Προς το περιεχόμενο

Booster για solo....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω την παρεα.

 

Το προβλημα μου ειναι το εξης, θελω ενα booster για τα solo μου που να μπορει να δινει αρκετα db, σιγουρα 30 αλλα θα θελα κ παραπανω, χωρις αν γινεται να μου αλλαζει τον ηχο που εχω ηδη.

 

Εχω δοκιμασει διαφορα ανα καιρους οπως rc booster,τους κομπρεσορες του jam κ τους δυο,κλωνο του colour sound power boost,αλλα υπηρξαν στιγμες στο live που σε υψηλες εντασεις ολης της μπαντας εμενα πισω....

 

Εχετε κατι να προτεινετε?

 

υγ.δεν με ενδιαφερει καποιο μπουστερ που προσφερει +30 db αλλα με drive,οσο ελαφρυ κ να ειναι το drive γιατι οπως ειπα θελω τον ηχο της κιθαρας μου οσο γινεται αναλλοιωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φίλε Άγγελε, αν παίζεις με λαμπάτο, δεν είναι δυνατό να θέλεις τόσο μεγάλη ενίσχυση και να μην αλλιωθεί ο ήχος. Ανοίγοντας τέρμα το όποιο booster το σήμα σου θα υπεροδηγηθεί θέλοντας και μη.

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λαμπατο παιζω.

Ενταξει το λιγοτερο δυνατο....οπως αλλοιωνεται ας πουμε οταν εχω στο rc booster το gain στο μηδεν κ το volume στο τερμα.

 

Θελω να πω δεν θελω να παρω db απο gain αλλα μονο απο volume,δηλαδη οταν το volume στο rc ειναι τερμα κ το gain ειναι στο μηδεν,αν αρχισω να ανεβαζω gain θα μου δωσει db αλλα αυτο δεν με ενδιαφερει γιατι εχω αλλοιωσει ηχου (προσθηκη drive) κ απο το ιδιο το πεταλι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από τον λαμπάτο βέβαια.

Δες ένα volume pedal το οποίο το ανοίγεις όταν χρειάζεσαι την ένταση.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με το volume το εκανα στο παρελθον κ οχι με pedal αλλα με αυτο

 

http://ews-us.com/item_volumeCtrl.php?item=custom

 

ειναι μια λυση αλλα θα ηθελα κ την λυση πεταλιου αν καποιος γνωριζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγελε το EP Booster το εχεις δοκιμασει ?? Αν οχι και θελεις ξερεις που βρισκεται ενα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινής ερώτησις: Εγώ είμαι ψιλοάσχετος από boosters αλλά προσφάτως δοκίμασα ένα στην πεταλιέρα μου για να δω μήπως με βολεύει (δε με βολεύει τελικά). Τα 30db που θέλεις δεν είναι υπερβολική αύξηση έντασης; Δηλαδή εγώ είχα ένα των 20 και ούτε στη μέση δεν έβαζα το level του.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δοκιμασει διαφορα ανα καιρους οπως rc booster,τους κομπρεσορες του jam κ τους δυο,κλωνο του colour sound power boost,αλλα υπηρξαν στιγμες στο live που σε υψηλες εντασεις ολης της μπαντας εμενα πισω....

 

Εχετε κατι να προτεινετε?

 

Nαι εχω,δουλεψτε τις ΔΥΝΑΜΙΚΕΣ σας σαν ΜΠΑΝΤΑ,το προβλημα δεν ειναι το booster.To να μη σου "φτανουν" 30db για να ακουστεις σε μια μπαντα ειναι απλα ΤΡΕΛΛΟ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως λέει και ο SF, οι δυναμικές και οι εντάσεις σας σαν μπάντα είναι το κυριότερο. Είναι αδιανόητο με booster 20db να μη μπορείς να βγεις μπροστά σε σόλο. Πάντως ο τρόπος για να έχεις όσο γίνεται μόνο αύξηση έντασης και όχι αυξηση gain από ένα booster είναι να το βάλεις στη λούπα του ενισχυτή σου, αν διαθέτει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου