Προς το περιεχόμενο

Οι Γρυλλοι-Buskin Salonika


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα έχουμε πιεί ;D και ξαναματαπιεί, χαραμίζεσαι στη Τσιμισκή.

  Εσύ είσαι για CBGB'S  λαίμαι  8)

Το ξερω το ξερω Μητσο

Τι ειν' αυτό το cbgb; Καλά δε βλέπεις το τάλαρο που πέφτει Τσιμισκή;

 

Έτοιμος είμαι. Έτοιμος για όλα.

Τι ειν' αυτό το cbgb; Καλά δε βλέπεις το τάλαρο που πέφτει Τσιμισκή;

 

Έτοιμος είμαι. Έτοιμος για όλα.

Τα έχουμε πιεί ;D και ξαναματαπιεί, χαραμίζεσαι στη Τσιμισκή.

  Εσύ είσαι για CBGB'S  λαίμαι  8)

Το Ξερω Το ξερω Μητσο αλλα οι ανθρωποι ειναι κακοι αχχαχααχχααχαχα

Τι ειν' αυτό το cbgb; Καλά δε βλέπεις το τάλαρο που πέφτει Τσιμισκή;

 

Έτοιμος είμαι. Έτοιμος για όλα.

Το CBGB's ειναι ισως το πιο κλασικο λαιβαδικο της Νεας Υορκης.Απο κει που ξεπεταχτηκαν οι Ramones οι New York Dols,οι Talking Heads,Television.Ολη εκεινη η φουρνια που αλαξε κατα καποιο τροπο την μουσικη και γεννησε το πανκ,που μετα βεβαια εδραιωθηκε στην Αγγλια .

Εδω παιζουμε στην Αγιας Σοφιας και οχι Τσιμισκη ,απλα πριν ανεφερα την Τσιμισκη μιας και ειναι ο εμπορικος δρομος της πολης και εχει πολυ κινηση αρα και περισσοτερο χρημα(αναλογα)Η Αγια Σοφια ειναι γενικα πιο τεχνη και ειδικα βραδυ λιγο πιο περα απο κει που μας βλεπεις εχουμε κανει μερκα καταπληκτικα λαιβακια με κοσμο αλκοολ αυτοκινητα να σταματανε.Ο δρομος γενικα τα εχει αυτα.

Εννοειτε οταν αρχισω τις επιδρομες και ανεβει λιγο το κασε περιμενε τηλ.Και ξερω και που θα παμε φιλε οχι οπως την αλλη φορα .Θα δεις.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο γκρουβ...

 

Johnny, ωραίος... Αλλα μαλλον δεν κανεις για παρέα... Θα μας τρως τις γκόμενες, με αυτο το λουκ...

 

Ποιον είπες μπασκιν, μωρή!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο γκρουβ...

 

Johnny, ωραίος... Αλλα μαλλον δεν κανεις για παρέα... Θα μας τρως τις γκόμενες, με αυτο το λουκ...

 

Ποιον είπες μπασκιν, μωρή!!

 

 

Χαχαχαχαχαχα

Μπα ξεραιλα Ντινο τελευταια.Παλια κακαμε δυο λαιβ το χρονο και πηδουσαμε και στα δυο.Τωρα καναμε δεκα σε δυο μηνες και μονο χαμογελα και συγχαρητηρια μου λενε .Που ειναι ο καλος αλητης εαυτος μου.Που δεν αφηναμε τπτ να πεσει κατω.Παει μεγαλωνουμε μαγκες ..

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Γιώργο ομόρφυνες ή μου φαίνεται....;;D  Μια χαρά, αν και γιαγιάδες (και έναν τυπά) είδα μόνο να σας ασημώνουν....... ::) ;D  Θυμήθηκα την διαφήμιση με την heavy μπάντα που το γύρισε στο σκυλάδικο και επιτέλους είδε επιτυχία.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Γιώργο ομόρφυνες ή μου φαίνεται....;;D  Μια χαρά, αν και γιαγιάδες (και έναν τυπά) είδα μόνο να σας ασημώνουν....... ::) ;D  Θυμήθηκα την διαφήμιση με την heavy μπάντα που το γύρισε στο σκυλάδικο και επιτέλους είδε επιτυχία.... ;D

Γιατι οι γιαγιαδες ρε Φωτη δεν δινουν λεφτα τι δινουν?Εσυ τι περιμενες 3 φωτομοντελα να μας σχιζουν τα ρουχα αχχαχαχα.Κατι μεγαλες δινουν παντως γιατι βλεπουν σε μας τα φουκαριαρικα τα παιδια τους ή τα εγγονια τους που ειναι ανεργα.

Ποιος θα δωσει ο φοιτητης που θα σκαλωσει θα σε ακουει με την γκομενιτσα και μετα θα πανε να μαγειρεψουν μακαρονια σκετα με σαλτσα .Φωτη νομιζω σου χρειαζεται λιγο τριβη με το δρομο να δεις πως ειναι  απο κοντα τα πραγματα.Παντως για μπαντα του δρομου ειχαμε και αρκετη χαρτουρα σε φασεις αν κατι μπορει να λεει αυτο.Τεσπα

  Ευτυχως παντως ουτε χεβι μπαντα ειμασταν ποτε ουτε σε σκυλαδικο το γυρισαμε ακομα.Ακομα ευτυχως με αυτα που αγαπαμε κινουμαστε .Ευτυχως.Και το λεω πολυ σοβαρα αυτο γιατι ειναι σημαντικο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω μεσα απο την πλακα απαντησα ρε Φωτη.Δεν παρεξηγω.Αν λεω κατι παραπανω τα λεω για να δουν και αλλοι τι παιζει γενικα με αυτο το πραγμα στην Ελλαδα απο την μικρη εμπειρια που εχω.Αν και το χω ξανακαει και μονος παλιοτερα .Αλλοι εξω ζουν απο αυτο κανονικα και με περηφανια και εδω δεν καλυπτεσαι απο πουθενα νομικα και σε θεωρουν και ζητιανο.

Ευτυχως η νεα γενια καταλαβαινει και υποστηριζει τη φαση οπως μια κοπελα τις προαλες οταν μας σταματησαν οι μπατσοι ,τους χωθηκε και μας υποστηριξε.

 Τουλαχιστον οπως το βλεπω εγω ολο και πιο πολλοι μουσικοι βγαινουν στο δρομο,καποιοι πουλανε τη δουλεια τους με αυτο τον τροπο κατι που μονο θετικο ειναι.Η μουσικη πρεπει να ειναι στο δρομο κοντα στον ανθρωπο και να διατιθεται ελευθερα.Το να εκτιμησει ο αλλος τον κοπο σου και την πορεια σου και να σε φιλοδορησει με χρηματα ή μια μπυρα ή εναν καφε νομιζω ειναι οτι πιο ειλικρινες γιατι εκεινος επιλεγει αμεσα χωρις την παρεμβολη κανενος μεσου σπονσορα η πλησης εγκεφαλου απο τα μμε.

 Και στη τελικη ομορφαινει και το περιβαλον ,ο δρομος με την μουσικη και το βλεπεις στους ανθρωπους που κουνιουνται ή στις πιτσιρικες που χορευουν.Ειναι πανεμορφο αυτο.

Ωχ σορυ που το χοντρινα το θεμα μαγκες απλα οταν κανεις κατι τετοιο ειναι λογικο πιστευω περα απο αυτο να κανεις και καποιες σκεψεις πανω σε αυτο που κανεις οπως ολοι μας πιστευω γυρω απο τα πργαματα που ασχολουμαστε.Και γενικα δεν ειναι και κακο θεμα για κουβεντα σε ενα μουσικο φορουμ .Τεσπα ,Συμπαθατε με για το σεντονι και τον προλογο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου