Προς το περιεχόμενο

Riders On the Storm (The Doors ) - Fingerstyle Cover


panakon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε  Grey,

Χαιρομαι πολυ που σου αρεσε ,παρολο που δεν ειναι στο στυλ σου το οριτζιναλ!

Και ναι,εχεις δικιο, ειναι λιγο μακροσκελες , θα μπορουσε να λειπει το μερος του Manzarek ας πουμε που κανει το σολο του,αλλα ηταν τοσο μαγικο το σολο του στο original που δεν μπορουσα να το αφησω απεξω, ...οσο καταφερα να βγαλω τουλχ γιατι με ειχε ζορισει το ατιμο για να βγει! ;D ;D ;D

 

  npap  ειδα οτι εισαι ηχοληπτης ,(και κατι μου λεει πολυ εμπειρος), αφου ειχα διαβασει το σχολιο σου...και τοτε καταλαβα τι εννοεις! ,και ειναι πραγματικα τιμητικο για μενα,γιατι η ηχογραφηση ηταν πολυ ερασιτεχνικη !  Σε ευχαριστω πολυ οπως και ολα τα παιδια , ειναι πολυτιμα τα οσα μου λετε!!

 

Yameth το Αστροπελεκι  ;D :D ;D   ηταν εμπνευση της στιγμης και το εβαλα ετσι για την πλακα χωρις να το πολυσκεφτω ,αλλα κι εγω εχω δευτερες σκεψεις τωρα,αλλα δε μπορω πια να το βγαλω!! χαχαχα   δεν ξερω αν προσθεσε κατι τελικα στην ατμοσφαιρα του κομματιου..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

audiokostas , το εχω σκεφτει κι εγω πολλες φορες για ντουο με γυναικεια φωνη ...αλλα με λιγο διαφορετικο ρολο της κιθαρας, καθαρα συνοδευτικο αλλα στο ιδιο υφος, κρατωντας την μπασσογραμμη και τις αρμονιες, αφηνωντας χωρο για την φωνη..

https://www.facebook.com/AmandaTaylorSongs/videos/1087848647922421/

8) ;)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o

Απίστευτο! Μπράβο, πολλά μπράβο! Και πότε (για μένα) καταλαβαίνει κανεις οτι κατι ειναι παρά πολύ καλο; Όταν ακούς πχ κατι, βλέπεις κτλ, και σκέφτεσαι πως δεν του λείπει τιποτα, δεν μπορεις να βάλεις τιποτα περισσότερο, δεν θα μπορουσε να είχε παιχτεί καλυτερα!

 

Επίσης, αν σκεφτείς λιγο out of the box, βλέποντας το skill που εχεις, θα μπορούσες πχ να κανεις πολλά ακομα και μεσω ιντερνέτ.

 

Πχ, ξεκινάς και ανεβάζεις αρκετές τέτοιες ακουστικές διασκευές σε ενα καλοφτιαγμενο δικο σου κανάλι στο YouTube, βρίσκεις και online απομακρυσμένος μουσικούς, ή φωνές κτλ και παρουσιάζεις διαδικτυακό υλικό, μεσω του οποίου με πολλά πλέον views, μπορεις να εχεις και εισόδημα!

 

Πίστεψε με, εχθές μου έλεγε ο αδερφός μου για μια τυπισσα που βγάζει καλά λεφτα πλέον. Πώς; Κάποτε λέει ξεκίνησε να ανεβάζει βίντεο που ανοίγε διάφορα παιχνίδια που έπαιρνε για τα παιδια της, και πλέον την προμοταρουν και την πληρώνουν για αυτο ακριβώς το λόγο λόγω των views, unboxing toys.

 

(Σημ.: αυτο λιγο άκυρο βέβαια τώρα καθώς η μουσικη ειναι κατι παραπάνω απο χρήματα, αλλα βλέποντας οτι το εχεις το skill, σκέψου τρόπους να το εκμεταλλευτείς περισσότερο.

 

Για την ώρα ομως, ανέβασε και αλλα να μας φτιάχνεις την διάθεση  :)

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o

Απίστευτο! Μπράβο, πολλά μπράβο! Και πότε (για μένα) καταλαβαίνει κανεις οτι κατι ειναι παρά πολύ καλο; Όταν ακούς πχ κατι, βλέπεις κτλ, και σκέφτεσαι πως δεν του λείπει τιποτα, δεν μπορεις να βάλεις τιποτα περισσότερο, δεν θα μπορουσε να είχε παιχτεί καλυτερα!

 

Πχ, ξεκινάς και ανεβάζεις αρκετές τέτοιες ακουστικές διασκευές σε ενα καλοφτιαγμενο δικο σου κανάλι στο YouTube, βρίσκεις και online απομακρυσμένος μουσικούς, ή φωνές κτλ και παρουσιάζεις διαδικτυακό υλικό, μεσω του οποίου με πολλά πλέον views, μπορεις να εχεις και εισόδημα!

 

 

 

Σε ευχαριστω πολυ για τα τοσο θετικα λογια! Ειναι μεγαλη χαρα και τιμη να τα ακους απο κοινοτητα εμπειρων μουσικων!

 

Μολις αυτες τις μερες που ανεβασα το βιντεακι ,αρχισα να ανακαλυπτω ολες αυτες τις δυνατοτητες του Γιουτουμπε..! εχει πολυ βαθος το πραγμα και οντως αν καποιος το βαλει σκοπο μπορει να βγαλει λεφτα...!

         Για την ωρα να σου πω την αληθεια προσανατολιζομαι στο να αναβαθμισω λιγο τον εξοπλισμο μου στη βιντεοσκοπηση και τον ηχο, μπας και βγουνε της προκοπης βιντεακια, και μετα να αρχισω να τα ανεβαζω,εχω αρκετες διασκευουλες ακομα ετοιμες...

   Παραλληλα μαλλον θα πρεπει να φτιαξω και λιγο το καναλι γιατι ειναι εντελως αδιαμορφωτο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παντα υπαρχουν στο ιντερνετ.

 

Απλα θελει καλο planning.

 

Αν πχ ψαξεις στο google συμβουλες για το πώς να ανεβασει κανεις καλα, ποιοτικα βιντεο με προοπτικη, θα βρεις τα παντα.

 

Γιατι το λεω, γιατι στο παιξιμο και την τεχνικη, εισαι σε επιπεδο πολλών διαφορων αλλων που βλεπω στο youtube κατα καιρους!

 

 

 

Ριξε μια ματια στο βιντεο με αυτον τον τυπο, για το πώς καταφερε, απλα ανεβασματα βιντεο να του αλλαξουν τη ζωη ;)

 

 

 

 

Οποτε καλή επιτυχια!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Είναι κρίμα να μην επενδύσεις στον εξοπλισμό. Πολύ καλή η συμβουλή του @Holystone (αρκεί να μην εθιστείς και χάσεις την επαφή του live ;D)

Και πάλι, εντυπωσιάστηκα! Όσον αφορά την αισθητική σου δεν είναι τυχαίο που επέλεξες ένα κομμάτι των Doors  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Για την ωρα να σου πω την αληθεια προσανατολιζομαι στο να αναβαθμισω λιγο τον εξοπλισμο μου στη βιντεοσκοπηση και τον ηχο, μπας και βγουνε της προκοπης βιντεακια...

 

Για να μην "χαθείς στη μετάφραση" που λένε, βάλε τα κάτω βέβαια και σκέψου και αν το κόστος του να αναβαθμησεις τον εξοπλισμό σου και να αρχίσεις το διάβασμα για την τεχνογνωσία σε αποπροσανατολίσει απο τον σκοπό σου.

Αν δηλ, εχεις κάποιους άλλους πχ γνωστούς σου, φίλους κτλ που για αρχή έχουν το "know how" και σε βοηθήσουν στα πρώτα σου βήματα στο Διαδυκτιακιο ανέβασμα.

 

Τοτε μήπως και πιο φθηνά σου βγει, και πιο γρήγορα κανεις δουλεια, και να συνεχίσεις να ασχολείσαι περισσότερο με το φτιάξιμο και παιξιμο των κομματιών παρά με το πώς θα το διαδωσεις.

 

Ειναι αυτο που σου είπα και πριν. "Τα πάντα ειναι στο planning."

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου