Προς το περιεχόμενο

modular


Προτεινόμενες αναρτήσεις

???

 

παιδιά την βοήθειά σας παρακαλώ. έχω μια doepfer miniature case ένα pittsbourgh outputs και μια acidlab m303 πως να τα συνδέσω χωρίς να πάθω ηλεκτροπληξία????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Tα αγορασες χωρις να ξερεις πως θα τα συνδεσεις? Manuals δεν παιζουν? chin.gif

[/q

 

 

εντάξει τα κατάφερα. απλά ήθελα την υποστήριξη του αρχάριου. κρίμα που δεν την βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά ήθελα την υποστήριξη του αρχάριου. κρίμα που δεν την βρήκα.

Η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα δεν ασχολουνται με modulars. Πες γιατι ειναι ακριβο "σπορ", πες γιατι ζουμε στο 2015 και οχι στο 1965, ;D καταλαβαινεις... ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα δεν ασχολουνται με modulars. Πες γιατι ειναι ακριβο "σπορ", πες γιατι ζουμε στο 2015 και οχι στο 1965, ;D καταλαβαινεις... ;D

 

ο καθένας όπως την βρίσκει και όπως του κ@@@@@@νει. εγώ απλά μια βοήθεια ζήτησα

δεν έχω όρεξη για πλακίτσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω όρεξη για πλακίτσα.

Ετσι ειμαστε εμεις εδω, πλακατζηδες. play_with_ball.gif

Εσυ παλι κοιτα πρωτα να μαθεις τα βασικα πριν αγορασεις κατι (πως συνδεεις ας πουμε καποια μερη ενος modular) και παρ'το αλλιως για'θα βρεις, που λενε και στο χωριο μου. Tea_green.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειμαστε εμεις εδω, πλακατζηδες. play_with_ball.gif

Εσυ παλι κοιτα πρωτα να μαθεις τα βασικα πριν αγορασεις κατι (πως συνδεεις ας πουμε καποια μερη ενος modular) και παρ'το αλλιως για'θα βρεις, που λενε και στο χωριο μου. Tea_green.gif

 

το ότι ζήτησα απλά μια βοήθεια και πετάχτηκες όπως πάντα να μιλήσεις λες και δεν έχεις τίποτα άλλο να κάνεις ούτε συζήτηση ε??? εσύ πάρτο αλλιώς γιατί καταντάς εκνευριστικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι εδω μεσα δεν ασχολουνται με modulars. Πες γιατι ειναι ακριβο "σπορ", πες γιατι ζουμε στο 2015 και οχι στο 1965, ;D καταλαβαινεις... ;D

 

Μου φαίνεται υποβαθμίζεις λίγο το φόρουμ κρίνοντας εξ'ιδίων..

Ακριβό σπορ μαζί σου αλλα το χανεις λιγο στις χρονολογίες.

 

Η φάση με τα modular έχει αρχίσει να ανεβαίνει πάλι απο τα 90's σιγα σιγα ως late 00΄s και μεχρι σημερα που ειναι πλεον mainstream.

Tα modular ειναι ενας πολυ interactive και hands-on τροπος να εξερευνήσεις και να πειραματιστείς με ήχους αρκετά πιο εξω απο τις νορμες των hardwired συνθς , απλα απευθύνονται/αξιοποιούνται περισσότερο σε ανθρώπους που θέλουν να πάνε λιγο παραπέρα απ'αυτο που προσφέρουν τα ετοιμα συνθ μαζικής παραγωγης.

 

Δεν βλέπω κατι λαθος σε αυτο ,καλύτερα βέβαια ο επίδοξος χρήστης να έχει ήδη κάποια εμπειρία/γνώση των βασικών ωστε να καταλάβαινει και τι κάνει αλλα και να μην έχει τι έγινε ,εσύ τα πλήρωσες ή εσύ δεν φτιάχνεις μουσικη? ::)

Πιστέυω η κακή φήμη ειναι λόγω τις χιπστεριάς που διακατέχει καποιο μέρος των κατοχων που έχουν γεμίσει το youtube με μπλιπς και μπλοπς αλλα απο κει και περα όπως κάθε εργαλείο έχει μέτρια αποτέλεσματα στους μέτριους και καλά σε καλούς.

 

Οπου καλος μέτριος == εργατικός/τεμπέλης

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ότι ζήτησα απλά μια βοήθεια και πετάχτηκες όπως πάντα να μιλήσεις...

Φαινεται με ξερεις καιρο. Btw, να πας αυριο να αγορασεις μια "αισθηση του χιουμορ", αν και χλωμο το κοβω να βρεις κατι στα μετρα σου. tea_RED.gif

 

Χθεσινό...

Χαιρω πολυ οτι υπαρχουν και στις μερες μας modular. Και? Μιλαμε για συστηματα των 60s ή συστηματα βασισμενα σε synths των 60s. Αν υπαρχουν 10,000,000 ανθρωποι που ασχολουνται με synths, οι....500 εχουν modular. Μεγεια τους με χαρα τους βεβαια, εγω μια πλακα εκανα αλλα απ'οτι βλεπω δεν παιρνετε χαμπαρι μερικοι.

Προβλημα σας κυριοι.

 

...απευθύνονται/αξιοποιούνται περισσότερο σε ανθρώπους που θέλουν να πάνε λιγο παραπέρα απ'αυτο που προσφέρουν τα ετοιμα συνθ μαζικής παραγωγης.

Βλεπω οτι "σοβαρευει" η συζητηση. Ξερεις πολλα modular που μπορουν να "πάνε λιγο παραπέρα" απο τα συγχρονα_digital_synths? Ας το ακουσουμε κι αυτο στο ΝΟΙΖ, εχουμε διαβασει εδω μεσα τοσα και τοσα, ενα παραπανω δεν θα μας κανει εντυπωση.

 

Μαγκες καλη η κ@%λα του καθενα, αλλα μη μας τρελαινετε βραδιατικα. Ειδαμε και παθαμε με τα fanboys της Moog, να αρχισουμε τωρα με τα modular? Αυτη η vintagομανια και η προσπαθεια να μας πεισουν καποιοι για την ανωτεροτητα καποιων αρχαιων συστηματων εχει καταντησει αηδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου