Προς το περιεχόμενο

Budget 1000 ευρω για μικροφωνο και προενισχυση


thodoris1981

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά έγινε αγορά ενος μεταχειρισμένου rode nt2a , έχω παραγγείλει καινούρια τα oktava mk- 012 και είμαι σε δίλημα..... έχω βρεί το rode k2 μεταχειρισμένο στα 370 ευρώ και μία προενίσχυση dav electronics στα 500 ευρώ . Ποιο απο τα δύο τελικά θα ήταν προτιμότερο για να πλαισιώσει την αλυσίδα μου ? Η stereo προενίσχυση τις dav electronic σε συνδιασμό με την onyx black bird , rode nt2a και oktava mk 012 ή το λαμπάτο rode k2 που θα μου πρόσφερε πιο ευελιξία στα μικρόφωνα αλλά πάντα με τις προενισχύσεις τις mackie ??? please help.... Ο npap πολύ σωστά είχε αναφερθει στα monitor μου ότι προέχουν τις προενισχυσεις αλλά στην παρούσα αφου υπάρχουν μόνιτορ θα το αφήσω για αργότερα . Ευχαριστώ όποιον θα μπορουσε να με βοηθήσει .

Το όλο θέμα είναι άπειρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

δυστυχώς σε αυτή την φάση κανείς δεν μπορεί (και δεν χρειάζεται όμως) να σε βοηθήσει...

έχεις πλέον ένα από τα βασικά mic που επέλεξες να χρησιμοποιήσεις... γράψε κάτι στην onyx με αυτό, κάνε το ίδιο ακολούθως με τον υποψήφιο προενισχυτή και αν κρίνεις ότι η διαφορά αξίζει τα χρήματα απόκτησής του, πάρτον...

 

ούτε εγώ ούτε κανείς μπορεί να πάρει αυτήν την απόφαση για σένα...

εσύ έχεις τα γένια (αυτιά), εσύ και τα χτένια (πορτοφόλι)...  :)

 

όπως και προείπα παραπάνω, το σωστό είναι να σου δοθούν πληροφορίες-κατευθύνσεις και όχι να παρθούν αποφάσεις από άλλους αντικαθιστώντας την κρίση σου...

 

ΥΓ θεωρητικά στο υπάρχον σετ σου, oktava και nt2a και Κ2 είναι υπερβολή...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται να γράψω κάτι με τον υποψηφιο προενισχυτη δυστυχως λόγο απόστασης με τον πωλητή . Κατέληξα λοιπόν στην απόφαση oktava mk - 012 για όργανα , rode nt2a για πιο all around και το rode Κ2 επειδή έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για εγγραφή φωνητικών . Πίστευω ότι έτσι γίνομαι πιο ευέλικτος ...να δώ πως θα κάτσουνε τα συγκεκριμένα μικρόφωνα με τις προενισχύσεις τις onyx και τον χώρο μου... Στο μέλλον βλέπω για μόνιτορ και κάποια προενίσχυση . Ευχαριστώ πολύ όλους όσους με βοήθησαν  .

Το όλο θέμα είναι άπειρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Και έτσι για την ιστορία .... Τελικά πήρα τα adam a7 μεταχειρισμένα τα οποία νομίζω ότι θα με καλύψουν για πολύ καιρό ! Εκτός το rode nt2a πήρα και ένα blue blueberry (Όχι το rode K2 τελικά γιατί είχα θεματάκια με τον πωλητή)και είμαι πολύ ενθουσιασμένος με το μικρόφωνο αυτό . Ζεστό με όγκο . Καλυμένος απο μικρόφωνα και μόνιτορ νομίζω για αρκετό διάστημα και το επόμενο βήμα θα είναι κάποιος κονβέρτορας ή κάποια προενίσχυση.........Αν κάποιος έχει να πρωτείνει κάτι στην αλυσίδα μου ....Συνεχίζουμε....

Το όλο θέμα είναι άπειρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

η συμβουλή μου είναι να κάνεις μια "στάση" εδώ που βρίσκεσαι και να δώσεις την προσοχή σου στο να αξιοποιήσεις αυτά που ήδη έχεις (πράγμα πολύ δυσκολότερο από ότι ίσως νομίζεις)...

όταν με το καλό "πάρεις" το καλύτερο που μπορούν να σου δώσουν, ψάχνεις την επόμενη κίνησή σου...

 

έτσι κι αλλιώς η αναζήτησή σου για καλύτερο εξοπλισμό δεν θα τελειώσει ποτέ... αλλά όσο δεν κατέχεις "άριστα" αυτόν που κάθε φορά διαθέτεις, θα είναι "τυφλή"...

 

καλοδούλευτα τα νέα σου αποκτήματα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συμβουλή μου είναι να κάνεις μια "στάση" εδώ

 

Ούτως η άλλως στερέψαμε ..... αλλά γιατί να μην βάζουμε τον επόμενο στόχο ???

 

έτσι κι αλλιώς η αναζήτησή σου για καλύτερο εξοπλισμό δεν θα τελειώσει ποτέ... .

 

Αυτό τώρα είναι αρρώστια....νομίζω δίχως γιατρειά

 

καλοδούλευτα τα νέα σου αποκτήματα...

 

Ευχαριστώ πολύ ... και για την βοήθεια σου

Το όλο θέμα είναι άπειρο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου