Προς το περιεχόμενο

Παραγωγή-μίξη. Γνώμες, συμβουλές.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δεν χρειάζεται monitors ο άνθρωπος.

Διαζύγιο χρειάζεται.  :P ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν χρειάζεται monitors ο άνθρωπος.

Διαζύγιο χρειάζεται.  :P ;D ;D

  ;D ;D ;D  Πόντια απ'τον Βαθύλακκο Κοζάνης..... :o  Δεν με παίρνει για διαζύγιο..... :-[ :-\
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

  ;D ;D ;D  Πόντια απ'τον Βαθύλακκο Κοζάνης..... :o  Δεν με παίρνει για διαζύγιο..... :-[ :-\

;D ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Φώτη με έχουν καλύψει οι φίλοι μας παραπάνω...

το αποτέλεσμα όντως είναι πολύ καλό τηρουμένων των αναλογιών...

την χρυσή τομή επίσης όντως θα την βρεις κάπου στο ενδιάμεσο των δύο με αφετηρία μέσω βημάτων από το dry...

 

δυστυχώς τα ακουστικά δίνουν πλασματική εικόνα για τα reverb... μέχρι να αποκτήσεις ένα βασικό μόνιτορ ρύθμιζε τα με τα ηχεία του στερεοφωνικού σου... θάναι πιο "αξιόπιστo"  reference ως προς αυτά... δοκίμασε όσα περισσότερα μπορείς με βασικό κριτήριο την διαφάνεια και να είσαι φειδωλός με τα reverb time και το ποσοστό του wet για να μην λασπώνει το σύνολο... το snare μπορείς να το αντιμετωπίζεις και ανεξάρτητα ανάλογα την άποψή σου...

 

στα eq μην χαραμίζεις πολύ χρόνο σε solo επεξεργασίες... χοντρά χοντρά για βασικές αδυναμίες και επένδυσε τον κύριο χρόνο σου στο "κούρδισμα" των χροιών στο σύνολο...

τέλος στα comp μην ξεχνάς να επαναφέρεις μέσω του makeup την ένταση του κάθε οργάνου μετά την εφαρμογή τους...

 

ΥΓ στην πόντια πες ότι τα μόνιτορ θα παίζουν καλύτερα "σέρα" και θα την ψήσεις... ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές σου! Αντιγραφή-επικόλληση και εικόνισμα.... :) 

στην πόντια πες ότι τα μόνιτορ θα παίζουν καλύτερα "σέρα" και θα την ψήσεις... ;D
Μπαααα, τόσα χρόνια μαζί κάτι έμαθε από ήχο. Δεν τσιμπάει.... ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη αν και σου απάντησαν πολύ πιο έμπειροι συμφορουμήτες, θα πω ότι μου άρεσε το πρώτο περισσότερο η 80ίλα. :)

Δημήτρη δεν περίμενα κάτι άλλο από εσένα ..... ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη δεν περίμενα κάτι άλλο από εσένα ..... ;D ;D ;D

Απορώ γιατί το λες αυτό... ::) ::) ::)

Έχεις ακούσει τις διασκευές μου;;; :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου