Προς το περιεχόμενο

Υιοθετηση παιδιου απο ομοφυλα ζευγαρια



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ως "φλας" θεωρείς την επιθυμία...

Ναι, αυτη την επιθυμια εννοω. Καλο ειναι να εχουμε επιθυμιες στα ορια της λογικης. Οι οποιες "επιθυμιες" μας δεν μεταφραζονται παντα και σε "δικαιωματα". Εγω ας πουμε εχω μια απιστευτη επιθυμια να σε πιασω απ'τον λαιμο και να σε κοπαναω κατω για μιση ωρα. Αυτη η_λογικη_επιθυμια μου δεν σημαινει οτι ειναι και δικαιωμα μου (κριμα... ;D)

 

Δεν έχουν προκύψει ΟΛΕΣ οι μονογονικές (όχι μονογονεϊκές) οικογένειες από θάνατο.

"Με τον όρο «μονογονεϊκή οικογένεια» εννοούμε την οικογένεια, στην οποία υπάρχουν παιδιά κάτω των 18 ετών που έχουν μόνο έναν γονέα, είτε γιατί ο άλλος γονέας απεβίωσε, είτε λόγω διαζυγίου ή γιατί ο γονέας δεν παντρεύτηκε ποτέ."

 

Είμαι σπίτσλες σε πολλαπλά επίπεδα.

Εγω το εγραψα ηδη απο την πρωτη σελιδα:

 

Προμηνυεται να γινει μεγαλο show σ'αυτο το θρεντ...reading1.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε τι μου θυμιζουν ολα αυτα  τα ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑ  ::

Για τα μέλη του Κόμματος, η φυλή, η θρησκεία και το φύλο πρέπει να εξουδετερωθούν, ο υπήκοος της Oceania πρέπει να αποκοπεί από το παρελθόν του και η γλώσσα πρέπει να καταστραφεί για καλύτερο έλεγχο του νου. Ακόμα και η επιστήμη πρέπει να υποταχθεί στην ιδεολογία. Ο Μεγάλος Αδελφός δεν θέλει «αντιφρονούντες»...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω σε μερικά χρόνια να το έχουμε ξεπεράσει και αυτό.

 

Καλα μη φας,χτυπησαμε ελικοΦτερο και θα φαμε τη φτερουγα........

 

Μονο οταν δεις να ορκιζεται κυβερνηση στη βουλη χωρις παπαδες,να ανοιγει η σχολικη χρονια χωρις....αγιαστουρες και να μην υπαρχουν σχολικες & στρατιωτικες  παρελασεις θα μπορεσεις να ΑΡΧΙΣΕΙΣ να εχεις ΚΑΠΟΙΑ ελπιδα...

 

Μεχρι τοτε θα ακους...αδρες και γεματες ...τακτ παρατηρησεις για τα ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ παιδια τυπου ΑΧΤΑΡΜΑ...

 

"Ρε κοιτα εναν Φουστη που βαλανε σημαιοφορο!"

 

"Φουστη κανε πιο δεξια να με πιτσιλησει και εμενα ο αγιασμος!"

 

"Παλι ο Φουστης ο πατερας σου σε εφερε στο σχολειο μωρη λουγκρα?"

 

 

 

Και αλλα τετοια ωραια.... :'(

 

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτηκα το ξανασκεφτηκα ….οχι τελικα.

Ελεγα να βαλω την κορη μου να σας απαντησει

ΝΑΙ για τα παιδια μιλαμε που δεν τα ρωτησε κανεις.

Οι γονεις είναι επιλογη τους να εχουν οποια σχεση θελουν και όπως την θελουν.

Ερχεται όμως η στιγμη που οι γονεις πρεπει να απαντησουμε στο παιδι , πρωτα απ’όλα γιατι είναι στην οικογενεια μας , που είναι οι γονεις του κ.α

Άλλο να εχει πεθανει ο ενας γονεας και να αναβουμε ένα κερακι στην φωτογραφια του,άλλο να εχουμε χωρισει αλλα να βλεπομαστε μια στο τοσο , κ.λ.π

Ένα παιδι στην τρυφερη ηλικια ηδη εχει χιλια μυρια προβληματα που αν τα εκτιμησει λαθος θα το επιρεασουν σε ολη την υπολοιπη ζωη του .

Στη Α γυμνασιου διδασκεται το διηγημα Νινετ της Σαρη ,

Παραθετω από το βιβλιο του επαιδευτικου.

Το κυριως θεμα, ωστοσο , είναι η αποκαλυψη ενός βασανιστικου μυστικου που ταλανιζε χρονια τη Νινετ, οτι δηλαδη ηταν υιοθετημενη. Με το τεχνασμα της συζητησης που κρυφακουει η μικρη ηρωιδα, διαλυονται οι υποψιες και η Νινετ λυτρωνεται από τα αγχη της.

Και τα αγχη μεταφερθηκαν στο παιδι μας και σε μας με την επιστροφη από το σχολειο .

……………….

 

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε τι μου θυμιζουν ολα αυτα  τα ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑ  ::

 

Εμένα πάντως μου θυμίζουν το νικ σου, το οποίο προτείνω να αλλάξει σε panosmouhl...

 

;D ;D ;D

 

Το έχεις παίξει άντερ, ε;

 

;D ;D ;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, και λέω εγώ ότι δε σημαίνει τίποτε. Άλλωστε, οποιοδήποτε ετερόφυλο ζευγάρι έχει μείνει πολύ καιρό μαζί, έχει απίστευτης τάξεως ομοιότητες στα πάνταόλα. Υπάρχουν διαφορές νοοτροπίας, που τα παιδιά απολαμβάνουν (και χρησιμοποιούν) αλλά γενικώς είναι περισσότερο όμοιοι παρά ανόμοιοι. Η ανατομία τους είναι άσχετο ζήτημα.

 

Ωραία, συνεννοηθήκαμε :). Εσύ λες δεν σημαίνει τίποτε και εγώ λέω δεν ξέρω, μπορεί να σημαίνει μπορεί και όχι.

 

Δυο πράγματα δεν πρέπει να συμβαίνουν στα παιδιά , να λένε Μαμά (ή Μπαμπά ) πονάω  και Μαμά (ή Μπαμπά) πεινάω.

 

Πολύ σωστό. Υπο αυτό το πρίσμα κι αν δεν υπάρχουν άλλες επιλογές τότε αβίαστα και άνετα λέω κι εγώ ΝΑΙ.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστό. Υπο αυτό το πρίσμα κι αν δεν υπάρχουν άλλες επιλογές τότε αβίαστα και άνετα λέω κι εγώ ΝΑΙ.

 

petoskey-fireworks.jpg

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεφτηκα το ξανασκεφτηκα ….οχι τελικα.

 

Στην Ελλαδα?Φυσικα και ΟΧΙ. (Για να μην υποφερει το παιδι και μονο)

 

Οπουδηποτε υπαρχει ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ,παιδεια,πολιτισμος  και πανω απο ολα  ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ φυσικα και ΝΑΙ.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο οταν δεις να ορκιζεται κυβερνηση στη βουλη χωρις παπαδες,να ανοιγει η σχολικη χρονια χωρις....αγιαστουρες και να μην υπαρχουν σχολικες & στρατιωτικες  παρελασεις θα μπορεσεις να ΑΡΧΙΣΕΙΣ να εχεις ΚΑΠΟΙΑ ελπιδα...

 

Για αυτή τη μέρα ζούμε, που θα αρχίσουν να συμβαίνουν αυτά, αλλά θα αργήσει πολύ να έρθει... :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι από μένα και δεν καταλαβαίνω γιατί άτομα που έχουν συνειδητά αποφασίσει να απέχουν απ'τη διαδικασία τεκνοποίησης (και μην πει κάποιος ότι δεν είναι συνειδητή επιλογή γιατί θα ουρλιάξω),διεκδικούν δικαίωμα στην υιοθεσία.

Ποιός σκότωσε τον Tesla?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου