Προς το περιεχόμενο

Βατελίνη, Πετροβάμβακας και Ακουστικά Panels


Προτεινόμενες αναρτήσεις

@ PJ

 

Μια και θέλω να σε ρωτήσω για αυτό, θα ανοίξω νέο θέμα σχετικά με την διάχυση.

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=82211#82211

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει για το πώς μπορώ να προσθέτω φωτογραφίες στα κείμενά μου?

 

 

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=faq

 

 

Μπορώ να αναρτήσω Εικόνες;

Βεβαίως και μπορείτε να συμπεριλάβετε Εικόνες στο μήνυμα σας. Παρ' όλα αυτά δεν υπάρχει προς το παρόν η δυνατότητα μεταφόρτωσης της εικόνας στο διακομιστή μας. Ο μοναδικός τρόπος είναι να συνδέσετε με παραπομπή μία εικόνα η οποία βρίσκετε ευρέως προσβάσιμο διακομιστή π.χ. http://www.some-unknown-place.net/my-picture.gif. Δεν μπορείτε να συνδέσετε εικόνες οι οποίες βρίσκονται στο υπολογιστή σας τοπικά' date=' εκτός και εάν είναι και αυτός ευρέως προσβάσιμος διακομιστής, ούτε εικόνες οι οποίες είναι αποθηκευμένες πίσω από μηχανισμούς πιστοποίησης γνησιότητας π.χ. hotmail ή yahoo, διακομιστές που προστατεύονται με κωδικούς κλπ. Για να εκθέσετε την εικόνα χρησιμοποιήστε την εντολή της BBCode [img'] ή την κατάλληλη εντολή της HTML (εάν είναι ενεργή

 

 

Παρ’ όλο που διάβασα τις παραπάνω οδηγίες αρκετές φορές, λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα τι πρέπει να κάνω...

Ή είμαι τόσο άσχετος, ή κάτι άλλο φταίει...

 

Μια καλοπροαίρετη παρατήρηση, προς τους υπεύθυνους του χώρου.

Γιατί τόσα ορθογραφικά και συντακτικά λάθη, σε κείμενα του site, που υποτίθεται, έχουν ελεγχθεί και γλωσσικά;

Το να μας ξεφύγει εμάς, των χρηστών, κάποιο ορθογραφικό ή ακόμα και συντακτικό λάθος, το καταλαβαίνω... (βιασύνη, ...), όμως σε κείμενα της ιστοσελίδας, μάλλον δεν επιτρέπεται.

 

Η αρχική μου ερώτηση, για την εισαγωγή φωτογραφιών παραμένει.

 

Χρήστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκεις την εικόνα που θες σε κάποια σελίδα του ιντερνετ. Κάνεις δεξί κλικ απάνω της, πάς στιε ιδιότητες και αντιγράφεις τη διεύθυνσή της. Στο Mozilla με δεξί κλικ, σου βγάζει κατ΄ευθείαν επιλογή "Αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας".

 

Έρχεσαι στο κείμενο σου, γράφεις Επικόλληση αυτό που αντέγραψες, και τσουπ, η φωτό σου φρέσκια και λαχταριστή. ¶ντε να δούμε τι θα μας δείξεις... :lol:

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκεις την εικόνα που θες σε κάποια σελίδα του ιντερνετ. Κάνεις δεξί κλικ απάνω της' date=' πάς στιε ιδιότητες και αντιγράφεις τη διεύθυνσή της. Στο Mozilla με δεξί κλικ, σου βγάζει κατ΄ευθείαν επιλογή "Αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας".

 

Έρχεσαι στο κείμενο σου, γράφεις [img']Επικόλληση αυτό που αντέγραψες[/img], και τσουπ, η φωτό σου φρέσκια και λαχταριστή. ¶ντε να δούμε τι θα μας δείξεις... :lol:

 

Σ’ ευχαριστώ.

Λίγη (μάλλον αρκετή, λόγω εορτών) υπομονή...

Θα τοποθετήσω κάποιες φωτό από κατασκευή μπασοπαγίδων και διαμόρφωση studio με ηχοαπορροφητικά υλικά.

 

Χρήστος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι η τετραγωνική ριζα του (M*D)

 

Ο λόγος που οι δυαχυτές αυτοί φτιάχτηκαν από φελιζολ είναι γιατί έπρεπε να είναι ελαφριοί. Στην αρχική κατασκευή που έχω περιγράψει στο άρθρο αναφέρω (νομίζω) πως χρησιμοποίησα κολλα suprafix μετην οποία είχα τα καλύτερα αποτελέσματα αλλά όχι άριστα. Η ατλακολ ήταν πολύ κακή. Παρ' όλα αυτά έλυσα το πρόβλημα της στήριξης με δυο κοιλοδοκούς στους οποίους κάθεται η κατασκευή.

 

http://www.matrixstudio.gr/default.asp?cat=gallery&pic=p11

 

 

Η suprafix είναι κόλλα πλακιδίων;

Τι προβλήματα είχες με την ατλακόλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PJ, σ'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Σήμερα έβαλα πετροβάμβακα πίσω από ηχεία (στον μπροστινό μου τοίχο δηλ), θ'ακολουθήσουν panels στους τοίχους πίσω και πλάι μου. Μέχρι στιγμής, αυτό που έχω παρατηρήσει είναι η ΤΡΕΛΗ διαφορά σχετικά με τη στερεοφωνική εικόνα.

 

8O :D

 

Λες κι άκουγα πριν μονοφωνικά... :wink: 8O :D

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα μία ειδική κόλλα, αποκλειστικά για πολυστερίνη (φελιζόλ), όμως είναι ακριβή. Είναι σε φυσίγγιο, όπως η σιλικόνη και στοιχίζει περίπου 6,5-7 ¤ το τεμάχιο.

 

Επικοινώνησα και με την εταιρεία FIBRAΝ, που κατασκευάζει εξηλασμένη πολυστερίνη (το γνωστό "μπλε" σκληρό φελιζόλ) και μου είπαν να χρησιμοποιήσω οποιαδήποτε κόλλα δεν περιέχει διαλύτες...

 

Μάλιστα, μου πρότειναν και την ατλακόλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, μου πρότειναν κόλλες πλακιδίων.

 

Όμως αυτές, επειδή έχουν σαν βάση το τσιμέντο, είναι πολύ βαριές. ¶ρα, θα βαρύνει όλη η κατασκευή (διαχυτής).

 

Το βασικό τους πλεονέκτημα: είναι πολύ ΦΘΗΝΕΣ.

 

Τι κάνουμε??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PJ' date=' σ'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Σήμερα έβαλα πετροβάμβακα πίσω από ηχεία (στον μπροστινό μου τοίχο δηλ), θ'ακολουθήσουν panels στους τοίχους πίσω και πλάι μου. Μέχρι στιγμής, αυτό που έχω παρατηρήσει είναι η ΤΡΕΛΗ διαφορά σχετικά με τη στερεοφωνική εικόνα.

 

8O :D

 

Λες κι άκουγα πριν μονοφωνικά... :wink: 8O :D[/quote']

 

 

Πώς τον έβαλες τον Π/Β?

 

Χύμα ή μέσα σε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Slew Rate featured και unfeatured this θέμα
  • πριν admin κλείδωσε το θέμα
  • πριν Slew Rate ξεκλείδωσε το θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου