Προς το περιεχόμενο

Κόλλημα με τραγούδι


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας εχει κολλησει τωρα τελευταια κανενα τραγουδι? Σε σημειο που να ειναι συνεχεια στο μυαλο σας? Εμενα το παρακατω, αν και την πρωτη φορα που το ακουσα μου φανηκε απλα συμπαθητικο και οτι το σολο του Steve Morse ειναι παραταιρο, αταιριαστο κτλ. Στη συνεχεια διαπιστωσα οτι το ακουγα συνεχεια στο κεφαλι μου και να καταληξω να πιστευω οτι το σολο ειναι απο τις καλυτερες στιγμες του κομματιου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραιο σολο, αλλα απλα ενα τυπικο Morse σολο, τιποτα το ιδιαιτερο. Τετοια_και πολυ καλυτερα_κανει ολη μερα με τους Deep Purple. image.gif

Κατα τα αλλα το κομματι ειναι πολυ καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Δεν αναφερομαι στο αν το συγκεκριμενο κομματι ειναι καλο η οχι, η αν αρεσει σε καποιον η οχι (περι ορεξεως) αλλα στο αν σου εχει κολλησει καποιο κομματι απο κει που δεν το περιμενες (το παραπανω τραγουδι αφορουσε εμενα).

 

  Για το σολο του Μorse δευτερευοντως και οχι κατ'ουσια αναφερθηκα στο γεγονος οτι ενω την πρωτη φορα μου ακουστηκε παραταιρο και εκτος τραγουδιου, οτι δεν κολλαγε καθολου δηλαδη στην πορεια απεδειχθη το αντιθετο. Δεν αναφερθηκα δηλαδη ουτε στην τεχνικη, ουτε σε κλιμακες κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβανεσαι. Καταλαβα(με) τι λες απ'την αρχη. Τι σε κανει να πιστευεις το αντιθετο? Εγραψες κατι για το σολο ("την πρωτη φορα που το ακουσα μου φανηκε απλα συμπαθητικο και οτι το σολο του Steve Morse ειναι παραταιρο, αταιριαστο......πιστευω οτι το σολο ειναι απο τις καλυτερες στιγμες του κομματιου") και απαντησα πανω σ'αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Iσως το παληκαρι παρακινουμενο απο το ασμα που του κολησε θελει να το κανει πιο γενικα το θεμα και αυτο να εννοει οχι πως βρισκουμε εμεις το κομματι ή το σολο αλλα γενικα αν σκαλωνουμε και ισως που ειμαστε σκαλωμενοι αυτο το διαστημα.Εγω αυτο καταλαβα απο το θρεντ παντως.

Το καλοκαιρι ναι ειχα καμποσα τραγουδια κατα διαστηματα που τρεχαν στο μυαλο μου,ακομα και τωρα οταν βγαινω μπαλκονι για τσιγαρο σιγοτραγουδαω καποια ασχετα που θυμαμαι αλλα δεν μπορω να πω οτι καποιο κοματι ειναι στο μυαλο μου αυτη την περιοδο.Το εχω παθει ομως.Και μαλιστα με την ιδια λογικη με την δικη σου ,να το ακουσω στο χαλαρο και σιγα σιγα να αρχισει μεσα μου να μεγαλωνει και να παιζει στο ριπιτ ασταματητα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελει να το κανει πιο γενικα το θεμα και αυτο να εννοει οχι πως βρισκουμε εμεις το κομματι ή το σολο αλλα γενικα αν σκαλωνουμε και ισως που ειμαστε σκαλωμενοι αυτο το διαστημα.Εγω αυτο καταλαβα απο το θρεντ παντως.

 

 Αυτό ακριβώς ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτό ακριβώς ;)

Μην ανυσηχεις Βαγγο εσυ καλα τα ειπες μην κοιτας που ο Κατατακτης τα βλεπει ολα βαθυ μωβ.χαχαχααχαχαχαχαχα

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου