Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση distortion (wampler triple wreck)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα συνκιθαριστές!

 

μπαίνω κατευθείαν στο ψητό.

Έχω έναν καθαρό ενισχυτή, τον Kustom Defender 50watt, μονοκάναλος, ο οποίος μου αρέσει πολύ στο καθαρό του κανάλι και με full ένταση στο volume και χαμηλά το mater control, βγάζει ήχο τύπου AC/DC, ή στυλ τραγουδιών american woman (grand funk railroad). Ως εκεί ικανοποιούμαι και μάλιστα πολύ. Όμως επειδή με τα χρόνια όλα αλλάζουν όπως και οι μουσικές επιθυμίες, αναζητώ να αγοράσω ένα distortion με πολύ gain. Στόχος μου είναι ήχοι metal τύπου jake e. lee (ozzy), iron maiden, Bon Jovi, malmsteen, γενικότερα 80's hard rock και metal.

 

Ο λοιπός εξοπλισμός μου είναι:

Κιθάρες

1)Hagstrom ultralux series, με seymour duncan JB bridge pickup (με αυτόν θα χρησιμοποιηθεί το όποιο distortion)

2)Fender strat reverse '68 limited edition

 

πετάλια

T-rex alberta

Ibanez TS9

EH Memory toy delay

Vox buldog distortion (ακούγεται χάλια)

 

Η σκέψη μου είναι για αυτό το τρομερό πετάλι που άκουσα, της wampler, το triple wreck.

Έχετε γνώμη για αυτό; ή εάν έχετε κάτι εναλλακτικό να προτείνεται;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλημέρα φίλε,

 

το TW σίγουρα δεν σχεδιάστηκε για τους ήχους που αναφέρεις. Είναι για πιο μοντέρνα metal ήδη και όχι για κλασσικούς Marshall JCM-800 ήχους, που ήταν οι κυρίαρχοι στα '80s / early '90s.

 

Αν μείνεις στα πετάλια του Wampler (που, αν το budget σου το επιτρέπει, το συστήνω ανεπιφύλακτα) υπάρχουν τα Plextortion, Slostorion, το Plexi Drive σε συνδυασμό με το TS9 που ήδη έχεις,, ακόμα και το Sovereign.

 

Εκτός Wampler, το MI Audio Super Crunch Box (ή οι προηγούμενες εκδόσεις του είναι τρομερές) αλλά και το Fulltone OCD, πάλι σε συνδυασμό με το TS9 που ήδη έχεις.

 

Και ο μαγνήτης σου είναι μια χαρά για αυτό το είδος, άρα περισσότερες από μια από τις πιο πάνω επιλογές θα σε κάλυπτε άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

παρε αυτο και ησυχασες για πολλα χρονια...

σου κανει για αυτο που ψαχνεις.Ακριβο αλλα αξιζει το καθε σεντς.

http://www.thomann.de/gr/bogner_ecstasy_red.htm

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και καποιο απο αυτα : Τα καλυτερα πεταλια που εχουν περασει απο τα χερια μου απο αποψη ποιοτητας ηχου και κατασκευης (εχω ηδη 2 και εχω ακουσει 2-3 ακομα)!!!

 

http://rockettpedals.com

 

Ολα τα drive του ειναι ενα σκαλί πανω σε gain απο το αλλο οποτε θα βρεις πιστευω αυτο που θες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εχω αγορασει εδω και 30 χρ ΑΠΕΙΡΑ πετάλια...

απ ΟΛΕΣ τις μάρκες....Και αυτά που αναφέρουν οι υπόλοιποι!!!

Τελευταία έχω καταλήξει σε αυτόν...

https://www.facebook.com/punch.pedals?fref=ts

 

AΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΗΧΟΣ...πρπ με 130 €

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εχω αγορασει εδω και 30 χρ ΑΠΕΙΡΑ πετάλια...

απ ΟΛΕΣ τις μάρκες....Και αυτά που αναφέρουν οι υπόλοιποι!!!

Τελευταία έχω καταλήξει σε αυτόν...

https://www.facebook.com/punch.pedals?fref=ts

 

AΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΗΧΟΣ...πρπ με 130 €

 

 

Συμφωνω για punch pedals....λενε πολλα...και φθηνα

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις εως τωρα απαντησεις παιδια. Τα mi audio super crunch box και wampler plexstortion μαλλον τα θεωρω πιο κοντα σε αυτο που ψαχνω παρα τα punch pedals. Το triple wreck ισως ειναι πιο πολυ για νεες καταστασεις οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω και μπορεις να κανεις michael angelo batio distortion ηχο. Υπαρχουν στην ελλαδα να ακουσω τα mi audio και τα wampler;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις εως τωρα απαντησεις παιδια. Τα mi audio super crunch box και wampler plexstortion μαλλον τα θεωρω πιο κοντα σε αυτο που ψαχνω παρα τα punch pedals. Το triple wreck ισως ειναι πιο πολυ για νεες καταστασεις οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω και μπορεις να κανεις michael angelo batio distortion ηχο. Υπαρχουν στην ελλαδα να ακουσω τα mi audio και τα wampler;

τα πετάλια που αναφέρεις ειναι καλά πετάλια για ΠΟΛΥ κόσμο..

τα punch ειναι χειροποίητα με ΑΠΕΙΡΑ καλύτερο ΗΧΟ..

H σύγκριση μεταξύ τους ΧΑΩΔΗΣ..

εκτιμώ σε φοβίζει το άγνωστο και όχι αυτό που ακούς με τ αυτιά σου....

υπ όψιν οτι εγώ τα είχα τα πετάλια που αναφέρεις συν το Pinnacle Deluxe  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου