Προς το περιεχόμενο

Iced Earth - Alive in Athens DVD


panagiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήδη αρχίζει να ακούγεται σοβαρά για Metallica το καλοκαίρι. :) :) :)

Off-topic αλλά αυτό για τους Metallica το θεωρείς καλό; :?

Οι τύποι έχουν πέσει τρομερά! Ειδικά αν έρθουν με set list τίγκα στο St. Anger' date=' άστα να παν στο διάολο...[/quote']

Και εγώ πιστεύω ότι οι Metallica έχουν πέσει λίγο.Δεν λέω πως δε μου αρέσει το album St Anger,μια χαρά είναι,αλλά σε σχέση με αυτά που έπαιζαν παλιά υπάρχει μια διφορά(nothing else matters,fade to black,to live is to die κλπ).Δεν μπορείς όμως και να τους κατακρίνεις τους ανθρώπους.Βαρέθηκαν και θέλησαν να παίξουν κάτι πιο σκληρό.That's all

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ήδη αρχίζει να ακούγεται σοβαρά για Metallica το καλοκαίρι. :) :) :)

Off-topic αλλά αυτό για τους Metallica το θεωρείς καλό; :?

Οι τύποι έχουν πέσει τρομερά! Ειδικά αν έρθουν με set list τίγκα στο St. Anger' date=' άστα να παν στο διάολο...[/quote']

Και εγώ πιστεύω ότι οι Metallica έχουν πέσει λίγο.Δεν λέω πως δε μου αρέσει το album St Anger,μια χαρά είναι,αλλά σε σχέση με αυτά που έπαιζαν παλιά υπάρχει μια διφορά(nothing else matters,fade to black,to live is to die κλπ).Δεν μπορείς όμως και να τους κατακρίνεις τους ανθρώπους.Βαρέθηκαν και θέλησαν να παίξουν κάτι πιο σκληρό.That's all

 

Πιο σκληρό; 8O Κι εγώ νόμιζα ότι κάπως είδανε με καλό μάτι όλο αυτό το nu-metal :twisted: :twisted:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν θελω να πω καμια κακια για τους metallica. οτυς αγαπω κια θα τους αγαπω για παντα οτι και αν βγαλουν. δεν πρεπει να τους κρινουμε απο κατι διαφορετικο που κανανε καποια στιγμη μετα απο τοσα χρονια τρεξιματος και προσφορας! απλως πιστευω οτι αν δουμε τους metallica στην ελλαδα δεν θα ειναι και τοσο καλο σημαδι. δυστυχως παρατηρουμε οτι τα συγκροτηματα ή καλυτερα οι manager τους επιλεγουν την "Ελλαδιτσα" μας μονο οταν αρχισουν να "πεφτουν" οικονομικα. ενταξει δεν ειναι και ο κανονας αυτος αλλα συμβαινει!

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια δεν θελω να πω καμια κακια για τους metallica. οτυς αγαπω κια θα τους αγαπω για παντα οτι και αν βγαλουν. δεν πρεπει να τους κρινουμε απο κατι διαφορετικο που κανανε καποια στιγμη μετα απο τοσα χρονια τρεξιματος και προσφορας! απλως πιστευω οτι αν δουμε τους metallica στην ελλαδα δεν θα ειναι και τοσο καλο σημαδι. δυστυχως παρατηρουμε οτι τα συγκροτηματα ή καλυτερα οι manager τους επιλεγουν την "Ελλαδιτσα" μας μονο οταν αρχισουν να "πεφτουν" οικονομικα. ενταξει δεν ειναι και ο κανονας αυτος αλλα συμβαινει!

 

Είσαι σωστός.΄Ολα τα μεγάλα συγκροτήματ ήρθαν Ελλάδα όταν δεν διένυαν καιτην καλύτερη φάση στην καριέρα τους.

Τώρα το dvd αυτό ήταν αυτό που έβγαλαν τότε που έρχονταν κάθε ρξάμηνο; Αν ναι τότε έχω να πω ότι όνως ήταν μια πολύ καλή συναυλία αν και η ένστασή μου είναι όταν θάψανε metallica μέσω του τραγουδιστή κόπια του hetfield! Αν εξαιρέσουμε αυτό όμως είναι μια πάρα πολύ καλή συναυλία :D

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κάτι πολύ σημαντικό είναι ότι θα δουν όλοι τι κοινό έχουμε και απ 'του χρόνου θα σκάσουν ΤΑ συγκροτήματα.......... Ήδη αρχίζει να ακούγεται σοβαρά για Metallica το καλοκαίρι. :) :) :)

Σου λέωωωω. Νομίζεις ότι παίζει ρόλο αυτό; Έχουν βγει ένα κάρο dvds/cds με live από την Αθήνα. Και τι έγινε; ¶μα δεν υπάρχει αρκετός κόσμος (και αξιόπιστοι διοργανωτές) δεν έρχεται κανείς. Τα groups τα ίδια δεν έχουν και μεγάλο λόγο ως προς το πού παίζουν...

Όσο για το αρκετός κόσμος δεν νομίζω ότι αν έρθουν οι Metallica δεν θα γίνει Ο χαμός για τα εισητήρια. Τώρα γιατους διοργανωτές όντως υπάρχει πρόβλημα...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη αρχίζει να ακούγεται σοβαρά για Metallica το καλοκαίρι. :) :) :)

Off-topic αλλά αυτό για τους Metallica το θεωρείς καλό; :?

Οι τύποι έχουν πέσει τρομερά! Ειδικά αν έρθουν με set list τίγκα στο St. Anger' date=' άστα να παν στο διάολο...[/quote']

Και εγώ πιστεύω ότι οι Metallica έχουν πέσει λίγο.Δεν λέω πως δε μου αρέσει το album St Anger,μια χαρά είναι,αλλά σε σχέση με αυτά που έπαιζαν παλιά υπάρχει μια διφορά(nothing else matters,fade to black,to live is to die κλπ).Δεν μπορείς όμως και να τους κατακρίνεις τους ανθρώπους.Βαρέθηκαν και θέλησαν να παίξουν κάτι πιο σκληρό.That's all

Όποιος έχει δει το some kind of monster καταλαβαίνει νομίζω το αποτέλεσμα της τελευταίας δισκογραφικής δουλέιάς. Είπαμε πως οι Metallica είναι ανανεωμένοι και ready to kick some asses :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη αρχίζει να ακούγεται σοβαρά για Metallica το καλοκαίρι. :) :) :)

Off-topic αλλά αυτό για τους Metallica το θεωρείς καλό; :?

Οι τύποι έχουν πέσει τρομερά! Ειδικά αν έρθουν με set list τίγκα στο St. Anger' date=' άστα να παν στο διάολο...[/quote']

Και εγώ πιστεύω ότι οι Metallica έχουν πέσει λίγο.Δεν λέω πως δε μου αρέσει το album St Anger,μια χαρά είναι,αλλά σε σχέση με αυτά που έπαιζαν παλιά υπάρχει μια διφορά(nothing else matters,fade to black,to live is to die κλπ).Δεν μπορείς όμως και να τους κατακρίνεις τους ανθρώπους.Βαρέθηκαν και θέλησαν να παίξουν κάτι πιο σκληρό.That's all

Όποιος έχει δει το some kind of monster καταλαβαίνει νομίζω το αποτέλεσμα της τελευταίας δισκογραφικής δουλέιάς. Είπαμε πως οι Metallica είναι ανανεωμένοι και ready to kick some asses :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

 

Μακάρι αν και ψιλοαμφιβάλλω

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχάς το Alive in Athens είναι φοβερό και νιώθω τύψεις που δεν ήμουνα μέσα.

Όμως είχα πάει Metallica στη Ριζούπολη με τον mayonaise κτλ και ήταν κορυφαία.

Μακάρι να έρθουν ξανά και να παίξουν κ τα St.Anger, Frantic, The Unamed Feeling, Some Kind Of Monster, I disappear, Minus Human, No Leaf Clover

Εγώ γουστάρω που άλλαξαν στυλ

Είναι μια μπάντα που δε μένει ποτέ στάσιμη

Θυμάστε το κράξιμο που έφαγαν με τα Load - Reload που είναι γεμάτα κομματάρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάστε το κράξιμο που έφαγαν με τα Load - Reload που είναι γεμάτα κομματάρες

 

Να δεις εγώ τι κράξιμο έφαγα όταν το έλεγα στην παρέα μου :cry: .Αλλά τώρα επιτέλους δικαιώθηκα! :twisted: :twisted:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα που ακουστικαν για τον load reload ηταν μαλ...ες!ειναι ισως απο τους πιο κατασταλαγμενους τους δισκους γεματοι κομματαρες. και δεν σταματησαν ποτε να ειναι.... METALLICA! οι metallica δεν ηταν ποτε thrash metal ουτε heavy ουτε rock.ηταν metallica. ετσι κι αλλιως κανενας τους δισκος δεν εχει ιδιο στυλ με τους υπολοιπους. παντα βγαζαν κατι καινουργιο και τα σπαζανε ολα....!!!! Αυτα.

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου