσε.

Οχι βεβαια για να παρει και όσκαρ. χαχαχα

 

Αλλα δεν το περιμενα. Με ξαφνιασε ευχάριστα.

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα της απαντησε ο Ρουβάς.Δεν το πηρε το βραβειο με το ζορι.Τον ψηφισαν "ειδικοι" υποτιθεται.Πολλοι μουσικοι ηταν αυτοδιδακτοι χωρις πτυχια αλλα τελικα αλλαξαν τον κοσμο!Συμφωνω 100/100 με την αποψη του φιλου περι "Ελληναραδων πουθεναδων που εχουν αποψη για τα παντα" ετοιμων να κατακρινουν τα παντα ακομα και ανθρωπους που εχουν πετυχει κατι ενω αυτους δεν τους ξερει η μανα τους!Δε μου αρεσει το μουσικο ειδος που ασχολειται ο Ρουβας αλλα πιστευω πως σε αυτο το ειδος ειναι πολυ καλος (κατα τα φαινομενα) οπως και μια ταινια του που εχω δει (νομιζω alter ego λεγοταν η κατι τετοιο τελοσπαντων) ενταξει δεν ειναι κια Αλ Πατσινο αλλα σιγουρα εχω δει ποοοοοοοοοολυ χειροτερους (μαλλον με πτυχιο) ηθοποιους.

 

Ρουβας:Ταλαντουχος καλλιτεχνης (Προσωπικα δε μου αρεσει το ειδος της τεχνης που υπηρετει)

Διαβατη:Faded primadonna...κλιμακτηριος.

 

Πες τα φίλε. Ζήλεια ρε συ. Βγήκε το παιδί με το σφιχτό κωλαράκι να κάνει τέχνη και πέσανε να τον φάνε.

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε το παιδί με το σφιχτό κωλαράκι να κάνει τέχνη και πέσανε να τον φάνε.

 

Για τις δηλώσεις της Διαβάτη περί αστυνομίας θεάτρου, δεν βλέπω να λες τίποτε όμως. Μάλλον τελικά για κωλαράκια θέλεις να μιλήσεις, οπότε σε παραδίδω στον marathon, που σας τα λέει ακόμη πιο χύμα.

 

:) :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω δεν ξερω αν ειναι σφιχτοκωλης ο Ρουβας η οχι και δε δινω οση βαση φαινεται να δινεις εσυ αλλα πιστευω πως στις μερες μας τα προτυπα εμφανησιακα δεν ειναι κατι κοντα σε Νικο Σαργκανη και Γ.Βασιλειαδου!Συμφωνω στη ζηλεια...μπορει καποιοι να ζηλευουν ακομα και το "σφιχτο του κωλαρακι" οπως λες κ ΕΣΥ!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Όμως η αναζήτηση μίας αστυνομίας θεάτρου, δείχνει ότι εκτός από κακή ηθοποιός, είναι φασιστοκολοκύθα. Και εκεί, ενοχλούμαι, δεν διασκεδάζω πλέον.

 

Εγώ πάλι ενοχλούμε με την ΜΚΟ που οργάνωσε την εκδήλωση και το πρόεδρο που έχει το εγχώριο παρακλάδι της και εξαιτίας αυτού, κατηγορώ και τη Διαβάτη-την όποια Διαβάτη- που πήγε σε αυτή την εκδήλωση.

 

Τώρα που το σκεύομαι, λέω να σιάξω μια ΜίκυΟ κι εγώ ως φραγκάτη Δουλτσινέα, θα τοΝ παίζω πρέσβειρα καλής θελήσεως-θα σας κερνάω και τσοκολατάκια, να σας κακομαθαίνω και θα βάλω τον Ατρέου-πρώην  πρόεδρο της ΓΣΕΕ-πρόεδρο στο εγχώριο υποκατάστημα, ώστε να βραβεύουμε όποια κοπελιά με μπαζαμπούγκας μας κάνει κέφι  8)

Θα διασκεδάζουμε πλέον  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω δεν ξερω αν ειναι σφιχτοκωλης ο Ρουβας η οχι και δε δινω οση βαση φαινεται να δινεις εσυ αλλα πιστευω πως στις μερες μας τα προτυπα εμφανησιακα δεν ειναι κατι κοντα σε Νικο Σαργκανη και Γ.Βασιλειαδου!Συμφωνω στη ζηλεια...μπορει καποιοι να ζηλευουν ακομα και το "σφιχτο του κωλαρακι" οπως λες κ ΕΣΥ!

 

Άλλο είναι ο σφιχτοκώλης* και άλλο αυτός με το σφιχτό κωλαράκι. Είναι απαραίτητο ακόμα και για τις ρουβίτσες να ξεχωρίζουν βασικές έννοιες όταν θέλουν να εκφραστούν δημοσίως. 

 

 

*Ο πρωκτικάντζας. Είναι αυτός που έχει φάει καθήλωση στο πρωκτικό στάδιο ανάπτυξης και αντλεί ηδονjή από το να είναι τσιγκούνης, σπασαρχίδης, δυσκοίλιος, να κάνει παίγνjια εξουσίας, να φέρεται ως ο κακός πούστης που είναι. Συχνά είναι οπαδός του πολιτικά ορθού (παν Νιντέντο) και σε φλομώνει στην κορεκτίλα. Κατά τον ατσεγκέ λέγεται και σφιχτοκουράδας

 

Για τις δηλώσεις της Διαβάτη περί αστυνομίας θεάτρου, δεν βλέπω να λες τίποτε όμως. Μάλλον τελικά για κωλαράκια θέλεις να μιλήσεις, οπότε σε παραδίδω στον marathon, που σας τα λέει ακόμη πιο χύμα.

 

:) :) :) :)

 

 

 

Τι είν' αυτή η αστυνομία θεάτρου; Σαν την αστυνομία γραμματικής ένα πράγμα; Αν είναι να ρίχνουν δακρυγόνα σε κακούς ηθοποιούς μαζί τους κι εγώ ρε trolley. Γιατί όχι;

Μέσα.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου