Προς το περιεχόμενο

Jbl lsr305 vs krk rokit 5 g3


amerithanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Eπιτελους! Αυτο το JBL LSR305 vs KRK Rokit 5 G3 ειχε γινει το 2ο πιο πολυσυζητημενο θεμα μετα τις εκλογες...

Μη σου πω και 1ο ;D

Όπου να ναι ο εκπρόσωπος τύπου jbl lsr305 "metalmike" και ο εκπρόσωπος τύπου της αντιπολιτευσης "npap" θα παρέμβουν :P :P

 

Φυσικά και αστειεύομαι,ελπίζω να μην παρεξηγηθώ απ'τα παιδιά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όπου να ναι ο εκπρόσωπος τύπου jbl lsr305 "metalmike" και ο εκπρόσωπος τύπου της αντιπολιτευσης "npap" θα παρέμβουν :P :P

 

Φυσικά και αστειεύομαι,ελπίζω να μην παρεξηγηθώ απ'τα παιδιά :)

 

να παρεξηγηθώ προς θεού όχι, αλλά δεν νομίζεις ότι αν εσύ έβγαλες σαν τελικό συμπέρασμα από τα μέχρι τώρα λεγόμενά μου, ότι "ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΟΜΑΙ" ένα ηχείο που έχω προτείνει ως καλύτερο στην κατηγορία του, μήπως πρέπει να το ΚΟΙΤΑΞΩ... σε γιατρό ίσως?  ;)

 

ΥΓ. θα λαλήσω στ αλήθεια στο τέλος... ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα όχι μη λαλήσεις χρειαζόμαστε τις απόψεις σου εδω μέσα :)

"Αντιπολήτευση" στα λεγόμενα του άλλου φίλου οχι για τα ηχεία.

Επειδή σε κάποια φάση είχατε μονοπωλήσει τη συζήτηση και αυτή είχε πάρει χαρακτήρα "δικομματισμού".. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριοι σορρυ που κανω hijack στο θεμα αλλα προερχομαι κι εγω απο τα KRK rokit5 g2 και θελω να τα αλλαξω μιας και μου ακουγονται κι εμενα boomy και θολα.

 

Μου εχουν γυαλισει λοιπον τα FOCAL ALPHA 50! Ξερω ειναι λιγο πιο ψηλα απο αποψη τιμης αλλα με παιρνει να τα δωσω. Εχει κανεις first hand experience απο τα εν λογω? Ειναι λιγο καινουρια ακομα και οι πληροφοριες στο νετ δεν ειναι και πολλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυριοι σορρυ που κανω hijack στο θεμα αλλα προερχομαι κι εγω απο τα KRK rokit5 g2 και θελω να τα αλλαξω μιας και μου ακουγονται κι εμενα boomy και θολα.

 

Μου εχουν γυαλισει λοιπον τα FOCAL ALPHA 50! Ξερω ειναι λιγο πιο ψηλα απο αποψη τιμης αλλα με παιρνει να τα δωσω. Εχει κανεις first hand experience απο τα εν λογω? Ειναι λιγο καινουρια ακομα και οι πληροφοριες στο νετ δεν ειναι και πολλες.

 

Εφόσον έχεις τα krk η καλύτερη λύση είναι να πας να τα ακούσεις εγώ θα το έκανα στην θέση σου  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου εδω κολαω εγω σαν υποστηρικτής των Focal!  ;D

 

Τα ακουσα μαζί με τα  Jbl lsr305 στον ιδιο ειδικα διαμορφωμενο χωρο στο athens audio, και τα KRK στον Νακα.

Σημειωση: ακουσα δικια μου μίξη που την είχα ακουσει σε αλλο χωρο πιο πριν με τα focal των 3000ευρω.

 

Η αποψη μου ειναι απλη:

Ειναι ενα σκαλοπατι καλυτερα. Σε ολα.

Δηλαδη πιο διαυγης ηχος, πιο σωστη αποκριση σε ολες τις συχνοτητες και ισορροπημενα.

 

Αλλά είναι η επομενη κατηγορια απτα  Jbl lsr305.

 

οποτε κλείσε ενα ραντεβου για να τα ακουσεις διπλα διπλα, μετα δεν νομιζω να θες τα  Jbl lsr305

 

οταν μαζεψω τα 500ευρω θα τα παρω  ;D ;D

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπου εδω κολαω εγω σαν υποστηρικτής των Focal!  ;D

 

Τα ακουσα μαζί με τα  Jbl lsr305 στον ιδιο ειδικα διαμορφωμενο χωρο στο athens audio, και τα KRK στον Νακα.

Η αποψη μου ειναι απλη:

Ειναι ενα σκαλοπατι καλυτερα. Σε ολα.

 

 

Το θέμα δεν είναι να είμαστε υποστηρικτές και να σου πω την αλήθεια και εμένα πρώτη επιλογή τα focall ήταν αλλά αν πήγαινα για focal  θα ανέβαινα κατηγορία εκεί αξίζει προσωπική μου άποψη.

 

Τώρα στην παράγραφο αυτή τα είπες όλα:σε έναν διαμορφωμένο χώρο  ;) πιστεύεις ότι αυτό που άκουσες θα είναι το ίδιο στον δικό σου χώρο?

 

Άρα επειδή και εγώ έκανα αυτήν την κουβέντα με επαγγελματία θα πάω σε jbl τα οποία σιγά σιγά θα τα επεκτείνω στο σετ τους και με το sub τους όπως επίσης και με το jbl MSC1

Room Mode Correction

 

http://athensproaudio.gr/recording/ixeia-monitor/monitor-controllers/jbl-msc1-el-2.html

 

(To οποί δεν το προτείνω για αρχάριους όπως και για μένα ακόμα είναι to much.

Αυτό πιο μετά φτιάχνοντας το επίπεδο μου.)

 

Το καλύτερο θα είναι να το ακούσει ο φίλος από κοντά γιατί αυτί με αυτί κακά τα ψέματα έχει και διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου