Προς το περιεχόμενο

Οι "κυρίες" της Rock...


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Patti Smith, Joni Mitchell, PJ Harvey, Liz Fraser, ...

Από τις πολύ αγαπημένες είναι η Cat Power (...τι γκόμενα!), αλλά κατά βάθος κάποια στιγμή θα ήθελα να παντρευτώ αυτήν εδώ (να βρω δηλαδή και ένα μπάσο της προκοπής συν όλα τ' άλλα...)

NOJE-18s40-melissa-38_368.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλάκα πλάκα, συνειδητοποιώ με κάτι τέτοια threads ότι δεν ακούω πολύ μουσική με γυναικεία φωνητικά, και σίγουρα όχι rock. Από pop ok, αλλά rock σχεδόν τίποτα. Η Joan Baez φυσικά πάντως είναι στη λίστα. Tori Amos, αλλά τώρα το rock πήγε περίπατο :) Ναι, βασικά μάλλον απλά για κάποιο λόγο rock και γυναίκες δεν πάνε μαζί για μένα :(

 

EDIT: Although, υπάρχουν οι The Mamas and the Papas που για μένα είναι πολύ σημαντικό group, και είχαν δύο τραγουδίστριες - και οι δύο πολύ καλές, αλλά η mama Cass: http://en.wikipedia.org/wiki/Mama_Cass_Elliot ήταν απίστευτη. Με το κλασσικό performance στο Dream a Little Dream Of Me! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H τραγουδίστρια των Roxette ,για εμένα ήταν rock κυρία, αλλά βεβαια πολλοί διαφωνησαν μαζί μου οτι οι roxette ήταν ρόκ μπαντα.

 

Δεν πειράζει, εγω πάντα θα τους αντιλαμβάνομαι σαν rock, και εννοείται οτι δεν αλλάζω τα πιστεύω μου.

 

Αν δεν βαριέται κάποιος ας μου θυμίσει τα ονόματά τους,

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω Roxette φίλε... Τους γούσταρα πολύ μικρός. Τα ρεφραίν σε χτυπούσαν αλύπητα...

 

Όσο για τις κυρίες:

βάλτε καμιά Lita Ford, καμιά Doro Pesch για μας τους μεταλλάδες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με αρκετές από τις προτάσεις στα προηγούμενα post και προσθέτω:

 

kate_t.jpg

 

Kate Bush

 

H γυναικεία παραλλαγή του Fripp. :wink:

 

Θα έβαζα και άλλες αλλα έχουν ήδη γραφτεί προηγουμένως. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου