Προς το περιεχόμενο

Δεν μπορω να μαζεψω το δεξι μου χερι.Χορδες?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιωργο, σε ποιο σημειο σπανε οι χορδες? Βαλε μολυβι στο νατ πανω, ωστε ο χορδες να εχουν λιγοτερη τριβη. Κ λειανε κ τα βαγονακια κατω. Οσο δυνατα κ να κοπανας, αν δεν υπαρχει πολυ τριβη καπου δε σπαει η χορδη.

Θα το κανω ,θα φαω λιγο με γυαλοχαρτο τα σελακια και θα βαζω και βαζελινη.Να δω τι θα γινει.Ta graph tech τι ειναι.Στον καβαλαρι πανω παντα βαζω μολυβι.

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ισως η κιθαρα σου, σου λεει με εμμεσο τροπο οτι πρεπει να ξεκινησεις να παιζεις μπασο... ;D

Παιζω και μπασο και παιζω και με τα δαχτυλα αχχαχαχαχα αρα ...λες να μεινω στην φυσαρμονικα να τελειωνουμε χαχααχχαχαχχαχχα

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω και μπασο και παιζω και με τα δαχτυλα αχχαχαχαχα αρα ...λες να μεινω στην φυσαρμονικα να τελειωνουμε χαχααχχαχαχχαχχα

 

Θα τη δαγκωσεις χαχαχαχ  ;D ;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει την στιγμή που χτυπάς τις χορδές για strumming η σολάρεις η ρυθμικά να τις αφήσεις να ΤΑΛΑΝΤΩΣΟΥΝ να επανέλθουν δηλαδή, αν βάλεις πολύ δύναμη στην προσπάθεια σου να βγάλεις το feeling που θέλεις δεν θα γίνει αυτό.

Σε καταλαβαίνω. :)

Το feeling όμως χρειάζεται τρόπο-καπατσοσύνη-μαγκιά να ελευθερωθείς και να βγάλεις ότι έχεις μέσα σου.

Μιλάω χωρίς ίχνος ξερολίασης.. απλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει την στιγμή που χτυπάς τις χορδές για strumming η σολάρεις η ρυθμικά να τις αφήσεις να ΤΑΛΑΝΤΩΣΟΥΝ να επανέλθουν δηλαδή, αν βάλεις πολύ δύναμη στην προσπάθεια σου να βγάλεις το feeling που θέλεις δεν θα γίνει αυτό.

Σε καταλαβαίνω. :)

Το feeling όμως χρειάζεται τρόπο-καπατσοσύνη-μαγκιά να ελευθερωθείς και να βγάλεις ότι έχεις μέσα σου.

Μιλάω χωρίς ίχνος ξερολίασης.. απλά :)

 

Δεν τον έχω δει λίβε, πάρεξ μια βραδιά με ακουστική στο χαλαρό. Ο άνθρωπας είναι ΤΟΞΟΤΗΣ , ούτε σελάκια, ούτε γραφίτες και βαζελίνες, απλά θα βάλει 13άρες και αν θέλει ας τις σπάσει  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε γαμωτο ειδικα στα λαιβ και με γεματο κεφαλι απο τα ποτα εχω πολυ βαρυ δεξι ,καλο μεν οπως το ακουω αλλα βαρυ.Θα κανω τις πατεντες με το λιμαρισμα και την βαζελινι.Παιζω σε 2 μερες ξανα ουτως η αλλως.Θα το κοιταξω.Α και σιγουρα θα βαρυνω τις μπασες .Ηδη ειμαι σε φαση να παραγγειλω ενα υβριδικο απο ernie ball.Aρα το ξανασυζηταμε.Παντως ενα λαιβ να με βγαζουν οι χορδες ακαιρεες ειμαι ευχαριστημενος.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ναι κατσε να ανεβασω και το λαιβ στο Νοιζ .Παιζουμε στη Μαυρη τρυπα σαλονικη την Τεταρτη 11 μαρτη σε δυο μερες.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Bάλε d'addario. Θα με θυμηθείς σίγουρα ( είτε σπάσουν είτε όχι...) ;D

 

...η πρόταση ισχύει...δε χρειάζεται να αλλάξεις μεγέθη.

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bάλε d'addario. Θα με θυμηθείς σίγουρα ( είτε σπάσουν είτε όχι...) ;D

 

...η πρόταση ισχύει...δε χρειάζεται να αλλάξεις μεγέθη.

Μου αρεσουν οι dadario ειναι η δευτερη επιλογη παντα μετα τις ερνι μπολ.Λες να κρατανε καλυτερα απο τις ernie ball .Ωραιες οι ερνι μπολ αλλα να ουτε λαιβ δεν μου βγαζουν.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου