Προς το περιεχόμενο

Gibson Les Paul Custom


roussos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρθε! gibson les paul custom reissue 68 vos, black beauty. Με seth lovers, μολις τους εβαλα!

Εβγαλα και φωτογραφια για να ανεβασω, αλλα δεν το βλεπω ευκολο (μα καλα, να μην εχει επιλογη για επισυναψη;) και ειμαι πολυ απασχολημενος στο να παιζω για να διαβασω πως μπορω να το κανω....

Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες, ισως σε καποιο τζαμιν τη φερω!

 

ΕΥΓΕ νεε μου  ;D

Και οι 2 επιλογες σου απλα οτι καλυτερο  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συνεχιζω απο τη δουλεια γιατι το πρωι ημουν βιαστικος....

Απο reverb.com την πηρα, εψαξα πολυ κι εκει αλλα και στο ebay. Ειδα οτι οι μαυρες πωλουνται πολυ πιο ακριβα! Επισης αρκετες ενω ηταν custom reissue 68 κτλ, δεν ηταν vos, οποτε ειχαν αλλα χαρακτηριστικα. Βρηκα και μια καινουρια στα 5700 ευρω περιπου, οποτε συνεχισα το ψαξιμο. Ο συγκεκριμενος πωλητης (με ελληνικο ονομα) δεν εστελνε Ελλαδα, οποτε την εστειλα σε εναν φιλο μου που μενει Αμερικη κι αυτος με τη σειρα του σε εμενα.... Η κιθαρα πωληθηκε χωρις μαγνητες, οποτε με τη συμβουλη του sf κοιταξα τους seth lovers. Δεν τους ηξερα καν να πω την αληθεια, αλλα διαβασα την ιστορια του ανθρωπου και καταλαβα οτι αυτοι ειναι οι μαγνητες που πρεπει να εχει πανω αυτη η κιθαρα! Κι αυτους απο Αμερικη τους πηρα και μου βγηκαν πιο φθηνα κι απο θωμα.

Χθες ηρθαν ολα σπιτι και η τοποθετηση ηταν πολυ απλη, με την παρεα ενος φιλου το ψαξαμε μαζι.

Το οργανο εχει πολυ δονηση με καθε χτυπημα των χορδων, το νιωθεις στο παιξιμο παρα πολυ. Επισης εχει sustain. Πολυ. Ειναι πανεμορφο, απο κοντα ειναι εργο τεχνης, οι καμπυλες και το βαψιμο αξιζουν μελετης.

Ευχαριστω για τις ευχες σας και την πολυτιμη βοηθεια οσων εγραψαν εδω!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ μπορεί να μη συμφωνείς αλλά σε σώσαμε απο την αγορά της custom και του ριχλίτη!!  ;D ;D ;D

 

Η αληθεια ειναι οτι θα την επαιρνα! Το αν με σωσατε..... ισως!!!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τολμησουμε να ρωτησουμε ποσο πηγε το τελωνειο με την εισαγωγη απο Αμερικη ?  :P (λογικα χονδρικα χονδρικα 26-29%)

 

ρουσος μεγεια παντως,νομιζω μια τετοια καστομ ειναι σαφως keeper... 8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τολμησουμε να ρωτησουμε ποσο πηγε το τελωνειο με την εισαγωγη απο Αμερικη ?  :P (λογικα χονδρικα χονδρικα 26-29%)

 

ρουσος μεγεια παντως,νομιζω μια τετοια καστομ ειναι σαφως keeper... 8)

 

 

Καταρχας ευχαριστω, ενω παιζω με ταυρους πραγματι αυτη την κιθαρα θα την κρατησω και διεκδικει πρωτια...

 

Λογω του οτι η κιθαρα εσταλει σε φιλο στην Αμερικη κι απο εκει σε εμενα, δεν πληρωσα τελωνειο! Επισης για τους μαγνητες, ισως λογω του χαμηλου κοστους (<200Ε) παλι δεν πληρωσα.

 

Σε παλαιοτερη αγορα μου αν θυμαμαι καλα του υψους των 1500 ευρω ειχα πληρωσει αλλα 300 ευρω. Δηλαδη περιπου 33%. Δεν γνωριζω καθολου αν τα ποσοστα ειναι στανταρ ή εχουν αλλαξει.

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας ευχαριστω, ενω παιζω με ταυρους πραγματι αυτη την κιθαρα θα την κρατησω και διεκδικει πρωτια...

 

Λογω του οτι η κιθαρα εσταλει σε φιλο στην Αμερικη κι απο εκει σε εμενα, δεν πληρωσα τελωνειο! Επισης για τους μαγνητες, ισως λογω του χαμηλου κοστους (<200Ε) παλι δεν πληρωσα.

 

Σε παλαιοτερη αγορα μου αν θυμαμαι καλα του υψους των 1500 ευρω ειχα πληρωσει αλλα 300 ευρω. Δηλαδη περιπου 33%. Δεν γνωριζω καθολου αν τα ποσοστα ειναι στανταρ ή εχουν αλλαξει.

ακομη καλυτερα  ;D

ωραιος  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειά!

 

Το οργανο εχει πολυ δονηση με καθε χτυπημα των χορδων, το νιωθεις στο παιξιμο παρα πολυ.

 

Αυτό είναι πολύ καλό. ;) Από περιέργεια, ξέρεις πόσο ακριβώς ζυγίζει; (καθένας με τα βίτσια του...  ;D)

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγειά!

 

Αυτό είναι πολύ καλό. ;) Από περιέργεια, ξέρεις πόσο ακριβώς ζυγίζει; (καθένας με τα βίτσια του...  ;D)

 

Δεν τη ζυγισα, αλλα 4 κιλα ελεγε ο πωλητης. Εχει το ιδιο βαρος περιπου με την sg με τους 3 διπλους που εχω.

 

Βαζω κι αλλη μια εικονα, μαζι με καποια αλλα μωρα...

Στη σειρα: chet atkins sst, les paul custom, sg3, tony iommi, fender aerodyne bass.

black_5.thumb.jpg.912fa1e82afaee679feaa964c02a19e9.jpg

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου