Προς το περιεχόμενο

It never stops


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμεθα ασταματητοι γιατι να το κρυψωμεν αλλωστε  ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα εξαιρετικό οπως παντα αλλωστε.

 

Ηθελα με το θαρρος της γνωμης μου (γιατι νιωθω λιγο αβολα να κανω παρατηρήσεις σε εναν μουσικο και παραγωγό  του επιπεδου superfunk) να επισημανω οτι.

 

Σε καποια σημεια του κομματιου (παραδειγμα στα μετρα απο 1.41 μεχρι 2.21 περιπου) το lead ισως θα επρεπε να εχει λιγοτερο sustain και αυτο σε συνδυασμο (ισως) με την οξυτητα της υψηλης συχνοτητας και της εντασης της δεσποζει περισσοτερο απο οτι θα επρεπε και κουραζει (στα σημεια αυτα) την ακροαση για τα γουστα μου (κατι που μου φαινεται εντονοτερα αμα ανεβαζω ενταση κατα την ακροαση).

 

Το πιο πιθανο ειναι η απαντηση του δημιουργού, "Να κοιταξεις τ αυτιά σου" χαχαχαχχα

 

Αλλα εγω την καταθέτω την παρατηρηση.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτι εχεις δίκιο αλλα δεν ειναι το sustain που ενοχλει,ειναι λιιιιιγο πιο δυνατα απο οσο πρεπει το lead.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dude! Δινουμε και ινφο για ηχους :)

 

Το synth που σκαει στο 0.45 δε μ αρεσε και ειναι αρκετα μπροστα, επισκιαζει την ατμοσφαιρα που ξεκινησες. Κιθαρες wah τρεμολα κτλ ειναι γλύκα κ η αλλαγη στο 2.45 ενδιαφέρουσα :)

 

Drums στην αρχη ειναι καποιο ετοιμο πακετο (πχ damage απο ΝΙ) η απλως τα επεξεργαστηκες εσυ; ΕΙχα πειραματιστει με τετοια επεξεργασια και το αποτελεσμα μου χε φανει ενδιαφερον, ειδικα για πιο αφηρημενα / ατμοσφαιρικα θεματα/

 

Με διέκοψες από αφιέρωμα Κωνσταντίνα ε, να ξερεις :P

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superior Drums χρησιμοποιω αλλα ποτε δεν τα βαζω ετοιμα,τα επεξεργαζομαι ακριβως οπως επεξεργαζομαι και τα κανονικα τυμπανα . ;)

 

Αυτο που ακους στην αρχη  δεν ειναι drums πάντως ,είναι επεξεργασμενο sequencer απο soft synth ARP... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο που ακους στην αρχη  δεν ειναι drums πάντως ,είναι επεξεργασμενο sequencer απο soft synth ARP... ;D

 

 

 

 

Τετοιες πληροφοριες τις μοιραζομαστε και με οσους δεν ξερουν φιλως ;)

 

Φφφφφχαριστωωω :0

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου