Προς το περιεχόμενο

Colored Lines....cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι σχολιο ειναι αυτο παλι?

Πες κατι για το μπασο εσυ  8)

 

Τι να τον πω τον Φωτη?

Συνεχως του κανω γκρινια στα κομματια του-που να πεις,ειναι και ωραια-για το ενα και το αλλο κι αντι να με μπινελικωσει,δε λεει τιποτα.Καλος ανθρωπος βλεπεις.

 

Ασε που αν ηξερα καλυτερα θα το εκανα και στα δικα μου,που παν'τα τεσσερα δεν ξερω,

καταχρηστικως μιλαω.

Αυτα τα Α,Β και τα # που γραφετε,υπαρχουν στην πραγματικοτητα η μας κοροιδευτε?

 

Το ειπαμε,ωραιο το μπασακι. ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φώτη, έγραψες - το καλυτερο σου SOFAR και BYFAR -

Τον έχεις τον Φρυγιο  ;D

 

ΥΣ. Αυτος ο άσχημος στο αβαταρ με την Στρατ του 58 ποιος ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τον πω τον Φωτη?

Συνεχως του κανω γκρινια στα κομματια του-που να πεις,ειναι και ωραια-για το ενα και το αλλο κι αντι να με μπινελικωσει,δε λεει τιποτα.Καλος ανθρωπος βλεπεις.

Λες να σε μπινελικώσω ρε Γιώργο;  :-*  

Ασε που αν ηξερα καλυτερα θα το εκανα και στα δικα μου,που παν'τα τεσσερα δεν ξερω,

καταχρηστικως μιλαω. Αυτα τα Α,Β και τα # που γραφετε,υπαρχουν στην πραγματικοτητα η μας κοροιδευτε?

Καλά εδώ που τα λέμε, αυτές τις τεράστιες γνώσεις θεωρίας μουσικής που κατέχω (και οι Σπύροι χ3 και ο Στράτος), εσείς οι κοινοί θνητοι δεν δύνασθε να καταλάβετε.... 8)

Φώτη, έγραψες - το καλυτερο σου SOFAR και BYFAR -

Τον έχεις τον Φρυγιο  ;D

Thanks Dinos....και μην ξεχνιώμαστε, όχι απλώς Φρύγιος αλλά C# Φρύγιος.... :o :o :o

Αυτος ο άσχημος στο αβαταρ με την Στρατ του 58 ποιος ειναι;

Πρώτα πρώτα οι χιλιάδες (ναι χιλιάδες.... 8) τι να μου πει εμένα ο Σπαλιάρας.....) κατακτήσεις μου άλλα λένε και κατά δεύτερον οι Στρατ του '58 δεν είχαν μεγάλο headstock..... ;) :-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amaj7sus4(b11)(no5) νομίζω είναι η συγχορδία.. Ή αν το πάρεις με 2η αναστροφή και Α μπάσο να βγαίνει κάτι σε G#sus4 αλλά νομίζω πως το πρώτο που έγραψα είναι πιο σωστό.. Βέβαια παίζει να κάνω λάθος γενικά και να λέω μπαρούφες..!

 

Όπως και να έχει πολύ καλή η σύνθεση σου..! Βέβαια νιώθω λες και είναι 2 διαφορετικά τραγούδια στο ίδιο κομμάτι.. Άν ήταν κι ανάποδα αυτά τα δύο θα μου κολλούσε καλύτερα.. Όμορφο πάντως και γλυκό παίξιμο..! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο και ενδιαφέρον.

Όντως οι κιθάρες clash-άρουν λίγο μεταξύ τους. Ήθελε λίγο διαφορετικούς ήχους στα καθαρο-κραντσάτα.

Επίσης θα ήθελα κάπου και φωνή - έστω μια στροφή.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Amaj7sus4(b11)(no5) νομίζω είναι η συγχορδία..

 Αμάν βρε captain-iglo τι γλωσσοδέτης είναι αυτός....; :o ;D   Ένα ακορντάκι με δυό διπλά μπαρεδάκια, πανεύκολο και να ονομάζετε έτσι....;  Ούτε Ισπανός ευγενής του 18ου αιώνα νά'ταν..... ;D  

Βέβαια νιώθω λες και είναι 2 διαφορετικά τραγούδια στο ίδιο κομμάτι..

  Που να ακούσεις και παλαιότερα άσματά μου......!  Και δυό και τρία, μερικές φορές και τέσσερα διαφορετικά τραγούδια στο ίδιο κομμάτι..... :o 8)   Με τον καιρό όμως, σιγά σιγά "συνέρχομαι"....Thank you very much που το άκουσες και κάθισες κι έγραψες :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως οι κιθάρες clash-άρουν λίγο μεταξύ τους. Ήθελε λίγο διαφορετικούς ήχους στα καθαρο-κραντσάτα.

Για τις ίδιες χροιές φταίει (εκτός της ασχετοσύνης μου) και, όπως προείπα, τα λίγα tracks που είχα διαθέσιμα στο Reaper (σε ένα track 2-3 κιθάρες). Τις εντάσεις τους τις "έφερνα" με την μπάρα του volume του κάθε track.

Επίσης θα ήθελα κάπου και φωνή - έστω μια στροφή.

Πολλά θέλετε κύριε.... ;D ;D ;D  Όταν ανεβάζω άσμα με την φωνή μου, ντρέπομαι....κάτι δεν μου κάθετε καλά....γενικά δεν..... ::) :P  Ενώ με τα ορχηστρικά, όλα καλά! :D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου