Προς το περιεχόμενο

Blues rock με βιολί


magna

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στο forum!Ξέρει κανείς μπάντες blues rock που να έχουν και βιολί?Μόνο ένα κομμάτι ξέρω στο είδος(εκτός απ'το am fenster των city).

 

 

 

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαμε μπλεξει σε ενα μαγαζι παλιοτερα και ακουγαμε πολλα και διαφορα και νομιζω ειχαμε ακουσει μια μπαντα ετσι με βιολι και κανα δυο μην σε πω απλα με απαταει τωρα η μνημη μου και δεν μπορω να θυμηθω τα ονοματα.Κατσε λιγο να τα ψαξω.

Οες να ναι μονο πλουζ ροκ ή γενικα ,Οι big brother ηταν και αρκετα acid γιαυτο το λεω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κΑΙ αυτο πχ εχει βιολι μεσα και πολυ ωραιο γκρουβ

Αλλα το πηρα παραμαζωμα κατσε να σκασου οι κατρακτες και οι ψαγμενοι να σου προτεινουν και αλλα.Παντως ειναι ακομα μια μπαντα.Κατσε να τσεκαρω

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ψάξε τον Jerry Goodman. Παλιά παλιά έπαιζε στους Flock, ύστερα πήγε στους

Mahavishvou Orchestra και μετά έκανε διάφορα άλλα. Δεν είναι μόνο blues/rock

αλλά έχει και τέτοια στοιχεία. Αν δεν σε φοβίζουν οι περιπέτειες και τα άγρια πράγματα

δεν θα το μετανιώσεις. Στην πραγματικότητα αυτός έβαλε το βιολί σε αυτά τα ιδιώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι "ροκ μπλουζ" αλλα ριξε μια πετρα για Clarence gatemouth brown αν δεν το εχεις ηδη κανει. Σε αρεκτά κομμάτια παιζει βιολι. Επισης ψαξε τον Jerry Goodman. Εχει πολύ πιο ενδιαφερον απο οτι θα βρεις μεσα στο χωρο του μπλουζ.

 

Παρτον σε ενα κατα τα αλλα ροκ εμπνευσεως κομμάτι

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για BluesRock δεν μου ερχεται κατι....chin.gif

Αλλα για Rock, ProgRock, JazzRock/Fuzion κλπ, κατι εχει το μενου. 8)

 

Πχ, Curved Air, Mahavishnu Orchestra (με Jerry Goodman βιολι), Don "Sugar Cane" Harris, Jean-Luc Ponty, Dixie Dregs, It's A Beautiful Day που ειπε και ο Cigaret13, κλπ.

 

Παρε μερικες κομματαρες παρακατω να ακουσεις. 

 

 

 

Το κομματι μολις ανεβηκε απο μενα. Στο βιολι παιζει ο Jerry Goodman.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,όλα όσα ανεβάσατε είναι μπαντάρες και τις ξέρω.Ευχαριστώ πολύ που μου θυμήσατε τους Flock, που το Truth είναι μέσα σε αυτό που εννοώ, και τον SugarCane Harris.Mάλλον αυτός έχει τις περισσότερες συμμετοχές στο είδος που λέω,διαπίστωση μετά από έρευνα που έκανα.Επίσης μου θημήσατε τον Mik Kaminski των ELO σε μια συνεργασία που είχε για ένα δίσκο με τους Joe Soap.Eν κατακλείδι μάλλον δεν υπάρχει μπάντα blues rock με βιολί αλλά συνεργασίες μόνο.Όπως και να'χει ωραία πράγματα άκουσα και σήμερα.Να'στε όλοι καλά!  :)

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου