Προς το περιεχόμενο

Υιοθετηση παιδιου απο ομοφυλα ζευγαρια



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ο ομοφυλόφιλος επιλέγει να γίνει ομοφυλόφιλος με ό,τι αυτό συνεπάγεται.Τι δεν είναι κατανοητό?

 

Επιλέγει; Μπορούμε να το πούμε μετά βεβαιότητας αυτό; Μήπως το DNA έχει επιλέξει για αυτό το άτομο;

 

Πόσες φορές έχουμε διαβάσει για άτομα που άλλαξαν φύλο, γιατί ένοιωθαν παιδιόθεν ότι δεν «ανήκαν» στο φύλο που γεννήθηκαν- πολλές.

 

Οπότε νομίζω ότι ο όρος «επιλέγει», μπορεί να μην αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στην τεχνητή γονιμοποίηση καταφεύγουν από όσο ξέρω,ζευγάρια που δεν μπορούν να κάνουν παιδιά.Αυτοί δεν μπορούν,δε θέλησαν να μην μπορούν.Ο ομοφυλόφιλος επιλέγει να γίνει ομοφυλόφιλος με ό,τι αυτό συνεπάγεται.Τι δεν είναι κατανοητό?

 

Συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω.

 

Πρώτον δεν νομίζω ότι είναι θέμα επιλογής αλλά πέρα από αυτό ο συλλογισμός σου δεν βγαίνει .

Ένας άνδρας που παντρεύεται και κάνει ένα παιδί και αργότερα "αποφασίζει" να γίνει ομοφυλόφιλος χάνει το δικαίωμα να έχει το παιδί του;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βέβαια εγώ θα ξαναθέσω το ερώτημα. Όταν έχεις δυο υποψήφια ζευγάρια, ένα ομοφυλο ένα ετερόφυλο και στα υπόλοιπα είναι μέσες άκρες το ίδιο, που δίνεις το παιδί?

 

ΠΟΙΑ ειναι τα υπολοιπα και ΠΩΣ μετριουνται?

 

Η ΑΓΑΠΗ και ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ και η ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ μεταξυ τους πως μετριεται?

Η αγαπη και η φροντιδα που ειναι ΙΚΑΝΟΙ να δωσουν σε ενα παιδι πως μετριεται?

 

Και γιατι τοτε αν ειναι ετσι να μη δινουμε τα παιδια ΜΟΝΟ στους πιο ΠΛΟΥΣΙΟΥΣ απο τους αιτουντες μια και στα "υπολοιπα" ειναι μεσες ακρες το "ιδιο"....

 

Σκεψου δηλ. να πηγαιναμε μαζι να κανουμε αιτηση για να υιοθετησουμε ενα παιδακι και να το επαιρνα εγω μονο και μονο επειδη εχω 1000 ευρω περισσοτερα απο εσενα στο λογαριασμο μου ενω σε ολα τα αλλα ειμαστε "το ιδιο".....

 

Και γιατι να μην το επαιρνε το παιδι το ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΟ ζευγαρι απο τα δυο,ή το πιο ΑΔΥΝΑΤΟ,ή το πιο ΜΟΡΦΩΜΕΝΟ?

 

Βλεπεις ποσο ευκολα ανοιγει η ατιμη η κεκροπορτα?  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε μη φευγεις....θα εχουμε σοου σε λιγο,θα καψουμε ολους τους φουστηδες στη πλατεια Συνταγματος υπο τους ηχους του ασθματος "Των εχθρων τα φουσατα περασαν"....θα ερθει και ο Αμβροσιος να ευλογησει....καλη φαση σου λεω...

 

Δεν αντιπαθω τους γκευ. Ειχα και έναν γνωστο που μου την επεφτε και πηγε και να με φιλησει. Ποτε δεν του φερθηκα ασχημα ουτε τον εβρισα, μονο γελουσα. Καταλαβαινω πως εχει άλλη προτιμηση. Και να παντρευτει με τον Μαριο με τις ευχες μου. Αλλα να υιοθετησει συγνωμη αλλα είμαι περίεργος εγω και σκέφτομαι και το παιδι, οποτε δεν θα μου αρεσε.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Επιλέγει; Μπορούμε να το πούμε μετά βεβαιότητας αυτό; Μήπως το DNA έχει επιλέξει για αυτό το άτομο;

 

Πόσες φορές έχουμε διαβάσει για άτομα που άλλαξαν φύλο, γιατί ένοιωθαν παιδιόθεν ότι δεν «ανήκαν» στο φύλο που γεννήθηκαν- πολλές.

 

Οπότε νομίζω ότι ο όρος «επιλέγει», μπορεί να μην αντικατοπτρίζει την πραγματικότητα.

+5

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενα τελευταιο απο εμενα  και τι ειναι το παιδι καποιο βραβειο να τους απονεμεται επειδη ειναι ομοφυλο  ζευγαρι? Ισα ισα που δειχνει  απο μερους τους  μια απογνωση να δειξουν φυσιολογικοι αναιρουν οι ιδιοι την διαφορετικοτητα τους.Τα ιδια ισχυουν και για το γαμο μεταξυ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενα τελευταιο απο εμενα  και τι ειναι το παιδι καποιο βραβειο να τους απονεμεται επειδη ειναι ομοφυλο  ζευγαρι? Ισα ισα που δειχνει  απο μερους τους  μια απογνωση να δειξουν φυσιολογικοι αναιρουν οι ιδιοι την διαφορετικοτητα τους.Τα ιδια ισχυουν και για το γαμο μεταξυ τους.

 

να σε ρωτησω κατι?

οι ΜΑΥΡΟΙ Αμερικανοι ειναι φυσιολογικοι κατα τη γνωμη σου?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Οργουελ  μιλαει ΞΕΚΑΘΑΡΑ για μια ολοκληρωτικη κοινωνια που εχουν εξαλειφθει  η διαστρεβλωθει οι οποιεσδηποτε  διαφορες/γνωρισματα/χαρακτηριστικα ιδιοτητες προς οφελος μιας ομοιομορφιας / ισοτητας.

 

Έλεος βρε πανοςμουχλ... Άσε τον Όργουελ στην άκρη. Ή τουλάχιστον ξανακοίτα ποια η θέση των ομοφυλοφίλων στον κόσμο που περιγράφει. Το Κόμμα (στο βιβλίο) τις ίδιες απόψεις με 'σένα έχει. Αμάν πια..

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτησω κατι?

οι ΜΑΥΡΟΙ Αμερικανοι ειναι φυσιολογικοι κατα τη γνωμη σου?

Ειναι ΜΑΥΡΟΙ φυσιολογικοι ανθρωποι καλυφθηκες? Ο αλλος ειναι φυσιολογικος ΛΕΥΚΟΣ ανθρωπος κ.ο.κ.Ουτε ο λευκος ειναι μαυρος ουτε ο μαυρος λευκος κ.ο.κ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου