Προς το περιεχόμενο

Booster για solo....


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια οσο παραξενο κ αν σας φαινεται εγω χθες επαιζα με το rc booster κ σε κομματια mf ημουν μια χαρα στα σολο μου (αυτα ειναι το 70% του playlist)

 

στα f κ ειδικα στα ff χανομουν....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πρόσφατα δοκίμασα ένα πετάλι από τον Έλληνα Rat Pedals το οποίο δίνει boost που φτάνει σε δυσθεώρητα επίπεδα, μπορείς να απευθυνθείς κι εκεί.

Αν και λογικά στην περίπτωσή σου αλλού είναι το πρόβλημα, αδιανόητο να μην σου φτάνουν 20dB boost, ποσο μάλλον 30dB, σε κάποιο "ταβάνι" βρίσκει ο ήχος σου.

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη που θα γίνω ο λαλάκας της συζήτησης αλλά είναι αδιανόητο να υπάρχουν 3 σελίδες σχόλια για το πως θα ανέβει η ένταση 30 dB.

30 (ΤΡΙΑΝΤΑ!!!!!) dB..!!!!!!!!

Eίναι αδιανόητο το νούμερο...Αμα φίλε θέλεις συν 30 dB ένταση για να ακουστείς μέσα στη μπάντα υπαρχουν δύο λύσεις μόνο.

1. Αλλάζεις μπάντα και παίζεις με κάποια άλλη που αποτελείται από μουσικούς

ή

2. Αλλάζεις όργανο και αντί για σόλο κιθάρα, παίζεις σόλο κομπρεσέρ. Η λύση αυτή παρέχει και το προτέρημα ότι βγάζεις και μεροκάματο σαν εκσκαφέας δρόμου στο δήμο αν δε βγούν λεφτά στο live.

 

Ακου 30 db....

;D ;D ;D

Να'σαι καλά Γιώργο... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω κι εγώ τώρα...δοκίμασε στην λούπα και βάλε ένα eq πετάλι του τύπου Boss GE-7 έχε τα όλα φλάτ και παίξε με το level...εγώ που το έχω δει από φίλο κιθαρίστα το πάει το σήμα στον ΘΕΟΟΟΟ....!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω κι εγώ τώρα...δοκίμασε στην λούπα και βάλε ένα eq πετάλι του τύπου Boss GE-7 έχε τα όλα φλάτ και παίξε με το level...εγώ που το έχω δει από φίλο κιθαρίστα το πάει το σήμα στον ΘΕΟΟΟΟ....!!!!!!!!

 

Tο Ge-7 πάει μέχρι +15db. Η λύση είναι εκεί όμως. Είναι σίγουρα θέμα EQ. Αν όχι του OP, τότε κάποιου/ων οργάνων από την υπόλοιπη μπάντα. Όπως και να έχει ακόμα και αν δεν αλλάξει κανείς άλλος από την μπάντα τίποτα, σίγουρα με ένα EQ μπορεί να βρει μια τσεπούλα να μπει μέσα για να ακουστεί. Έτσι, σα το ζεστό μάρσιπο της μανούλας καγκουρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Παντως, μην περιμένεις πολλα db αν το μπουστερ το βαζεις πριν απο od καναλι ή πετάλι.

Αν μπεις σε fx loop και με λίγα db θα εχεις μεγάλη διαφορα. Εναλλακτικά χρησιμοποίησε το μετά απο βρώμικο πεταλι.

 

To ξέρω ότι φαίνεται α(υτο)νόητο αυτο που γράφω αλλά δεν έχω δει  να το επισήμανε κανεις εκτος απο ερωτησεις περι σετ-απ του @sotos9 (που δεν έχουν απαντηθεί ακομα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα γραψει οτι μπαινω στη λουπα καπου στη δευτερη σελιδα

 

την λυση τη βρηκα με το empress κ ναι ειναι ενας συνδυασμος συχνοτητων κ εντασης,οσοι μιλησαν για eq ειχαν απολυτο δικιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος καλό, όλα καλά!

 

Από περιέργεια, επειδή ρώτησαν και άλλα παιδια, μήπως ο ήχος σου δεν έχει αρκετά (καθόλου) μεσαία; Αν ισχύει αυτό, όσο και να σπρώξεις με clean boost δε θα ακουστείς σχεδόν ποτε :)

 

ΥΓ: τι ειναι αυτά τα mf ff f κτλ που εγραφες παραπάνω;

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου