Προς το περιεχόμενο

Jack kerouac's Bowery blues by cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1. Ο Κέρουακ, ήταν άλλο ένα φρικιό, οπότε ξέρς που σε γράφω  ;D ;D ;D

 

2. Όπως λέει και ο Φούζιονς-γουτουρου ΄΄ενώ έχεις μια απίστευτη χροιά, πρέπει να βάλεις και δυναμικές σε σημεία'' Να το ψάξεις δλδ λίγο παραπάνω και όχι να επαναπαυτείς στις λαλακίες που έχουμε πιεί περί της χροιάς της φωνής σου  ;D ;D

 

3. Το Σόλων. Δεν διαφωνώ με την αηδία σου-στα ογγλέζικα- απλά θα ήθελα ένα Σόλων μακριά από τις φρικουλιάρικες καταβολές του Κέρουακ και εσού. Κάτι φαζάτο σε στυλ stooges

 

4. Πάλι τα τούμπανα, χρήζουν μελέτης, αλλά συγχωρήστε επ αυτού

 

5 Κόψε τα φρικουλιάρικα ακούσματα, θα δεις πως ξάφνου θα ισιώσεις. Όχι άλλο Χέντριξ και Κλάφτον, νισάφι πια. 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατά πρώτον ευχαριστώ όλους, κατά δεύτερον επανέρχομαι με άλλη εκδοχή σήμερα, εκτός απροόπτου, το απογευματάκι με βραδάκι και μάλλον θα ακολουθήσω τις συμβουλές του Fusiou τελικά, τώρα τι θα βγεί........ ::) :-[ :P                                 

  Χάρη έτοιμος ήμουν να σας τα χώσω, αλλά επειδή με πρόλαβες, επιφυλάσσομαι για το μέλλον.... 8) ;D ;D ;D ;D ;D ;D 

                                   

  Υ.Γ. Samy αυτή τη φορά στα τύμπανα έδωσα ιδιαίτερη προσοχή, προγραματισμός σχεδόν απ'την αρχή, βάθος, στερεοφωνία και πρόσθεση-αφαίρεση των δυναμικών τους. Αλλά απ'ότι φαίνεται όντως θέλω δουλειά ακόμα..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη πολύ ωραίο και αυτό το πόνημα. Έχεις έναν ιδιαίτερο τρόπο στην απαγγελία στο έχω ξαναπεί που με καθηλώνει.

 

Και το σόλο πολύ ωραίο χωρίς να με ενοχλεί στο σημείο που βρίσκεται και χωρίς να μου χαλάει το όλο άκουσμα.

 

Μπράβο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το σόλο πολύ ωραίο χωρίς να με ενοχλεί στο σημείο που βρίσκεται και χωρίς να μου χαλάει το όλο άκουσμα.

  Τελικά το μόνο που άλλαξα Δημήτρη είναι η "θέση" του σόλο μέσα στο κομμάτι...... ::)  Κάθισα σήμερα το απόγευμα και έγραψα 12 διαφορετικές ερμηνείες φωνής και πολάααααα άλλα σόλο  :o :o :o  Καμία ερμηνεία δεν μου άρεσε, κανένα σόλο δεν μου "κάθισε" καλά.... :-[  Οπότε άφησα την πρώτη ερμηνεία και το σόλο, έκανα μερικές άλλες μικροαλλαγές (εκτός της θέσης του σόλο) στην μίξη περισσότερο και το ανέβασα.                                             

  Το link του "καινούριου" είναι στο αρχικό μου ποστ κι εδώ:

https://soundcloud.com/cigaret13/bowery-blues

     

  Το παλιό δεν το έσβησα, όποιος θέλει να το ακούσει το έχω εδώ: 

https://soundcloud.com/cigaret13/bowery-blues-1

     

  Ξαναμανά ευχαριστώ όλους που μπήκαν στον κόπο να το ακούσουν και να γράψουν..... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειναι τωρα,για τα δικα μου γουστα παντα,σκοτωνει.

Και οπως ειναι παιγμενο το σολο και εκει που μπαινει και οπως κλεινει το κομματι,τα παντα.

Μπραβο και παλι ρε Φωτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη, και αυτη η εκδοχή καλη ειναι...

Εγω, οπως πάντα, προτιμώ το original

 

Μια παρατήρηση: Οι στίχοι θέλουν αρκετή δουλεια ακομα για να φτάσουν ενα αξιοπρεπές επιπεδο. Κατα τα αλλα, ολα σούπερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειναι τωρα,για τα δικα μου γουστα παντα,σκοτωνει.

Και οπως ειναι παιγμενο το σολο και εκει που μπαινει και οπως κλεινει το κομματι,τα παντα.

Ναι, το τέλος κι εγώ το είχα φανταστεί έτσι όταν το έγραφα, να τελειώνει απότομα στο Στοπ.  Αλλά από την άλλη, τελικά, θα συμφωνήσω με το φίλτατο φρικιό....                                     

Εγω, οπως πάντα, προτιμώ το original

  Δεν ξέρω γιατί αλλά η πρώτη version μου "κάθεται" καλύτερα.....           

Μια παρατήρηση: Οι στίχοι θέλουν αρκετή δουλεια ακομα για να φτάσουν ενα αξιοπρεπές επιπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το τέλος κι εγώ το είχα φανταστεί έτσι όταν το έγραφα, να τελειώνει απότομα στο Στοπ.  Αλλά από την άλλη, τελικά, θα συμφωνήσω με το φίλτατο φρικιό....                                         Δεν ξέρω γιατί αλλά η πρώτη version μου "κάθεται" καλύτερα.....           

   

  Ντίνο φαντάζομαι εννοείς την απαγγελία μου και όχι τους στίχους, αυτούς καθ'αυτούς, του Κέρουακ.......  ::)           

                                                                           

 

Φωτημ Να πεις του Κερουακ να στρώσει τον κωλο του και να τους δουλέψει λιγο ακομα

 

...

 

Αστειεύομαι Τζακ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη νομίζω ότι όντως στη δεύτερη εκτέλεση δένει καλύτερα το σόλο, πιο «φυσικά», και το τελείωμα είναι επίσης πιο ωραίο, πιο εμφατικό.

 

Και πάλι μπράβο! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Φώτη, μεσ' το μυαλό μου είσαι.

 

Αυτή η (νέα) εκτέλεση είναι τέλεια. ;)

 

ΤΕΛΕΙΑ! :)

 

ΣΤΟΠ. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου