Προς το περιεχόμενο

Πετοβάμβακας σε κλειστό χώρο. Ασφαλής ή όχι για την υγε


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Το συγκεκριμένο θέμα έχει συζητηθεί σε οριμένα άλλα posts, αλλά δεν έχω βρει κάποια ολοκληρωμένη απάντηση.

 

Έχω φτιάξει αρκετά panels με πετροβάμβακα τα οποία είναι καλυμμένα με ύφασμα από μπροστά, απο πίσω όμως είναι ανοιχτά αλλά εφαρμόζουν όλα σε τοίχο.

 

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό? Υπάρχει δηλαδή περίπτωση να είσπνέουμε σωματίδια τα οποία είναι επιβλαβή για το αναπνευστικό σύστμα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι καλυμενα οπως λες δεν υπαρχει προβλημα!!Αυτο βεβαια σε συναρτηση με το ποσες ωρες θα βρισκεσαι κλεισμενος εκει μεσα!!Φροντισε για τον εξαερισμο και την συχνη καθαριοτητα (σκονες  ,χαρτια κλπ)Το προβημα υπαρχει στον Υαλοβαμβακα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα αυτο:

 

http://www.rockwool.com/stone+wool+benefits/health

 

που λέει ότι είναι 100% ασφαλές, παρ' όλα αυτα, υπάρχει όσο έχω ψάξει ο φόβος ότι εν τέλει προκαλεί προβλήματα.

 

Η κατασκευή μου έχει ως εξής και είναι απλά το υλικό (8cm πάχος) χωρίς ξύλινο πλαίσιο:

 

 

Τα panels απο μόνα τους στερεωμένα στον τοίχο και απλά τα ''τύλιξα'' με βαμβακερό ύφασμα με μεγάλες βίδες και συραπτικό χειρός.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου