Προς το περιεχόμενο

Φορητός Ενισχυτής Τσέπης ''Aroma''


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ήταν ''παιχνιδάκι'' δεν θα ποστάριζα.

Είμαι ηλεκτρονικός και ερασιτέχνης μουσικός και πιστεύω ότι μπορώ να κρίνω.

 

 

η διαφορά με το ‘’παιχνιδάκι’’ είναι ελαχίστη

 

 

Εξ άλλου δεν κοστίζει και κάτι να τον δοκιμάσεις κι αν δεν σου αρέσει τον χαρίζεις για ‘’παιχνιδάκι’’.

 

 

Ευχαριστώ για το σχόλιο αν και δεν παρέλειψε τον αρνητισμό…… Να ‘σαι καλά

 

Καταρχην μην αρπαζεσαι αμεσως επειδη καποιος εχει διαφορετικη αποψη απο σενα

 

Κατα δευτερον ωραιο το βιντεακι και η προσπαθεια (εκτος της εισαγωγης με τη σολο κιθαρα που ματωνει αυτια)  ;D . Στα υπολοιπα οργανα ακουγεσαι ευχαριστα.  :)

 

Κατα τριτον 

τουλάχιστον ας ελπίσουμε να πιάσει η ευχή και τη Δευτέρα οι Μέρκελ & Σοϊμπλε να πράξουν το καθήκον τους .

 

τι εννοεις?  ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Κατα δευτερον ωραιο το βιντεακι και η προσπαθεια (εκτος της εισαγωγης με τη σολο κιθαρα που ματωνει αυτια)  ;D . Στα υπολοιπα οργανα ακουγεσαι ευχαριστα.  :)

 

Εκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις παρακολουθώντας το βιντεάκι, η εισαγωγή ήταν καταστροφική, η συνέχεια αξιοπρεπής. ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις παρακολουθώντας το βιντεάκι, η εισαγωγή ήταν καταστροφική, η συνέχεια αξιοπρεπής. ;)

τωρα που το ξανακούω ολόκληρο το βίντεο, μόνο η φυσαρμόνικα με την κιθαρα μου άρεσε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1. Καταρχην μην αρπαζεσαι αμεσως επειδη καποιος εχει διαφορετικη αποψη απο σενα

 

2. Κατα δευτερον ωραιο το βιντεακι και η προσπαθεια (εκτος της εισαγωγης με τη σολο κιθαρα που ματωνει αυτια)  ;D . Στα υπολοιπα οργανα ακουγεσαι ευχαριστα.  :)

 

3. Κατα τριτον   τι εννοεις?  ::)

 

1. Δεν αρπάζομαι , το αντίθετο μάλιστα , αλλά να μην απαντήσω στην προσβολή?

 

2. Σπανίως παίζω ηλεκτρική κιθάρα και επειδή δεν έχω παρέθεσα την εισαγωγή από το Video ΕΔΩ

: στο οποίο περιγράφεται  ο εν λόγω ενισχυτής aroma . Το αναφέρω στο σχετικό άρθρο μου που δίνω στο link.Βέβαια στο ποστάρισμα αυτό δεν μας ενδιαφέρει τόσο αν ο κιθαρίστας παίζει καλά αλλά το πώς ακούγεται η κιθάρα αφού εξετάζουμε τα χαρακτηριστικά του ενισχυτή και όχι του κιθαρίστα…Εξ’ άλλου μόνο 2 τέτοια Video βρήκα στο youtube .

 

3. Αυτό που θέλουν όλοι οι Έλληνες μια συμφωνία που να μας ικανοποιεί

Η προσφορά με μεράκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Γερμανική επιστήμη ασχολήθηκε συστηματικά με τη μελέτη του κλασσικού Ελληνικού πολιτισμού και από τον 18ο αιώνα αναδεικνύονται λάτρεις της αρχαίας Ελλάδας με εντατική εκμάθηση αρχαίων ελληνικών αλλά και οι αρχιτέκτονες τους να χτίζουν το Βερολίνο με επίδραση του κλασσικού πολιτισμού

Βέβαια απ’ τις πρώτες δεκαετίες του 20ου αιώνα , αυτή η συναισθηματική φόρτιση της ελληνικής ιστορίας καπηλεύτηκε και διαστρέβλωσε ιστορικά γεγονότα όπως πχ ο παραλληλισμός της μάχης των Θερμοπυλών με εκείνη του Staligrand, στους Ολυμπιακούς του 1936……

Και σήμερα όμως έχουμε πολλούς υποστηρικτές Γερμανούς και από την πολιτική σκηνή αλλά κυρίως από τον απλό λαό…

 

Αν και είμαστε ήδη off topic , τουλάχιστον ας ελπίσουμε να πιάσει η ευχή και τη Δευτέρα οι Μέρκελ & Σοϊμπλε να πράξουν το καθήκον τους .

 

 

Nαι κύριε Στέφανε. Να δώσει ο Θεός κι η Παναγία να μας δώσουν τα λεφτά. 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί;

Προσωπικά στην τωρινή οικονομική μου κατάσταση, μόνο καλό θα μου έκανε μια έξοδος!  Η συνέχιση αυτού του καθεστώτος που ζούμε εδώ και έξι χρόνια δεν με συμφέρει.....Εάν ήμουν δημόσιος υπάληλος ή συνταξιούχος μάλλον θα είχα άλλη γνώμη, αλλά δεν είμαι!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά στην εσπρέσο αυτα πληζ.

+1000

Ας επανέλθουμε στο θέμα:

Φυσικά υπάρχουν και φορητοί ενισχυτές με ισχύ μεγαλύτερη από 5 W από αυτούς που περιέγραψα και με Video ΕΔΩ: http://www.noiz.gr/index.php?topic=202550.0 όμως η τιμή τους είναι πολύ αλμυρή και μάλλον δεν θα τους βρείτε σε ελληνικά μουσικά καταστήματα : Όπως αυτόν που ανέφερε ο  kanimothrios:

AER Compact 60 60W: EUR 1,124 ΕΔΩ : http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/aer-compact-60-60w-1x8-acoustic-guitar-combo-amp/h86846

 

Να θέσω όμως το ερώτημα:

Αξίζει να πληρώσουμε τόσα χρήματα για έναν φορητό που μπορεί να τον χρησιμοποιήσουμε σπανίως σε μέρη χωρίς ΔΕΗ ;

Η άποψη μου είναι όχι , αν δεν μας περισσεύουν.

Αν κάποτε χρειαστούμε έναν τόσο μεγάλης ισχύος ενισχυτή σε μέρος χωρίς ΔΕΗ είναι προτιμότερο να έχουμε τον ενισχυτή μας των 220 V AC ή να αγοράσουμε ένα πχ διαλέξτε ΕΔΩ : http://www.athensproaudio.gr/el/amps-forectric-guitars/?gclid=Cj0KEQjw-46sBRD7x6P0stibwbsBEiQAoMi4ZhEC3Uxkdpi-sBbRAsFEOCblpoyRpj5FF1Fg69RUPTkaAnfl8P8HAQ

και να χρησιμοποιήσουμε μια γεννήτρια ρεύματος πχ : Γεννήτρια 220 V AC αλλά και  12 V DC  , (για φόρτιση μπαταριών αυτοκινήτου) 1 KVA/ 0.8 KW. Κόστος 85 Ευρώ . ΕΔΩ : http://www.ftools.gr/view_product.php?productid=1835&idcat=2&idsubcat=47&idsubsubcat=-1&key=dd7cdab85117362ebde7d233d57654e1&secref=efdc8c6cd28cd0adc7b52e75638eb36f

που θα μας χρησιμεύει να τροφοδοτήσουμε ταυτόχρονα και λαμπτήρες.... στον υπαίθριο χώρο χωρίς ΔΕΗ.

 

Πχ ακούστε εδώ τον 5W Yamaha :

Η προσφορά με μεράκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου