Προς το περιεχόμενο

Gibson Replica για ορίτζιναλ σε μαγαζί στη Θεσσαλονίκη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι μου πήρε λίγη ώρα να καταλάβω τι εννοεί ο φίλος, μάλλον εννοεί πως αν την έδινε για ρέπλικα δεν θα υπήρχε θέμα  (που και πάλι δε ξέρω πόσο καλό είναι για ένα κατάστημα όταν υπάρχουν και οι επιφον) ενώ τώρα που τη δίνει για ορίτζιναλ είναι απάτη. Αυτό με την πολιτική της Gibson δε το έπιασα.

 

Και για ρέπλικα να την έδινε πάλι παράνομο είναι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν εχει Gibson αντιπροσωπεια πλεον οποτε ολα τα μαγαζια παιρνουμε τα @@ μας η απλα αλλαζουνε φπα αγοραζοντας απο thomann και σεις λετε τον π...τ αφησα χ...χιλιαρικα,το bon ειναι πλεον μονο dealer που σημαινει οτι πουλαει μονο στο καταναλωτη κσι οχι χονδρικη επισης dealer ειναι και ο νακας πλεον τωρα αν θελετε τη γνωμη μ στηριξτε τους γτ?για να μπορουν να φερνουν οσο το δυνατον περισσοτερα πραγματα και απο τις υπολοιπες εταιρειες που αντιπροσωπευουν ωστε να μπορουμε τα υπολοιπα καταστηματα να εχουμε ποικιλια,να βλεπετε να δοκιμαζετε πραγματα,τωρα στο θεμα κοστους πλεον παιδια οι τιμες ειναι ιδιες με γερμανια τη βγαζουμε ετσι τα καταστηματα τα @@ μας  ,παιδια τα μουσικα οργανα ειναι ισως ο κλαδος με το λιγοτερο κερδος αφηστε το χρημα στη χωρα παιδες αυτα τα λιγα μπας και κρατηθει κανα μαγαζι να λετε καλημερα για καμια χορδη και να δοκιμαζετε καμια κιθαρα τα πραγματα στο χωρο ειναι απλα χαλια

 

Σωστα και μια χαρα ολα αυτα που γραφεις (αν και λιγο δυσαναγνωστα) αλλα δεν βρισκω που μπορει να εχουν σχεση με το θεμα που αναφερει οτι καποιο καταστημα πουλαει μαιμουδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως κ να χει φιλος μη χαλιεσαι....οι περισσοτεροι ειναι κερδοσκοποι,δεν ειναι ολοι ετσι ομως.Αν το μαγαζι που αναφερεσαι ειναι dealer της gibson (που απο την περιγραφη σου δεν ειναι) τοτε νταξ υπαρχει θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για ρέπλικα να την έδινε πάλι παράνομο είναι.

 

Προφανώς και είναι αφού πουλάει απομιμήσεις. Αυτό που εννοούσα είναι ότι δε βλέπω το γιατί να το κάνεις αυτό στο μαγαζί σου αφού υπάρχουν οι Επιφον. Έτσι κι αλλιώς αυτός που δε ξέρει,  ούτε Gibson θα δει, ούτε επιφον, μόνο ότι είναι ασημί θα του μείνει... Οπότε τώρα τι γίνεται; Αξίζει να μείνουν εκεί οι κιθάρες και να πάει κάνα πιτσιρίκι να πετάξει τα λεφτά του από το παράθυρο ή μπορεί να γίνει κάτι ώστε να φύγουν οι μούφες από το μαγαζί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Petersp όχι δεν είναι πολυόροφο το κατάστημα, σε εκείνο που λες μου είπαν ότι οι Studio ειναι κινεζικές  (άλλη φορά έγινε αυτό). Αν θες να σου πω ποιο είναι στείλε μου μήνυμα!

Blue monk αν δεν πάρω οκ από τη διαχείριση δε θέλω να το πω έτσι, για να μην γίνει κάνα θέμα. Μπορώ σε όποιον θέλει να του πω με ΠΜ, να πάτε κι εσείς να τις δείτε!

Edit επειδή απάντησε και ο Miii: αν πάρω οκ από διαχείριση το λέω. Προφανώς και είναι απάτη ρε συ, απλά ήθελα να ενημερωθεί η κοινότητα εδώ πρώτα και να πάρω και τις γνώμες των υπολοίπων για το θέμα.

 

Σχετικά με τις καταγγελίες που προκύπτουν κατα καιρούς προς επαγγελματίες, τα μέλη αλλά κυρίως τα νέα μέλη, θα πρέπει να λάβουν τα παρακάτω υπ' όψη τους.

 

Παράθεση

7. Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση.

 

Αν θέλετε να καταγγείλετε τον οποιοδήποτε επώνυμο, θα πρέπει και εσείς να το κάνετε ΕΠΩΝΥΜΑ και όχι ανώνυμα (π.χ. με το username), λαμβάνοντας υπ΄όψη κάθε συνέπεια του νόμου.

 

Καλό είναι να ξέρετε πως καταγγελίες γίνονται στον εισαγγελέα και όχι με τη δημοσίευση (ή πιό σωστά διαπόμπευση) σε μια σελίδα υψηλής επισκεψημότητας. Κάτι που μπορεί να γίνει μπούμερανγκ στην υπόθεση σας και να βρεθείτε κατηγορούμενος για συκοφαντική δυσφήμιση.

 

Η διαχείριση είναι υποχρεωμένη απο τον νόμο να δίνει τα στοιχεία που διαθέτει στον εισαγγελέα όταν αυτά ζητηθούν.

 

Αν παρα ταύτα θέλετε να συζητήσετε το θέμα στο forum για διευκρινήσεις ή να στοιχειοθετήσετε μια πιθανή απάτη, φροντίστε να παραθέσετε τεκμήρια και να μην προσβάλλετε / δυσφημίσετε τον οποιονδήποτε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρα ταύτα θέλετε να συζητήσετε το θέμα στο forum για διευκρινήσεις ή να στοιχειοθετήσετε μια πιθανή απάτη, φροντίστε να παραθέσετε τεκμήρια και να μην προσβάλλετε / δυσφημίσετε τον οποιονδήποτε.

Δεν έχω στόχο να δυσφημίσω κάποιον, απλά είδα κάποια μουσικά όργανα τα οποία μου φάνηκαν ύποπτα, όπως και στην απάντηση μου στον petersp αναφέρω κάτι το οποίο μου έκανε εντύπωση σαν άποψη και θέλω να μάθω αν ξέρει κάποιος κάτι σχετικό! Τα τεκμήρια είναι αυτά που έγραψα και όποιος θέλει μπορεί να πάει και ο ίδιος να δει τα όργανα. Αν έχω βγεί εκτός κανονισμών να διαγραφεί η συζήτηση παρακαλώ, είχα σκοπό τη συζήτηση αλλά ξέφυγε το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το θεμα, να πω εδω οτι την προηγουμενη εβδομαδα πηγα σε προβα μιας φιλικης μπαντας, που και οι 2 κιθαριστες επαιζαν με Gibson Les Paul. Εντυπωση μου εκανε η μια, που ηταν standard. Μου αρεσε πολυ. Μου την εδωσε να παιξω και μου ειπε οτι ειναι ρεπλικα! Σταμπαρισμενη Made in USA απο πισω, με serial number, και τα γνωστα σημεια της αντιγραφης συμφωνα με βιντεο στο youtube και καποια φορουμ (οι βιδες στο καπακι του νατ κτλ) οπως η original!

Να προσθεσω οτι εχουν περασει αρκετες Gibson απο τα χερια μου, την παρουσα στιγμη εχω 3 και πηγα σπιτι και τις κοιταγα καλα καλα, παρα το οτι εχω χαρτια, εχω τσεκαρει τα serial number κτλ...

Συγκεκριμενα τη μια την ειχα παρει απο μαγαζι στη Γερμανια κι επειδη ειναι limited edition δεν εχει σταμπα Made in USA και ο αριθμος ειναι τυπωμενος. Ομως εκεινη τη χρονια αυτο το μοντελο βγηκε σε 500 κομματια ετσι και ειναι γνησιο!

Τα παραπανω προς προβληματισμο ολων μας, δυσκολα τα πραγματα!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, στείλε ένα πμ και φωτογραφίες αν τυχόν έχεις.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου