Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν πάω σε συναυλίες, live, gigs.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δεν βλεπω καποια προστακτικη στην προταση. Ομοιως ουτε ευχη

Είναι που δεν έβαλες ρήμα. Στην πρώτη πρότασή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εχεις δικιο. Ακομα και χωρις ρημα ειναι εμφανης η προστακτικη, το αναγνωριζω αυτο. Απλα διαπιστωνω και σε συναρτηση με αλλο νημα που ειχες ανοιξει οτι πουλας τις κιθαρες σου, μια απογοητευση και πιθανον μια πρωιμη μορφη καταθλιψης. Γι' αυτο προτεινα να απευθυνθεις σε καποιον ειδικο. Καλη συνεχεια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εχεις δικιο. Ακομα και χωρις ρημα ειναι εμφανης η προστακτικη, το αναγνωριζω αυτο. Απλα διαπιστωνω και σε συναρτηση με αλλο νημα που ειχες ανοιξει οτι πουλας τις κιθαρες σου, μια απογοητευση και πιθανον μια πρωιμη μορφη καταθλιψης. Γι' αυτο προτεινα να απευθυνθεις σε καποιον ειδικο. Καλη συνεχεια. :)

 

Βλέπω ότι με παρακολουθείς πάντως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL

Όταν δεν έχεις τι να πεις καλύτερα να μη μιλάς.

Το να μην παρακολουθείς τον ζωντανό τρόπο έκφρασης της τέχνης με την οποία (υποτίθεται ότι) ασχολείσαι, είναι από μόνο του περισσότερο pathetic κι από το να το ομολογείς.

 

edit: ~ δεν αναφέρομαι φυσικά σε εκείνους που θέλουν αλλά δεν μπορούν, λόγω ειλλημένων υποχρεώσεων, ανέχειας κ.λπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

 

 

 

Το να μην παρακολουθείς τον ζωντανό τρόπο έκφρασης της τέχνης με την οποία (υποτίθεται ότι) ασχολείσαι

 

Μάλλον με κάποιον άλλον με μπερδεύεις.

Εγώ δεν ασχολούμαι με την μουσική.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μάλλον με κάποιον άλλον με μπερδεύεις.

Εγώ δεν ασχολούμαι με την μουσική.

 

 

Καλημέρα! Το είχα υποψιαστεί. Σημασία έχει να το ξέρεις και εσύ όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σημασία έχει να το ξέρεις και εσύ όμως.

 

Εγώ το ξέρω, μην ανησυχείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, επειδή αυτό είναι ένα μουσικό φόρουμ, just for the record θα ήθελα να γράψω πως με χαρά βλέπω στα gigs που γίνονται στην Αθήνα /Θεσσαλονίκη και στα φεστιβαλάκια -μικρά ή μεγάλα, να πηγαίνουν μουσικοί. Και μάλιστα από πολύ διαφορετικά μεταξύ τους μουσικά είδη - η έννοια του μουσικού γκέτο που υπήρχε στα 80s (φλωράδες, ροκάδες κλπ.) έχει εκλείψει σημαντικά.

 

Προσωπικά δεν θα μπορούσα να φανταστώ το να μην πάω σε μια συναυλία που όχι απλά θα γούσταρα τον καλλιτέχνη, αλλά που θα μου κέντριζε το ενδιαφέρον. Εχω απολαύσει εξίσου τους Αerosmith στο Καραϊσκάκη όσο και τον Steve Turre στο Μέγαρο ή στο Half Note παλιότερα.

Tους Dat Funk στο Hoxton όσο και τους Black Sabbath στο Tεραβάιμπ. Μου φαίνεται αδιανόητο να λέτε κάποιοι ότι είστε μουσικοί/αγαπάτε τη μουσική και ότι δεν πάτε σε συναυλίες από επιλογή.

 

Just my two cents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου