Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για το παιξιμο μου


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ετσι ειναι αυτος,φυρα. ;D ;D ;D ;D ;D

 

Αμα το ΣσσσφυριζειΣσσσ το Σσσσιγμα, ειναι πλεοναΣσσμοΣσσσ....  ;D ;D ;D ;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

-off topic-

 

Πολλοί δεν γράφουν ή γράφουν εντελώς διάσπαρτα γιατί πολύ απλά υπάρχει μια τάση να εκτροχιάζεται βιαίως η οποιαδήποτε συζήτηση με σαχλαμάρες παντός τύπου.

 

 

Πολύ σωστό. Αυτό φυσικά είναι θέμα παιδείας, διάθεσης και moderation. Αν μια συζήτηση "πρέπει" να κρατηθεί σε σοβαρό επίπεδο υπάρχουν τρόποι να γίνει. Φυσικά κάποιοι θα δυσαρεστηθούν και κάποιοι θα χάσουν τη διασκέδασή τους. Παρόλαυτα λίγες συζητήσεις είναι τέτοιες που αξίζει να διασωθούν.

 

 

 

Το κατά πόσον "χάνει" το forum και οι θαμώνες του από την έλλειψη χρήσιμων γραπτών από γνώστες μπορεί ο καθένας να το κρίνει όπως νομίζει.

 

 

Η ένοια "χάνει" ή "κερδίζει" ένα φόρουμ είναι εξ ορισμού θολή. Το φόρουμ είναι ένα τρόπος κοινωνικοποίησης και χονδροειδούς ενημέρωσης. Αν κάποιος μουσικός θέλει πραγματικά να αποκομίσει κάποια γνώση για το οτιδήποτε τότε πρέπει να απευθυνθεί αλλού. Σε ωδεία, δασκάλους, μάστορες (για το diy) κλπ. Οπότε είτε γράψει ο Σεγκόβια (θεός συγχωρέστον) είτε όχι, μικρή διαφορά θα κάνει και αυτό διότι πάντα θα υπάρχουν οι κακεντρεχείς να τον αμφισβητήσουν και οι άλλοι που δε θα τον πιστεύουν. Οπότε για μένα το φόρουμ θέλει φίλτρο και καλή διάθεση*.

 

* Φυσικά δύσκολη η καλή διάθεση σήμερα με όλα αυτά που συμβαίνουν γύρω μας.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα του εκτροχιασμου του νηματος ειμαι απο τους βασικους υπευθυνους,το παρακανα με την πλακα και δεν επρεπε.

Ειτε ετσι ειτε αλλιως,ζηταω συγγνωμη απο τον OP,απο ολους τους υπολοιπους επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζηταω συγγνωμη απο τον OP,απο ολους τους υπολοιπους επισης.

Θα το σκεφτώ αν θα την δεχτώ. :D :-*

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα να μη σχολιάσω, αλλά δεν κρατήθηκα!

Μαθαινω μονος μου, δεν εχω παει ποτε σε ωδειο ουτε σε δασκαλο. Πιστευω οτι ειμαι αρκετα καλος

για μόνος σου είσαι σχετικά καλός. Δεν είσαι αρκετά καλός. Και μένα οι φίλοι μου (άσχετοι με κιθάρα και γενικά με μουσικά όργανα) όταν με ακουν να παίζω μια ΛΑ+ στο dirty channel παθαίνουν πλάκα λες και είμαι ο Steve Vai.

 

τωρα όπως είπαν οι περισσότεροι, υπάρχουν πολλά φάλτσα στο παίξιμο σου και είναι πρόβλημα το ότι δεν μπορείς να τα ξεχωρίσεις μόνος σου. Επισης έχεις αρκετά λαθάκια πχ στο Comfortably Numb. Ξέρω ότι θέλεις απλά να ροκάρεις, αλλά φαίνεται σαν να παίζεις ο,τι σου κατέβει -- ΔΕΝ λέω ότι αυτό είναι κακό για σένα, απλά να μη νομίζεις ότι παίζεις σωστά. ένας δάσκαλος σίγουρα θα σε βοηθήσει πολυ μιας και έχεις μάθει αρκετές τεχνικές και φαίνεται να σου αρέσει να παίζεις. Θέλεις αρκετό "στρώσιμο" :)

 

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μια απλή σχέψη. Το trolling είναι κάτι άλλο. Αυτό αν είναι έτσι, είναι ένα δούλεμα χωρίς προηγούμενο και χωρίς λόγο.

 

Θα παρακαλούσα τον Βαγγέλη να μας πει, τελικά, τι παίζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι υπεροχο θεμα για Παρασκευη...!

 

Επισης, αληθεια πιστυετε οτι θα βγει και θα πει "τρολαρω";

 

Ειναι σαν να πιστευετε οτι ο τσιπρας δεν θα βαλει αλλους φορους ή οτι δεν θα εχουμε εκλογες μεχρι το καλοκαιρι! ;D

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ειναι υπεροχο θεμα για Παρασκευη...!

 

Επισης, αληθεια πιστυετε οτι θα βγει και θα πει "τρολαρω";

 

Ειναι σαν να πιστευετε οτι ο τσιπρας δεν θα βαλει αλλους φορους ή οτι δεν θα εχουμε εκλογες μεχρι το καλοκαιρι! ;D

 

 

Αλέξη, εσύ...;;

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιες διευκρινισεις που εχουν να κανουν με την πρωινη παρεκτροπη.

 

Ο λογος που εκανα πλακα ειναι οτι θεωρησα και το νημα που ανοιξε ο Βαγγελης ως πλακα.

Γιατι θα πεις?

Στο παρελθον και απο οσο θυμαμαι ο ιδιος εχει σχολιασει με λεπτομερεια πραγματα

στο παιξιμο συμφορουμιτων που εχουν να κανουν με το ρυθμο/χρονο αλλα και  προβληματα κουρδισματος/τονικα και χρησιμοποιηση μετρονομου,φανηκε ανθρωπος που "ακουει".

Σκεφτηκα λοιπον,"πως ειναι δυνατον να τα ακουει στους αλλους αλλα να μην τα εντοπιζει στον ιδιο του τον εαυτο και μαλιστα σε ηχογραφηση?Χαβαλε και πλακα κανει,ας το παμε ετσι".

Επισης εχει μιλησει για τον εξοπλισμο του στα της ηχογραφησης/ηχο και εχει προτεινει συγκεκριμενα πραγματα που και ο ιδιος χρησιμοποιει καποια χρονια,δειχνει ανθρωπο που δε μιλαει στον αερα,ξερει τι λεει.

 

Καπου μαλιστα ειχα την εντυπωση οτι ειχε γραψει οτι εχει βγαλει το ωδειο,η κατι τετοιο,μπορει ομως να καταλαβα λαθος.

 

Ορμωμενος απο αυτα,θεωρησα οτι ανοιξε το θεμα για πλακα γι'αυτο και μιλησα για τρολ και ακολουθησα.

 

Πιθανο να μου ειχαν δημιουργηθει λαθος εντυπωσεις για εκεινον,να τον αδικησα και να του χαλασα το θρεντ ενω ο ανθρωπος ζητουσε πραγματικα γνωμες.

Γι'αυτο του ζητησα συγγνωμη και με πμ.

Το ιδιο εκανα κι εδω εφοσον καποιοι συμφορουμιτες ενοχληθηκαν,σωστα ισως και οφειλα να το σταματησω.

 

Απτα τα ολιγα. :)

 

Επισης, αληθεια πιστυετε οτι θα βγει και θα πει "τρολαρω";

Γιατι οχι βρε Μιλτο,ας μην το λογιζουμε ως τρολ.

Μπορει ο ανθρωπος να βγει και να πει οτι εκανε πλακα,το ιδιο καναμε και καποιοι απο εμας ανοητα ισως.

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου