Προς το περιεχόμενο

Πυκνωτικό Μικρόφωνο.Πρόβλημα με Feedback


pmelidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"pmelidis ευχαριστώ μπρέιν, για τα καλά λόγια, μόνο να σου πω οτι είμαι ολομόναχος, για να μην σε απογοητεύσω κίολας"

 

δεν απογοητεύτηκα φίλε από εσενα :wink: , αλλά από εμένα που δεν ασχολούμαι και εγώ όσο πρέπει με την μουσική, με λίγα λόγια ζήλεψα την δουλειά σου.

 

καταλαβα καλά; έχεις live την Πέμπτη στο "Αν"

 

συγνώμη που είμαι εκτός θέματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, την πέμπτη! να δούμε, έπαιξα και την παρασκευή εδω πέρα στο βόλο και εκεί προέκυψαν τα προβληματάκια με τους μικροφωνισμους .

 

ευχαριστώ πάντως ρε μπρέιν, αλλά ξέρεις, δεν έχω και σε πολύ μεγάλη υπόληψη αυτά που κάνω. ποιος ξέρει?

 

ας λύσω τα προβλήματα με τα μικρόφωνα πρώτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου δεν γίνεται αλλιώς...........Θα σου έλεγα να βάλεις τα πράγματα με τέτοιο τρόπο ώστε να μικρόφωνα να μην αρπάζουν άλλες πηγές. Μπορείς να βάλεις (με λογική gobos) χαρτόνια ώστε να κόβεις αλλα σήματα που μπορεί να μικροφωνίσουν. Αν δεν σου φαίνεται περίεργο θα έπαιρνα μεγάλες κούτες και τις χρησιμοπούσα για αυτό τον σκοπό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@pmelidis:Μου άρεσε ΠΑΡΑ πολύ η μουσική σου.Πολύ Μπράβο.Αν κάνεις Live στην Αθήνα ανακοίνωσε το ή στείλε μου ένα πμ σε παρακαλώ γιατί δεν έχω καταλάβει

 

@analogtreehouse:Για δώσε κι εσύ καμμιά σελίδα να ακούσουμε :wink:

Μας αρέσουν τα glockenspiel :wink:

 

Σόρι για το οφτόπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλήγοντας, χωρίς να ξέρω αν ενδιαφέρει και κανέναν, :) , θα ήθελα να σας πω σε τι κατέληξα, δεδομένου οτι το λαιβ ειναι μεθάυριο.

 

Behringer XM1800S

 

http://www.behringer.com/XM1800S/index.cfm?lang=ENG

 

τα οποία θα το κολλήσω με πατέντα πάνω στο ντράμς (γιατί τα ντραμάκια είναι τόσο μικρά που πέφτουν από το βάρος...) και έτσι πιστέυω γλιτώνω το πρόβλημα με το φιντμπακ που είχα στο σνερ, και θα γράφω και τη μελλόντικα με ένα απο αυτά.

 

και

 

Behringer C2

 

http://www.behringer.com/C-2/index.cfm?lang=ENG

 

για γκλοκενσπιλ, ξυλόφωνα και λοιπά μικρά κρουστάκια

 

και επίσης σκέφτομαι να έχω μαζί μου και χαρτοκούτες για να κάνω την πατέντα που μου πρότεινε ο analog_tree_house σε περίπτωση που το φίντμπακ είναι ακατάσχετο.

 

συνολικό κόστος 100 γιούρια και ας ελπίσω οτι όλα θα πάνε καλα.

 

:roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ πάντως ρε μπρέιν' date=' αλλά ξέρεις, δεν έχω και σε πολύ μεγάλη υπόληψη αυτά που κάνω. ποιος ξέρει?

 

[/quote']

 

Φίλε ή μουσική σου μου άρεσε πολύ. 8)

Φρόντισε να πιστέψεις σε αυτό που κάνεις. :!:

Μόνον τότε θα έχεις αποτέλεσμα και εξέλιξη.

Συνέχισε.

 

 

Την Πέμπτη αν μπορέσω θα είμαι και εγώ εκεί. :wink:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου