Προς το περιεχόμενο

Νεα Gibson Les Paul 2015, Musicstore 999euro?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μεγαλυτερη πιθανοτητα εχεις να κερδισεις το Τζοκερ παρα να ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ αυτο το πραμα..... ;D...ειδικα στην ΕΛΛΑΔΑ ...ΟΥΡΕΣ θα κανουν οι αγοραστες για να αγορασουν κατι το τοσο ΑΧΡΗΣΤΟ και ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟ που κοντεψε να.....κλεισει τη Gibson μετα απο 100+ χρονια ιστοριας.... ;D

 

οποτε απλα θα αγορασεις την κιθαρα,θα ΠΕΤΑΞΕΙΣ αυτη τη μπουρδα και θα δωσεις και κανα 50αρι για ΚΑΝΟΝΙΚΑ κλειδια.

 

δε διαφωνώ για το συγκεκριμένο μοντέλο και όσα λέμε είναι στα όρια του χιούμορ αλλά και οι 50's les paul που σήμερα κοστίζουν τεράστια ποσά δε ήταν ακριβώς και δημοφιλή μοντέλα. Κάνω λάθος; Τότε δεν ήταν που έβγαλε τις sg για να ανεβάσει τις πωλήσεις;

 

Πάντως το concept thin les paul δεν είναι κακή σαν ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά και οι 50's les paul που σήμερα κοστίζουν τεράστια ποσά δε ήταν ακριβώς και δημοφιλή μοντέλα. Κάνω λάθος;

 

ντου νοτ μιξ δε βουρτς γουϊθ δε πουτς.   ;D ;D ;D

 

 

Πάντως το concept thin les paul δεν είναι κακή σαν ιδέα.

 

εiχε γινει και πριν 30 χρονια με τις Custom Lite.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν έχετε παίξει με τα autotuners καλό θα ήταν να το κάνετε, άποψη μου. Το έχω ξαναγράψει ότι πολλοί μιλάνε χωρίς καν να τα δοκιμάσουν. Κάτι διάβασαν, κάτι είδαν, και απλά δημιούργησαν άποψη. Πιστεύω ότι η 2015 Studio είναι από τις καλύτερες Studio ever. Με αυτό στο μυαλό θεωρώ ότι και τα υπόλοιπα μοντέλα θα είναι εξίσου καλά. Όλες οι ουσιαστικές αλλαγές που έγιναν είναι 100% πετυχημένες (μιλάω για το nut, τα autotuners, το φάρδος του λαιμού, και τους μαγνήτες).

 

Είναι χρυσή ευκαιρία θεωρώ για όποιον έχει λεφτά και ψάχνει μία Gibson, να πάρει τώρα καινούργια με τιμή χώμα από ότι θα μπορούσε οποιαδήποτε άλλη στιγμή. Και στην τελική, αν δεις ότι σου χαλάνε την αισθητική τα auto tuners (μόνο αυτό θεωρώ ότι μπορεί να είναι το αρνητικό τους) άλλαξέ τα.

 

Άκου εκεί για καινούργια studio 870 euros στο Musicstore...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι δεν έχετε παίξει με τα autotuners καλό θα ήταν να το κάνετε, άποψη μου. Το έχω ξαναγράψει ότι πολλοί μιλάνε χωρίς καν να τα δοκιμάσουν. Κάτι διάβασαν, κάτι είδαν, και απλά δημιούργησαν άποψη. Πιστεύω ότι η 2015 Studio είναι από τις καλύτερες Studio ever. Με αυτό στο μυαλό θεωρώ ότι και τα υπόλοιπα μοντέλα θα είναι εξίσου καλά. Όλες οι ουσιαστικές αλλαγές που έγιναν είναι 100% πετυχημένες (μιλάω για το nut, τα autotuners, το φάρδος του λαιμού, και τους μαγνήτες).

 

Είναι χρυσή ευκαιρία θεωρώ για όποιον έχει λεφτά και ψάχνει μία Gibson, να πάρει τώρα καινούργια με τιμή χώμα από ότι θα μπορούσε οποιαδήποτε άλλη στιγμή. Και στην τελική, αν δεις ότι σου χαλάνε την αισθητική τα auto tuners (μόνο αυτό θεωρώ ότι μπορεί να είναι το αρνητικό τους) άλλαξέ τα.

 

Άκου εκεί για καινούργια studio 870 euros στο Musicstore...

 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Επίσης το autotune είναι και της μόδας. Δείτε όλα τα mainstream pop τραγούδια. Πλακίτσα.

 

Γιατί να σας χαλάνε τα κλειδιά; Κατ'αρχάς δε φαίνονται, κατά δεύτερο μια χαρά κούρδισμα κάνει και κατά τρίτο  ;D οι les paul είναι les paul.

 

Το μόνο άσχημο κατ'εμέ είναι η άθλια υπογραφή του les paul. Oύτε 7 χρόνων παιδάκι. Κοίτα τον PRS τι καλλιγραφία κάνει.  :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote author=Superfunk link=topic=208543.msg878423#msg878423

εiχε γινει και πριν 30 χρονια με τις Custom Lite.

 

εχω μια του ΄87 μια χαρα οργανο ειναι. :)

κ πολυ βολικη.

gibson_lite_87.jpg.4f2490b8aa4180ba0ff61aaf108142a0.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εχω μια του ΄87 μια χαρα οργανο ειναι. :)

κ πολυ βολικη.

 

Δε μπορεί. Αφού έχει ~30% λιγότερο KSύλο πρέπει να έχει και ~30% λιγότερο tone. Είσαι σίγουρος ότι δεν ακούγεται περίεργα?   ??? ??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ειναι στη λογική της Gibson SG Special 2015, η οποία ΔΕΝ μου άρεσε καθόλου.

Gibson_SG_Special_2015.thumb.jpg.8cc02d70f6c0e909393fe57874c46657.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι στη λογική της Gibson SG Special 2015, η οποία ΔΕΝ μου άρεσε καθόλου.

 

Sunburst πάνω σε γκρι; Mon Dieu, αυτό έλειπε να σου αρέσει.

Ξέρουμε και πέντε πράγματα από στυλ.  :)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι στη λογική της Gibson SG Special 2015, η οποία ΔΕΝ μου άρεσε καθόλου.

 

SGJ εννοείς; Δε νομίζω ότι έχουν σχέση, έχοντας δοκιμάσει και τις δύο. Η μία είναι λεπτή les paul η άλλη είναι πιο budget sg (σαν studio).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου