Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul Custom


roussos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την εχω δοκιμασει, εχω παιξει πολλες custom, ξερω τι ζηταω. Το οτι ακομα και τα ιδια μοντελα εχουν διαφορες ως χειροποιητα με απασχολει, αλλα πανω κατω ξερω τι παιζει...

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ως χειροποιητα

 

απλα να σε ενημερωσω οτι δεν υπαρχουν μη χειροποιητες κιθαρες,ακομα και η φτηνιαρα των 80 ευρω απο τον Θωμα χειροποιητη ειναι  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω οτι οι gibson του custom shop είναι παραπάνω χειροποίητες απο μια Gibson standard ή και studio.Απλά είναι λίγο πιο προσεγμένες κατα τον έλεγχο.

 

Και αυτό δεν το λέω για κακό..Όπου μπαίνει ανθρώπινο χέρι αυξάνεται η πιθανότητα κακοτεχνίας.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω οτι οι gibson του custom shop είναι παραπάνω χειροποίητες απο μια Gibson standard ή και studio.Απλά είναι λίγο πιο προσεγμένες κατα τον έλεγχο.

 

Και αυτό δεν το λέω για κακό..Όπου μπαίνει ανθρώπινο χέρι αυξάνεται η πιθανότητα κακοτεχνίας.  ;)

 

Το Custom Shop είναι ξεχωριστό εργοστάσιο / εργαστήριο (όπως θες πες 'το), με ό,τι αυτό συνεπάγεται σε ανθρώπινο δυναμικό, και επίσης υπάρχει διαχωρισμός στην ποιότητα και το βάρος της ξυλείας που πηγαίνει στο CS από αυτή που πηγαίνει στις μη-CS Gibson. Το τελευταίο δεν είναι μαντεψιά, έχει επικυρωθεί με φωτογραφίες σε γνωστό forum του εξωτερικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Custom Shop είναι ξεχωριστό εργοστάσιο / εργαστήριο (όπως θες πες 'το), με ό,τι αυτό συνεπάγεται σε ανθρώπινο δυναμικό, και επίσης υπάρχει διαχωρισμός στην ποιότητα και το βάρος της ξυλείας που πηγαίνει στο CS από αυτή που πηγαίνει στις μη-CS Gibson. Το τελευταίο δεν είναι μαντεψιά, έχει επικυρωθεί με φωτογραφίες σε γνωστό forum του εξωτερικού.

 

Μα δεν είπα οτι βγαίνουν απο την ίδια γραμμή παραγωγής..(αν και ακόμη και αυτό συμβαίνει σε κάποια μοντέλα που έχουν την ονομασία custom)

Είπα οτι οι usa και οι custom είναι χειροποίητες στον ίδιο ακριβώς βαθμό και φτιάχνονται με τον ίδιο τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ΟΛΕΣ οι κιθαρες στον κοσμο ,και του CS,σε CNC Routers κοβονται και μετα ενωνονται ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ....το οτι εχουν καλυτερη κατασκευη,σετ απ και υλικα δεν τις κανει...πιο πολυ....χειροποιητες,καλυτερες και πιο προσεγμενες κιθαρες τις κανει απλα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν πολυσυμπαθω τις Gibson, για τη δική μου αισθητική, δεν υπάρχει ομορφότερη κιθάρα απο την black beauty...

 

Τα λοιπά ειναι ανθυπολεπτομέρειες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ηρθε! gibson les paul custom reissue 68 vos, black beauty. Με seth lovers, μολις τους εβαλα!

Εβγαλα και φωτογραφια για να ανεβασω, αλλα δεν το βλεπω ευκολο (μα καλα, να μην εχει επιλογη για επισυναψη;) και ειμαι πολυ απασχολημενος στο να παιζω για να διαβασω πως μπορω να το κανω....

Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες, ισως σε καποιο τζαμιν τη φερω!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε! gibson les paul custom reissue 68 vos, black beauty. Με seth lovers, μολις τους εβαλα!

Εβγαλα και φωτογραφια για να ανεβασω, αλλα δεν το βλεπω ευκολο (μα καλα, να μην εχει επιλογη για επισυναψη;) και ειμαι πολυ απασχολημενος στο να παιζω για να διαβασω πως μπορω να το κανω....

Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες, ισως σε καποιο τζαμιν τη φερω!

 

Με γειά!! Άριστη επιλογή.

απο ebay τη βρήκες;

 

επισύναψη έχει στις πρόσθετες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου