Προς το περιεχόμενο

Πεφτει το σημα στον ενισχυτη, τι φταιει;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλλαξε τις λαμπες,το κυριοτερο...και δευτερον,επειδη το εκανε κ σε μενα,ριξε μια ματια στα κουμπια των πεταλιων....καμια φορα πιανουν σκονη.μολις το καθαρισα επανηλθε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι μάρκα είναι τα patch cables?  2ον όταν ενεργοποιείς το wah υπάρχει περίπτωση με το πάτημα η τροφοδοσία του να φεύγει απο την επαφή επειδή είναι στο πλάι και κοντά στο patch cable και όχι στο πάνω μέρος όπως σε διάφορα άλλα πετάλια. Μου έχει συμβεί ακριβώς το ίδιο με το ίδιο wah.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειναι το Wah τελικα ,ευτυχως μου το εκανε και σημερα ,επαιξα χωρις αυτο και ολα ηταν οκ.Δεν ξερω τι φταιει.Ενα παιδι μου ειπε οτι το Wah θελει παντα ξεχωριστη τροφοδοσια ενω εγω το εδινα απο το daizy chain.ΔΕν ξερω παντως το εδωσα για σερβις σε ενα φιλο.Αυτο πιστευω ειναι το θεμα .Οποτε βλεπουμε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E δεν γινεται να το κανει στο Twin το δικο μου στη βεροια και να το κανει και στο Marshall Jcm στη Σαλονικη και να φατινε οι λαμπες.Μακαρι να φταινε αλλα αφου οταν παιζω καρφι στον ενισχυτη ειναι μια χαρα.

Μου ειπαν οτι το Wah πρεπει να εχει παντα ξεχωριστη τροφοδοσια .Αν ισχυει μπορει να φταει αυτο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω και με τον κίνδυνο της κοτσάνας.. Αλλά άμα ήταν οι λάμπες για αλλαγή δεν θα έπρεπε να εμφανίζει το πρόβλημα και με την πέταλμπορντ και χωρίς? ???

 

Άθελά μου παρατήρησα πως οι JANE DOE στα μελη του συγκροτήματος αναφέρουν και τον ηχολήπτη και έναν άλλο που κάνει οπτικά εφέ. Τελικά τι παίζει? Είναι μέλη ή όχι? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E δεν γινεται να το κανει στο Twin το δικο μου στη βεροια και να το κανει και στο Marshall Jcm στη Σαλονικη και να φατινε οι λαμπες.Μακαρι να φταινε αλλα αφου οταν παιζω καρφι στον ενισχυτη ειναι μια χαρα.

Μου ειπαν οτι το Wah πρεπει να εχει παντα ξεχωριστη τροφοδοσια .Αν ισχυει μπορει να φταει αυτο.

 

φΊΛΟΟΥς ΠΙΣΤΕΨΕ, σκύψε, μη φοβάσαι και μάζεπσε πεζμένα μούρα, ο θεός είναι μεγάλος λαίμαι  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ΑΣε με ρε Μητσο τα χω παιξει ,ολο χωνω φραγκα και χαηρι δεν βλεπω γαμωτο.Τελικα θελει να φτιαξω την καλωδιαωση απο την αρχη .Αλλα αμα ειναι να δωσω 50 ευρα για τρια καλωδιακια ,μαμησε μας .μετα ειμαστε να τρωμε μονο μουρα που λες και συ.αχαχαχαχαχαχαχα

  Τελος το κιθαριστικο σπορ ειναι για φραγκατους ,εργατικους τελοςπαντων ή μουσικους που τα βγαζουν και τα χωνουν.Για τυπους σαν και μενα καρφι στον ενισχυτη και τελος.Ε μα .Και για ολο το γκαζ φταιει το νοιζ ,απο τοτε που γραφτηκα τα εξοδα στον εξοπλισμο εχουν φτασει στα υψη ,παλια μονο χορδες αλαζαμε και αυτες σπανια .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    καρφι στον ενισχυτη και τελος.Ε μα .Και για ολο το γκαζ φταιει το νοιζ ,απο τοτε που γραφτηκα τα εξοδα στον εξοπλισμο εχουν φτασει στα υψη ,παλια μονο χορδες αλαζαμε και αυτες σπανια .

 

 

ΑΙ-ΜΑ, επιτέλους το κατάλιαβες λαίμαι  ;D

 

  Αύριο όμως μη μας ρωτάς πάλι για τις πεταλιέρες και πως κάνουμε μιζανμπλί

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα η φαση ειναι οτι τωρα με την ενισχυταρα που πηρα δεν παιζω καθολου με πεταλια .Αλλα οταν ειναι να βγεις λαιβ ,θες λιγο ντραιβ λιγο να βγει μπροστα το σολο.Αλλιως σπιτι ουτε καν πεντακαθαρος μιλαμε.Και η φαση ειναι οτι ετσι μελετας και καλυτερα γιατι πρεπει να παιζεις σωστα και ακριβως και οχι με την βοηθεια της θολουρας του ντραιβ.Γιαυτο οι παλιοι ηταν θηρια μιλαμε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου