Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό Πιάνο..help!


Nefeli.kom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην απορρίψεις και τα Yamaha αν πρωτα δεν τα παίξεις. Τουλαχιστον είναι ποιοτικά, αξιόπιστα και με καλή μεταπωλητικη αξία. Τα kawai δυστυχώς δεν τα ξέρουν πολλοί και δεν κάνουν τοσες πολλες πωλησεις οποτε δεν κριτικαρονται και τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σαμι κράτησα οσα μου είπες, ήσουν αναλυτικότατος και ευχαριστώ!  ;)

Όσο για τα yamaha, ξανά λέω, έχω αρμόνιο πολλααααα χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα! Στην αρχή πήγαινα καρφωτα για yamaha χωρίς δεύτερη σκέψη. Ώσπου άκουσα για σκληρά πλήκτρα και ότι θεωρούνται ακριβά παραπάνω από το όσα προσφέρουν αε σύγκριση με άλλα της ίδιας κατηγορίας. Επομένως εφόσον με τα ίδια χρήματα παίρνω πχ. Roland ποιοτικά καλύτερο γενικά, την πρώτη μου σκέψη την άφησα στην άκρη. Αν έχω κάπου λάθος από αυτά που κατάλαβα περιμένω σχόλιο!

Κανείς και τίποτα δεν είναι δεδομένο. Ακόμα και τα όνειρα θέλουν δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τα σκληρά πλήκτρα αν μη τι άλλο, είναι στα συν και όχι στα πλην, αν έχει κανείς συνηθίσει το ακουστικό πιάνο. Και η Roland και η Yamaha προσφέρουν λύσεις ποιοτικές σε αντίστοιχες τιμές. Αν μη τι άλλο, το physical modelling πιάνα της Yamaha είναι φθηνότερα από τα αντίστοιχα της Roland...

 

Υπάρχουν ηχητικά δείγματα στο internet από κάθε πιάνο. Ρίξε ένα άκουσμα, θα σε γλυτώσει από άπειρη ταλαιπωρία...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκληρά πλήκτρα αν μη τι άλλο, είναι στα συν και όχι στα πλην

...

Απλά θα σου πάρει λίγο περισσότερο χρόνο να τα συνηθίσεις... και μη νομίζεις ότι θα δεις καμιά τρομερή διαφορά, πολλές φορές αν κάτι δε μας το πουν δε το καταλαβαίνουμε κιόλας.

 

Ότι θες να πάρεις ψάξ'το στο google με τη λέξη "Problems" δίπλα. Όσα λιγότερα αποτελέσματα τόσο καλύτερα ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνω δίκιο και στους δυο! Ορίστε, μου ανοίγετε τα μάτια  :o

Stoyo καλή κίνηση  ;) θα το κάνω! Ευχαριστώ!

Κανείς και τίποτα δεν είναι δεδομένο. Ακόμα και τα όνειρα θέλουν δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν θέλεις να παίξεις κάτι δύσκολο, η διαφορά είναι μεγάλη. Αν επιπλέον χρειάζεται να παίζεις σε διαφορετικά πλήκτρα κάθε τόσο, σε όσο πιο σκληρά πλήκτρα προπονείσαι, τόσο πιο εύκολα προσαρμόζεσαι. Το να παίζεις σε σκληρό και να σου πέσει κάπου ένα σχετικώς μαλακό πλήκτρο,, θα το παλέψεις, και όταν συνηθίσεις θα σου φαίνεται και εύκολο. Η αντίστροφη περίπτωση είναι μάλλον εφιαλτική...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά την συμβουλή του Stoyo για το google search διάβασα με έκπληξη αυτά για τα CLP

:-\

 

 

Κανείς και τίποτα δεν είναι δεδομένο. Ακόμα και τα όνειρα θέλουν δουλειά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Στο συγκεκριμένο μοντέλο που έχω εγώ έχει συμβεί σε πολλούς ανά τον κόσμο. Αν τώρα το διόρθωσαν το θέμα, σούπερ, διότι η αίσθησή του ήταν σχεδόν τέλεια. Αλλά αυτό θέλει διερεύνηση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτή η πρόταση είναι ψευδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου