Προς το περιεχόμενο

Βατελίνη, Πετροβάμβακας και Ακουστικά Panels


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"Φύλαγε τα ρούχα σου' date=' για νάχεις τα μισά"[/quote']

 

σωστά τα λες.Και να φανταστείς όταν άρχισα να το ψάχνω το ζήτημα για την μόνωση τον υποστήριζα θερμά και ήταν το μόνο που είχα σίγουρο για να το βάλλω...τώρα ούτε να το πλησιάσω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους είναι επιφυλακτικοί με την χρήση πετροβάμακα θα πρέπει να πω ότι για τις χαμηλές συχνότητες μπορεί να χρησιμοποιηθεί κλεισμένος μέσα σε κάποιον διαφραγματικό απορροφητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκατσα σήμερα που λέτε και σκέφτηκα σοβαρά :lol: :lol: :lol: .Τ.....ι πάω να κάνω...μάζεψα κάποια χρήματα απο το καλοκαίρι και μου καρφώθηκε να φτιάξω κανά δωμάτιο σαν studio(ας λέμε τωρα).

Και λέω γείτωνες μόνο την οικογένεια θα έχω ε ποτέ δεν είπαν τίποτα οπότε θα κάνω λιγο κράτη οι τοίχοι προσφέρουν και μια Α ηχομόνωση γκρουπ αμα οργανώσουμε μονο κιθάρες και πλήκτρα θα έχουμε.....οπότε τι να φτιάχνω όλό τον τοίχο.

Μετά λέω ερασιτέχνης είμαι τωρα ξεκινάω τι την θέλω την ακουστική του χόρου(αφού καλά καλά δεν έχω ούτε μονιτορ-είναι το επόμενο βήμα- και της τέλειες ηχογραφήσης(ακόμα δεν εχω τελειώσει ούτε μια παραγωγη:P ).....

Οπότε για αρχή θα φτιάξω μόνο κάτι πάνελς ανάλογα με της ανάγκες που θά χω.(δεν είμαι και πολύ γελείος ξεκίνησα απο το να κάνω κπατι ψιλοπράματα στο δωμάτιο μετα με έπεισαν να κάνω άλλο δωμάτιο και ξέφυγα τελείως χωρις λόγο)

(συγχωρέστεμε άμα νομίζετε ότι σας επριξα χωρίς λόγο :D :D :D :D )αλλά νομίζω είπαμε αρκέτα καλά και χρησιμα πράγματα και που θα χρησιμοποιήσω και ισως και άλλοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους είναι επιφυλακτικοί με την χρήση πετροβάμακα θα πρέπει να πω ότι για τις χαμηλές συχνότητες μπορεί να χρησιμοποιηθεί κλεισμένος μέσα σε κάποιον διαφραγματικό απορροφητή.

 

Φίλε PJ,

Διαβάζοντας τα πολύ κατατοπιστικά άρθρα σου στο SOUND MAKER (τα οποία μου είχε συστήσει ο ΙΧΝΙLΑΤΙS) και ειδικά εκείνο που αναφέρεται στους διαφραγματικούς απορροφητές, θα ήθελα μια επιβεβαίωση.

Τα καδρονάκια 4Χ4 cm ακουμπάνε στον τοίχο, οπότε το καινό των 4 cm είναι προς τη μεριά του τοίχου. ¶ρα, μεταξύ Π/Β και κόντρα πλακέ πρόσοψης υπάρχει ένα μικρό καινό. Πόσο "παχύ" είναι αυτό το καινό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά για αυτό είμαστε εδώ. Λοιπόν το κενό θα πρέπει να είναι περίπου μισό πόντο για να μην ενοχλεί το διάφραγμα στην κίνησή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κείμενο ήταν αρκετά κατατοπιστικό. Απλώς, με μπέρδεψε μια φωτογραφία (η μεγαλύτερη της σελίδας 67)

Σ' ευχαριστώ για τη διευκρίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Slew Rate featured και unfeatured this θέμα
  • πριν admin κλείδωσε το θέμα
  • πριν Slew Rate ξεκλείδωσε το θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου