Προς το περιεχόμενο

Samy & The paragas- Κυριάκος


samy paraga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

δεν ξέρω αν είμαι καλά γιατρέ μου, ούτε αν φταίει ο υπολανθάνων εθισμός που μου δημιούργησαν τα σφηνάκια του μεταμφιεσμένου σε Θανάση Κυριάκου που μας κέρναγε σε ανύποπτες στιγμές ο καλ(παχύ λάμδα)ιτέχνς, αλλά μου άρεσε το άσμα...

 

μπράβο και στην γνωστή άγνωστη ομήγυρη που υπηρέτησε με τον καλύτερο τρόπο ένα δύσκολο είδος...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απ τη Beggars Banquet  με πήραν τελέφουνο, αλλά με ζήτησαν να γράφω ογγλέζικο στίχο και αρνήθηκα λαίμαι  ;D

 

Βασική παράλειψή στας ευχαριστίας περί το άσθμα, είναι ο Τζιμπούρ της ΑΕΚ και ο Φούζιος.

  Η ιστορία είναι πως, όσο άχρηστος κομπιουτεριστικά είμαι εγώ, ο παρΤΕΡΡΙος, είναι ακόμα χειρότερος, οπότε για να με γράψει κανά τίμιο ξσύλο, στέλνω το πόνημα στον κομπιτερόβιο της silicon Valley  Φούζιο, που συνήθως προβάρουν φρικουλιάρικα άσθματα, με το Τζιμπουρ της ΑΕΚ και τον παρΤΕΡΡΙος και συνέχεια τους διακόπτω απ τον οργασμό της αγελάδας.

 

Επίσης όπως σουστά αποκάλυψε ο Φούζιος, ο παρΤΕΡΡΙος-πράγμα που αγνοούν οι άλλοι 2- για να με γράφει μπάσσο και μουσικοκριτικές, καταναλώνει απερίγραπτες ποσότητες μπυρωίνης και κρασίς, με αποτέλεσμα τα λεφτά που πλερώνω και για τους τρεις, να μη φτάνουν για να τα ειδούν, οι άλλοι δύο λαίμαι.

 

Ευχαριστώ άπαντες, η επιτυχία είναι προδιαγεγραμμένη, αλλά είναι καλό να ακούς και λόγια παρηγοριάς από φίλους, συγγενείς και γνωστούς  ;D ;D ;D

  Αλιμόνου, Τζήνα Αλιμόνου λαίμαι ώμος 8)

 

ΥΓ ξεύρω πως δεν τολμάει κανένας να με ρωτήσει λεπτομέρειες για τα τεχνικά της ηχογράφησης, καθόσον σπουδαίος μουσουργός και οργανοπαίχτης..................και καλά κάνετε ;D ;D ;D 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ τη Beggars Banquet  με πήραν τελέφουνο, αλλά με ζήτησαν να γράφω ογγλέζικο στίχο και αρνήθηκα λαίμαι  ;D

Δεν πειραζει ρε συ, γι αυτο στεναχωριεσαι? Εμαθα οτι σε θελει η Panivar Records, ποιος τη χαρη σου ρε μπαγασα. ;) Τετοια τυχη λιγοι την εχουν σε ολο τον πλανητη. Περιττο να αναφερουμε ποιοι απιστευτοι και διασημοι μουσικοι εχουν κυκλοφορησει αλμπουμ σ'αυτη την εταιρεια, η λιστα ειναι τεραστια... 8)

 

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γυρευεις εσυ, Παραγκας ανθρωπΑς σε απαγορευμενα; σε πηρε καπου το ματι μου χτες :) ;D

Ωραιο και κυριως πολυ ιδιαιτερο το ασθμα, σχολη μονος σου λεμαι.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γυρευεις εσυ, Παραγκας ανθρωπΑς σε απαγορευμενα; σε πηρε καπου το ματι μου χτες :) ;D

Ωραιο και κυριως πολυ ιδιαιτερο το ασθμα, σχολη μονος σου λεμαι.

 

Διαβαζω διάφορα σιτέ ποικίλων κομματικών αποχρώσεων σε αυτό που με είδες χτες, ήταν αν θυμάμαι καλά η δεύτερη φορά μέσα σε χρόνια που έγραψα κάτιτις στα σχόλια.

Υπάρχει δε ένα σιτέ του αντίθετου χώρου που με έχει μπλοκάρει εδώ και 3-4 χρόνια, επειδή θεωρούσαν τα σχόλιά μου ενοχλητικά, μάλιστα συνταξείδευα κάποτε και με έναν μεγαλοδημοσιοκάφρο του μέσου και στη κουβέντα που κάναμε γενικά περί πολιτικής και συμπεριφοράς των δημοσιοκάφρων και του ιδίου ασφαλώς, προθυμοποιήθηκε να με ξεμπλοκάρει αυτοβούλως, πράγμα που φυσικά ξέχασε ;D ;D ;D

 

Τώρα στα περί σχολής Παράγκα που ανέφεραν και άλλοι πιο πάνω, ένα έχω να πιω....... είναι μια φάση σα το Σωκράτη με το Πλάτωνα, έτσι κι εγώ ακολούθησα και πήγα ένα βλήμα παραπάνω τη διδασκαλία του δασκάλου μου της Μαραθώνιας εναλλακτικής σχολής. Όταν τον ποτίσουν το κώνειο τότε θα ιδρύσω κι εγώ την Παράγκιο περιπατητική σχολή, μέχρι τότε, τις δουλείες μου χρηματοδοτεί και διανέμει η No OnE wAnTs An AlIeN productions

 

Α και το ηχητικό απ το ηχοσύννεφο για όσους δεν γουστέρνουν 30΄΄ σιωπής και τη σκηνοθετική μου προσέγγιση  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30΄΄ σιωπής και τη σκηνοθετική μου προσέγγιση

 

Με θύμισε David Lynch και Lost Highway, η φάση.

 

8) 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου