Προς το περιεχόμενο

Αναζητηση κάρτας για μοναχοδουλειες


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο αρκετο καιρό με boss br600 αποφάσισα να γυρίσω σε καποια καρτα που να μου δίνει δυνατότητα να κάνω τα ιδια και παραπανω με daw καρτα και λογισμικο.

Σκέφτομαι για κατι που εκτος απο μονοηχογραφησεις και overdubs να μπορεί κάποια στγμη να γράψει ταυτόχρονα εως ας πουμε 4 πηγες.

Μεταξύ των κλασικών πχ lexicon omega focusrite presonus tascam 366 υπάρχουν κάποιες γνωμες και εντυπώσεις?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας ξεφτιλιζει στις αγγελιες μια maudio profire 610 στα 150 ευρω, δν ξερω για ποιο λογο, η καρτα καινουρια κανει 340 κ γω την δικια μου θα την εδινα το λιγοτερο 250.Ειναι καλη καρτα με δυο προενισχυσεις ενα line in s/pdif in/out και οχτω αναλογικες μονοφωνικες εξοδους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας ξεφτιλιζει στις αγγελιες μια maudio profire 610 στα 150 ευρω, δν ξερω για ποιο λογο, η καρτα καινουρια κανει 340 κ γω την δικια μου θα την εδινα το λιγοτερο 250.Ειναι καλη καρτα με δυο προενισχυσεις ενα line in s/pdif in/out και οχτω αναλογικες μονοφωνικες εξοδους

Ο όρος ξεφτιλίζει είναι άστοχος. Δεν είναι δικιά μου η αγγελία αλλά το πόσο αξιολογής εσύ μια κάρτα και ποσο θέλει να την πουλήσει κάποιος που δεν ξέρεις τις ανάγκες του νομίζω οτι δεν σε αφορά. Εγώ το βλέπω σαν ευκαιρία .... Καμιά πρόθεση να σου χωθώ απλά οταν το διάβασα μου επεσε λιγο βαρύ ..σαν το αρνί. Χρόνια πολλά σου ευχομαι και για το θεμα μας εγώ εχω μια ταπεινή focusrite scarlett 2i4 που πίνω νερό στο ονομά τις στα 170 καινουρια τώρα σε ποιο ακριβα γούστα οι ποιο ακριβές τις focusrite λογικά θα μαμανε :)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λεξη ξεφτυλιζει αποσκοπουσε στην εννοια ευκαιριας οπως κ συ αντιληφθηκες την τιμη της ετσι,δεν ξερω γιατι σου καθησε βαρυ κ γιατι ασχοληθηκες με το χαρακτηρισμο.Κ οι σκαρλετ για τα λεφτα τους ειναι καλες. Χρονια πολλα επισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες πριν αποφασισω για χρηση σε cubase πχ le5 που πολλες το δινουν μαζι τι υπολογιστής μίνιμουμ χρειάζεται?

Επίσης τι γίνεται με τους drivers τους?  Διαβάζω διάφορα κουφα για οδηγούς που δεν τρεχουν για θεματακια glitch & latency κλπ...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν ενδιαφέρομαι για β χερι η κάποια ευκαιρία.  Ενδιαφερομαι για αποψεις χρηστων στη συγκεκριμένη κατηγορία τιμης και υπερ και κατα.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Φίλε μου δεν ξέρω αν πήρες τελικά κάρτα αλλά τσέκαρε αυτήν εδώ . Η τιμή της έχει πέσει στο μισό αν και ακόμη στην Ελλάδα την πουλάνε 600+ δεν ξέρω τον λόγο που το thomann την έχει 295 . Σίγουρα θα σε καλύψει . Καλές προενισχύσεις , firewire , σταθερούς drivers με τα windows 8 που την χρησιμοποιώ εγώ και σίγουρα αρκετά κανάλια για αυτό που θες να κάνεις. 

http://www.thomann.de/gr/mackie_onyx_blackbird.htm

 

http://www.skroutz.gr/c/901/mousikos-eksoplismos-ypologist.html?keyphrase=mackie+onyx+blackbird

 

Το όλο θέμα είναι άπειρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Φίλε μου δεν ξέρω αν πήρες τελικά κάρτα αλλά τσέκαρε αυτήν εδώ . Η τιμή της έχει πέσει στο μισό αν και ακόμη στην Ελλάδα την πουλάνε 600+ δεν ξέρω τον λόγο που το thomann την έχει 295 .

 

Και ΠΩΣ θα στειλει τα λεφτα στον Thomann?Με ταχυδρομικο περιστερι?  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου