Προς το περιεχόμενο

Behringer FCA202 Firewire Review


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα με αρκετό ενδιαφέρων το συγκεκριμένο άρθρο , κυρίως γιατί το έγραψε ένας αρκετά ψαγμένος, στις κάρτες ήχου.

 

Οι μετρήσεις με το Right Mark Audio analyzer είναι όλα τα λεφτά !!

Έτσι μπήκα και εγώ στο τρυπάκι να συγκρίνω τις μετρήσεις , με την δικιά μου κάρτα ήχου, μετρήσεις που τις έκαναν άλλοι, όταν έγραφαν άρθρα παρουσίασης της Creative X-Fi Extreme Music .

http://www.pctechnology.gr/vbull/vb/showthread.php?t=20380

 

Και το αποτέλεσμα είναι αποκαλυπτικό , οι κάρτες παρουσιάζουν παραπλήσια συμπεριφορά σε όλες τις μετρήσεις εκτός από δυο σημεία !!

 

1) Το Frequency response!!

2) Την σταθερότητα στις καμπύλες απόκρισης συχνοτήτων .

 

H Creative X-Fi, υπερετερή και στα δυο.

 

Μακάρι να δούμε περισσότερα τέτοια άρθρα , έτσι ώστε να έχουμε καλύτερη εικόνα , για την ποιότητα κατασκευής των συσκευών ήχου γενικότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος εχει κατι με την behringer, αλλα δεν ξερω ποιος :wink:

...α..και εχει μια μανια να παλευει για συχνοτητες που ουτε η μανα τους ξερει πως υπαρχουν :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φερτε μου καμπύλες και απο Neve ' date=' καμπυλες νανε .. και οτι νανε !! :lol:[/quote']

Εννοειται πως εκανα πλακα,ετσι? Απλα το τελευταιο καιρο, παρακολουθω με τις φτωχες μου γνωσεις το θεμα για την behringer που εχεις ανοιξει και βλεπω πως με την εταιρια αυτη εχεις μια ιδιαιτερη σχεση :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου