Προς το περιεχόμενο

Σάκης... σκέτο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μου φαινεται, σου φαινεται, ετσι ειναι αυτα τα πραγματα Αντρέ. 8)

Εχουμε δει πολυ χειροτερα απο κανονικους ηθοποιους, μην αρχισουμε τωρα να γραφουμε ονοματα γιατι θα ξημερωσουμε. Τι τα θες και τα σκαλιζεις? Βαλε ΣΚΑΙ, εχει Μπογδανο/Πορτοσαλτε/Βαρεμενο/Παπαμιμικο στο ιδιο πανελ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ζήτησα να εκτελεστεί ο φίλος μας. Ούτε και να τον βγάλω από την μέση θέλησα (den eimai o Lecter) επειδή εκτός από κακός τραγουδιστής είναι και κακός ηθοποιός. Το θέμα μου είναι ακριβώς αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω αλλά και εσύ. Στην ελλάδα αν ντύσεις λίγο την κουράδα την πουλάς για μετάξι. Καλά κάνει ο Σάκης και συνεχίζει να πουλάει τον σφιχτό του πισινό ρε συ. Άκου τα κορίτσια πως χασκογελάνε.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα βέβαια να σε πείσω Billtrantos ότι ο Σάκης είναι εκπρόσωπος της υποκουλτούρας και ότι σε μια ιδανική κοινωνία δεν θα έπρεπε να πλησιάζει ούτε στα δέκα μέτρα έργα αρχαίων τραγωδών αλλά δυστυχώς δεν έχω ούτε την ικανότητα ούτε την υπομονή. Τα μαλλιοτραβήγματα των επωνύμων αλήθεια δεν με ενδιαφέρουν.

Εδώ σου έχω έναν καλό Διόνυσο.

 

   

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μα δεν πρόκειται περί αυτού,τουλάχιστον για μένα.Είδα την παράσταση,δεν ένιωσα πως ο κυρ Σάκης βίασε τα μάτια μου,αντίθετα τα πήγε μια χαρά για τα γούστα μου και τέλος.

 

Το θέμα μου είναι ότι δε μπορεί η κάθε ''κυρία'' του χώρου να κράζει ασύστολα όποιον πάει να κάνει μια προσπάθεια στο χώρο της.Άμα ήταν έτσι να μην προσπαθούσαμε ποτέ τίποτα για να μη μας κράξουν οι παλαιότεροι.

 

Καλώς ο Ρουβάς δοκίμασε την τύχη του.Το γούσταρε,το έκανε και μάλιστα με αμοιβή.Αν δεν ήταν ο Σάκης Ρουβάς,αλλά κάποιος τυχαίος πρωτοεμφανιζόμενος όλοι θα έγραφαν διθυράμβους.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να δεχτώ ότι τέτοιου είδους αμφισβητήσεις από τους παλιούς του εκάστοτε(καλλιτεχνικού και μη) χώρου έχουν πάντα και ως μοναδικό κίνητρο την υπεράσπιση του επαγγελματικού τους ιδεώδους... Και όχι το άγχος ότι τους τρώνε οι απ' όξω το μεροκάματο.

 

...Θα ήθελα αλλά δεν μου βγαίνει.

 

Επίσης,δεν είδα την παράσταση.Δεν παρακολουθώ αρχαίο δράμα και έτσι δεν μπορώ να συμμεριστώ την αγωνία των κατήγορων του λαμπερού νεανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ενδιαφέρον να υπογραμμιστεί η φρασεολογία της (γνωστών πολιτικών πεποιθήσεων) κας. Διαβάτη, η οποία αποζήτησε την ύπαρξη "αστυνομίας θεάτρου". Η οποία αστυνομία, υποθέτω, στους εξαιρετικούς καιρούς που ονειρεύεται, θα συλαμβάνει όποιον αποπειράται να κάνει τον θεατρίνο χωρίς προηγουμένως να έχει θητεύσει ως ηθοποιός σε αριστουργήματα όπως τα :

 

- Αποκάλυψη Φόλα (η τραγική ιστορία μίας μεσήλικας κάργιας που δεν μπορεί να βρει κόλεστον).

 

- Ο κουκουρούφας (πολιτική αλληγορία για τη βιογραφία του Καρυωτάκη)

 

- Πιφ (μονόπρακτο, με θέμα το Κατίκι Δομοκού)

 

.. και τόσες άλλες αξέχαστες ερμηνείες.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου