Προς το περιεχόμενο

Sinner's Dream


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιώργη κι εμένα μου άρεσε πάρα πολύ!

Μου βγάζει μια φοβερή ενέργεια! :D

Σε ευχαριστω Δημητρη.

Ωραίο Γιώργο, μπράβο!

Γειτονα ευχαριστω.Πρωτη φορα δεν εχεις κατι να πεις παραπανω.παραξενο,χμχμ

Αυτο!!

Μπραβο Γιωργαρα!

Τζορτζ ευχαριστω πολυ.

Συμπαθέστατονε  ;D ;D ;D απλά σα γκρινιάρης..............κλασσική φόρμα, χωρίς κάτι που να τονίζει το προσωπικό στίγμα σου.

Ίσως αν το παίξεις με το γρουπ αλλάξει το πράμα.

Πάντως έχεις βρει το κουμπί της φόρμας και γράφεις πειστικά σα καλοκουρδισμένη μηχανή, κοίτα μη καταντήσεις καπιταλιστής με σπίτια στην Εκάλη και Τζιπούρες 4χ4  ;D ;D ;D

Μητσο με εβαλες σε σκεψεις.Ειναι τραγουδι που γραφτηκε στον ηχο της τωρινης μπαντας.Παντα το εκανα και παντα θα το κανω.Δεν μπορω να εχω κοβερομπαντα ,και ετσι προσπαθω να γραφω οριτζιναλ υλικο αναλογα της περιστασης.Οχι οτι δεν γουσταρω δηλ ,αλλιως δεν θα ειχα το σχημα.Απο την αλλη πειραματιζομαι και απολαυμανω αυτο το θεικο μηχανημα που λεγεται fender twin αχχαχαχααχαχα,που για αυτα τα ασματα ειναι μανα.

  Σιγουρα το να γραφεις τραγουδια περα απο την καθε εμπνευση και αναγκη ,εχει μια μεθοδο και ειναι κατι που με τον καιρο μαθαινεται καλυτερα και βλετιωνεται.Αν το πετυχα ειναι για μενα καλο.Τεσπα θα ελεγα και αλλα σε σχεση και με τον Πανουση αλλα ας μην κουρασω το θρεντ με τα καψιματα μου και ας αφησω την μουσικη καλυτερα χωρις πολυ θεωρια.

Πολύ καλό κι αυτό (και αν θυμάμαι καλά, με καλύτερο ήχο από τα εξίσου πολύ καλά κομμάτια που είχες ανεβάσει)!

ΣΕ ευχαριστω Νοιζι.Παλι Addictive ειναι τα τυμπανα ,δεν ειχα ακομα τοτε το EZDRUmmer 2 .Σκεφτομαι να βαλω στα τυμπανα αυτο.Ηχητικα οτανη μιξαρω σχετικα καθαρες πηγες δεν εχω τοσο προβλημα στον ηχο και την μιξη.Οταν μπαινουν τα φαζια και οι πολλες κιθαρες εκει λασπωνει το πραγμα.Αν και το βασικο θεμα ειναι τα τυμπανα.Τεσπα το σιγουρο ειναι οτι με τον ενα η αλλο τροπο καταγραφω τις ιδεες μου.Μια χαρα δηλ.

Μπράβο ρε Γιώργη.

 

Σκοτώνει!

Στρατο ευχαριστω.Να εισαι καλα ,περιμενω τα τυμπανα στο αλλο,μπας και μπορεσω να το παω λιγο παραπερα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω που είμαι τώρα μπόρεσα να ακούσω λίγο την αρχή απο ένα pc speakerάκι και ρε μπαγάσα ο twin λαλάει λεμε...

 

Ωραίο στο αργό και "απλωμένο" στύλ που το 'παιξες, αλλά θα είχε ενδιαφέρον και μια πιο γρήγορη έκδοση. Ή θα μπορούσε να γίνεται γρήγορο απο κάποιο σημείο και μετά...

 

Θα το ακούσω καλά αργότερα όταν θα μπορώ για να σχηματίσω γνώμη.

 

Μπράβο και πάλι ρε Γιωργο!

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν το ακουγα στο ραδιοφωνο δεν θα πιστευα με τιποτα οτι το εχει γραψει Ελληνας

τοσο πειστικο ειναι....μπραβο!!!

Το σετ κιθαρας-ενισχυτη σκοτωνει.

το ''πάσο'' τρώει το λουκούμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω που είμαι τώρα μπόρεσα να ακούσω λίγο την αρχή απο ένα pc speakerάκι και ρε μπαγάσα ο twin λαλάει λεμε...

 

Ωραίο στο αργό και "απλωμένο" στύλ που το 'παιξες, αλλά θα είχε ενδιαφέρον και μια πιο γρήγορη έκδοση. Ή θα μπορούσε να γίνεται γρήγορο απο κάποιο σημείο και μετά...

 

Θα το ακούσω καλά αργότερα όταν θα μπορώ για να σχηματίσω γνώμη.

 

Μπράβο και πάλι ρε Γιωργο!

Ε μα τι λεμε ρε Παναγιωτη ,και λεγαμε χθες τοση ωρα.Το twinaki για μενα ειναι ταμαμ.Μακαρι να μπορουσα να γραψω κιθαρες στο brake up του ενισχυτη.Εκει να δεις γουστα .

Εαν το ακουγα στο ραδιοφωνο δεν θα πιστευα με τιποτα οτι το εχει γραψει Ελληνας

τοσο πειστικο ειναι....μπραβο!!!

Το σετ κιθαρας-ενισχυτη σκοτωνει.

Τι λες?Να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ.Χαιρομαι ,ουτως ή αλλως ειναι αμερικανια και οσο περισσοτερο πειστικο τοσο το καλυτερο.Γενικα για τον τελε twin συνδιασμο ξες εχω μονο τα καλυτερα να πω .Αφου σε προβες που παιζει πιο ψηλα ο ενισχυτης δεν χρειαζομαι σχεδον τπτ αλλο εκτος απο ενα boost και κανα δυο modulation effects.Στα περισοτερα τουλαχιστον.Αφου θεωρω το αμερικαν σαουντ της Joyo που ξαναπηρα πλεον περιτο.Απλα το εχω για μη τουιν καταστασεις ωστε να προσεγγιζω οσο μπορω αυτον το ηχο.Τεσπα πολλα ειπα παλι.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα που το άκουσα όλο και σε σωστό ηχοσύστημα συμφωνώ απόλυτα με τον moderato.

 

Είσαι για airplay με τη μια λέμε...

 

Φτιαξε με γιατρε γιατι ειμαι στα απ νταουν μουχααχχααχαχα

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτιαξε με γιατρε γιατι ειμαι στα απ νταουν μουχααχχααχαχα

 

Μα τι να πω?

Για την Tele σου, που κάνει κάτι τυχαίους στυλ Buchanan και Gatton εντελώς γατάκια?

Για τον twin σου, που βάζει τα γυαλιά σε κάτι ...παλιατζούρες μαυρόφατσες με ...σκισμένα tolex να μοιάζουν με guitar rig?

Για τη φωνή σου, που θα τη ζήλευε ακόμα κι ένας Παβαρότι?

 

..οτι και να πω είναι λίγο...

 

...πως τα πήγα?   ;D ;D ;D

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου