Προς το περιεχόμενο

CARDBOARD STRAT


mojo87

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα ακριβώς αυτό λέει -και σωστά: "ακούγεται σαν strat"

Και το λέει και όσο πιο ευγενικά μπορεί (δεν είναι δα και μέλος του Noiz!): "ακούγεται σαν strat".

 

Εσένα δεν σου λείπει κάτι από τον ήχο; Όχι πως έκαναν και κάποιο ηχητικό τεστ αλλά λέμε τώρα. Εμένα μου φαίνεται ότι δεν έχει ούτε "σκάσιμο" ούτε καθαρότητα. (Αλλά τι ξέρω εγώ... Δεν έχω ούτε μια κιθάρα από καπάκι τουαλέτας ή από πέτρα ιμαλαϊων).

 

H αλήθεια είναι ότι δε πρόσεξα πως ακουγόταν  ;D ;D. Απλά με ερεθίζουν τα θέματα του κΞύλου στην ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ κιθάρα και έβγαλα τον κομπλεξισμό μου ;D.

 

Και επι του πρακτέου θα πω το εξής: Οι υπέρμαχοι του ξύλου λένε ότι ο ήχος επηρεάζεται επειδή το κάθε ξύλο πάλλεται  ;D ??? ::) διαφορετικά. Ρωτώ λοιπον, μέτρησε κανείς πως πάλλεται το χαρτόκουτο για να δούμε την ομοιότητα;

 

 

Και το χαρτί από κσύλο είναι οπότε.... :o :o

 

Εντάξει. Θεϊκό σχόλιο. Ένα βήμα μπροστά.

 

So what does a Strat sound like?

Every model sounds a bit different.

So this one sounds like a shitty Strat, but it's up to your taste. :)

 

Oκ μπράδερ, γουατέβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι να απαντήσω ρε Όττο, τι να ξέρω εγώ από τον παλμό του χαρτόκουτου ή τον ήχο της πέτρας... Δεν έχω ούτε μια κιθάρα από πλαστελίνη ή κάποιο άλλο υλικό ο καημένος. Μόνο ξύλινες έχω.

 

Πάντως σοβαρά, όποιοι ψήνεστε με αυτό το "μέλλον" στις ηλεκτρικές κιθάρες, επικροτώ. Είνμαι φουλ υπέρ ο,τιδήποτε δηλαδή για να σώσουμε κανένα δέντρο παραπάνω! Και προτείνω και ανακύκλωση των παλιών ξύλινων ηλεκτρικών κιθαρών. Όποιες δεν τις θέλετε, ευχαρίστως να μας τις δώσετε/πουλήσετε για να σας απαλλάξουμε από αυτές!

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω με ανυπομονησια τις επομενες μεγαλες ανακαλυψεις της ανθρωποτητας,οπως τη λες πωλ απο κοτετσοσυρμα,την τελε απο κεσεδακια γιαουρτιου,το τζαζ απο ανακυκλωμενες πανες μωρου και την εξπλορερ απο αναγομωση ελαστικων.

Φυσικα και ειναι βεβαιο οι θα ακουγονται το ιδιο με τις ξυλινες που εφτιαχναν οι ανθρωποι παλια που δεν ηξεραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το cardboard δεν μου φαίνεται και τόσο cardboard.

Τόση τάση, και να μην διπλώνει;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το cardboard δεν μου φαίνεται και τόσο cardboard.

Τόση τάση, και να μην διπλώνει;

 

Ναι. Εδώ φτιάχνουν έπιπλα από χαρτόνι και πεπιεσμένο χαρτί φίλε μου. Μιλάμε για καναπέδες, τραπέζια κλπ.  Για να κάνω έναν παραλληλισμό, θα έλεγα ότι και σασί και καμπίνα αυτοκινήτου μπορούν να φτιάξουν από χαρτόνι. Και να του βάλουν ξερω γω μηχανή και να τρέχει κανονικά.

Και πάλι θα υπάρχουν κάτι ρομαντικοί μαλάκες σαν κι εμένα, άσχετοι κ.λπ. που θα πιστεύουν οι αφελείς ότι η παλιά λαμαρίνα ήταν καλύτερη στα ποιοτικά της χαρακτηριστικά όσον αφορά το συγκεκριμένο προϊόν, από ότι το πλεξιγκλας, το χαρτόνι ή το πλαστικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο το πεπιεσμένο χαρτί άλλο το cardboard. Εντελώς διαφορετικές αντοχές.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να απαντήσω ρε Όττο, τι να ξέρω εγώ από τον παλμό του χαρτόκουτου ή τον ήχο της πέτρας... Δεν έχω ούτε μια κιθάρα από πλαστελίνη ή κάποιο άλλο υλικό ο καημένος. Μόνο ξύλινες έχω.

 

Πάντως σοβαρά, όποιοι ψήνεστε με αυτό το "μέλλον" στις ηλεκτρικές κιθάρες, επικροτώ. Είνμαι φουλ υπέρ ο,τιδήποτε δηλαδή για να σώσουμε κανένα δέντρο παραπάνω! Και προτείνω και ανακύκλωση των παλιών ξύλινων ηλεκτρικών κιθαρών. Όποιες δεν τις θέλετε, ευχαρίστως να μας τις δώσετε/πουλήσετε για να σας απαλλάξουμε από αυτές!

 

:)

 

Να κάνω μία αδιάκριτη ερώτηση; όχι ότι παίζει κανένα σημαντικό ρόλο αλλά θυμάμαι που είχες το σύμβολο γένους θυληκού παλιότερα. Ήταν λάθος;

 

Κατά τα άλλα δε ξέρω. Και εγώ ξύλινες παίρνω  ;D προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου