Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη ακουτε τωρα? III


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έφυγε για βατράχια ο Σάμυ

 

 

Να ξέρεις όμως πως ο στίχος ''Δεν ξέρω τι με ήρθε απόψε αγάπη μου, θέλω να μπω σε οδοντωτό'' με συγκλονίζει, αλήθεια όμως και πέρα από κάθε πλάκα που συνήθως κάνω. Είναι απίστευτο άσθμα, με απίστευτους στίχοι......για τα γούστα μου που ελέγχονται ως ανακριβή για κάτι φρίκουλα λαίμαι

 

 

Ή το άλλο''Πηνελόπη, την απλίκα που σου πήρα απ το Ήλιον Κρυστάλλ ''

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρεις όμως πως ο στίχος ''Δεν ξέρω τι με ήρθε απόψε αγάπη μου, θέλω να μπω σε οδοντωτό'' με συγκλονίζει, αλήθεια όμως και πέρα από κάθε πλάκα που συνήθως κάνω. Είναι απίστευτο άσθμα, με απίστευτους στίχοι......για τα γούστα μου που ελέγχονται ως ανακριβή για κάτι φρίκουλα λαίμαι

 

 

Ή το άλλο''Πηνελόπη, την απλίκα που σου πήρα απ το Ήλιον Κρυστάλλ ''

 

 

Το ανέβασα ακριβώς για το στίχο.Δεν μπορώ να περιγράψω πόσο εύστοχα περιγράφει χίλια μύρια πράγματα ο κερατάς στο κομμάτι...

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

τσκ τσκ...γατάκια... ;D

μία ήταν η φράση...

 

"Με την πρώτη ευκαιρία θα σου πάρω λαμπατέρ...

Για να μην κλαις που 'χουν οι φίλες σου κι εσύ δεν έχεις..."

 

ΥΓ. ελπίζω να βρω που έχω καταχωνιασμένη την πρώτη τους (και ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ αν την θυμάται κανείς) παράνομη κασέτα, για να την ψηφιοποιήσω και να την ανεβάσω (αν δεν με κράξει ο Τζίμης)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσκ τσκ...γατάκια...

μία ήταν η φράση...

 

"Με την πρώτη ευκαιρία θα σου πάρω λαμπατέρ...

Για να μην κλαις που 'χουν οι φίλες σου κι εσύ δεν έχεις..."

 

ΥΓ. ελπίζω να βρω που έχω καταχωνιασμένη την πρώτη τους (και ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ αν την θυμάται κανείς) παράνομη κασέτα για να την ψηφιοποιήσω και να την ανεβάσω αν δεν με κράξει ο Τζίμης...

 

Ε να τη βάλεις πασάκ μ λαίμαι, βλέπεις εγώ τότενες είμανε ανήλικος, απλά ο μπαμπάς μου με πήγαινε στις ταξιαρχίες στου Σκάιλαμπ και τη Λύδρα και δεν έχω ηχητικά ντοκουμέντια  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσκ τσκ...γατάκια... ;D

μία ήταν η φράση...

 

"Με την πρώτη ευκαιρία θα σου πάρω λαμπατέρ...

Για να μην κλαις που 'χουν οι φίλες σου κι εσύ δεν έχεις..."

 

ΥΓ. ελπίζω να βρω που έχω καταχωνιασμένη την πρώτη τους (και ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΗ αν την θυμάται κανείς) παράνομη κασέτα, για να την ψηφιοποιήσω και να την ανεβάσω (αν δεν με κράξει ο Τζίμης)...

 

Όλο το κομμάτι και sτιχουργικά και μουσικά είναι αριστούργημα!Το άτομο  έκανε πολιτική.Δεν είναι τυχαίο που τους κυνήγησε το "σοσιαλιστικό"  πασοκ αφού στην ουσία περιέγαφε το american-greek dream που ακολούθησε μετά.

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου