Προς το περιεχόμενο

Τριξιμο σε strat CS


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω θα ξεκινουσα τσεκαροντας το nut.

Πατωντας στο 3ο ταστο πρεπει να εχεις στο 1ο μια αποσταση που να χωραει ενα χαρτι Α4 διπλομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το κακο ειναι οτι δεν ειναι τελειως καινουρια - την εχω απο περυσι το Νοεμ αρα ειναι 1 ετους - βλεπεις θεωρουσα οτι θα κατσει- οτι θα την tweakαρω - οτι στο τελος θα το βρω - και μου αρεσει πολυ οπως ειπα οτι εχει σπανιο resonance ακουγεται διπλη απο την αλλη custom shop που εχω -δε θα ηθελα να αλλαξω το body με τιποτα. Δε ειναι οτι το προβλημα δειχνει ανυπερβλητο. Απλα η ελπιδα ηταν να μη χρειαζεται καποια βαρια δουλεια. Ισως αν για πρωτη φορα παω την κιθαρα σε καποιον να ανακαλυψω οτι μπορουν και τα απλα πραγματα να τα κανουν καλυτερα απο εμενα - ή ισως να θελει απλα 1 ταστο μονο κανα recrowning. Τι στο διαολο ποσα ταστα να ειναι εκτος σε custom shop κιθαρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το nut φιλε uano απο αποψη υψους ειναι ιδανικο. Απο αποψη "χαραμαδων" δε ξερω αλλα βεβαια στις δυο E ξεσταταρει λιγο πιο ευκολα σε βιμπρατα απο το συνιθησμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0,12 relief ειναι πολυ κατα την γνωμη μου σε οργανο με 9,5 radius!

 

Οταν δινεις relief αυτοματα πρεπει να εχει και καποιο fallaway στα τελευταια ταστα για να μην βρισκουν εκει (ιδιως οι μπασες).

 

Το πρωτο πραγμα ειναι να πας σε εναν τεχνικο να κανει εκτιμηση ταστων-ταστιερας και μπρατσου.Το ενα επηρεαζει το αλλο! Ο τεχνικος εχει κατα νου ολα τα συναφη!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου