Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για το παιξιμο μου


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καποιες διευκρινισεις που εχουν να κανουν με την πρωινη παρεκτροπη.

 

Ο λογος που εκανα πλακα ειναι οτι θεωρησα και το νημα που ανοιξε ο Βαγγελης ως πλακα.

Γιατι θα πεις?

Στο παρελθον και απο οσο θυμαμαι ο ιδιος εχει σχολιασει με λεπτομερεια πραγματα

στο παιξιμο συμφορουμιτων που εχουν να κανουν με το ρυθμο/χρονο αλλα και  προβληματα κουρδισματος/τονικα και χρησιμοποιηση μετρονομου,φανηκε ανθρωπος που "ακουει".

Σκεφτηκα λοιπον,"πως ειναι δυνατον να τα ακουει στους αλλους αλλα να μην τα εντοπιζει στον ιδιο του τον εαυτο και μαλιστα σε ηχογραφηση?Χαβαλε και πλακα κανει,ας το παμε ετσι".

Επισης εχει μιλησει για τον εξοπλισμο του στα της ηχογραφησης/ηχο και εχει προτεινει συγκεκριμενα πραγματα που και ο ιδιος χρησιμοποιει καποια χρονια,δειχνει ανθρωπο που δε μιλαει στον αερα,ξερει τι λεει.

 

Καπου μαλιστα ειχα την εντυπωση οτι ειχε γραψει οτι εχει βγαλει το ωδειο,η κατι τετοιο,μπορει ομως να καταλαβα λαθος.

 

Ορμωμενος απο αυτα,θεωρησα οτι ανοιξε το θεμα για πλακα γι'αυτο και μιλησα για τρολ και ακολουθησα.

 

Πιθανο να μου ειχαν δημιουργηθει λαθος εντυπωσεις για εκεινον,να τον αδικησα και να του χαλασα το θρεντ ενω ο ανθρωπος ζητουσε πραγματικα γνωμες.

Γι'αυτο του ζητησα συγγνωμη και με πμ.

Το ιδιο εκανα κι εδω εφοσον καποιοι συμφορουμιτες ενοχληθηκαν,σωστα ισως και οφειλα να το σταματησω.

 

Απτα τα ολιγα. :)

Γιατι οχι βρε Μιλτο,ας μην το λογιζουμε ως τρολ.

Μπορει ο ανθρωπος να βγει και να πει οτι εκανε πλακα,το ιδιο καναμε και καποιοι απο εμας ανοητα ισως.

 

 

 

 

 

 

 

 

+5 φανταστικομμυρια στο Γιωργο. Συγνωμη και απο μερους μου. Μου φανηκε πως το παιξιμο ηταν αρκετα καλο σε πολλους τομεις για να μην ακουει τα φαλτσα ο Βαγγελης. Προσωπικα αν δεν επεστρεφε νωρις να γραψει καποια πραγματα οπως πχ οτι οι φιλοι του του λενε μια χαρα ή οτι κατεχει την θεωρια μεσω wikipedia και μαθηματα απο youtube δε θα μου μπαινε η ιδεα οτι πιθανον να τρολλαρει. Απ την αλλη εδειξε οτι κατανοει το προβλημα και νομιζα πως ηταν για ξεκαρφωμα. Μαλλον λαθος κριση :)

 

Και να μην τρολλαρεις Βαγγελη λοιπον δεν εγινε και τιποτα, ολοι ειμαστε λιγο κουφαλογα και αμπαλοι (και πρωτος και καλυτερος εγω, δεν το λεω απλα για να το πω) και προσπαθουμε να βελτιωθουμε :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ολοι ειμαστε λιγο κουφαλογα και αμπαλοι (και πρωτος και καλυτερος εγω, δεν το λεω απλα για να το πω) και προσπαθουμε να βελτιωθουμε :)

Δεν θα μπορούσα να τα γράψω καλύτερα και για μένα. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ρε παιδιά, πολλή πολιτική ορθότης έπεσε και είμαι σίγουρος ότι ο Βαγγέλης μας διαβάζει και γελάει.  ;D

 

όλα φάλτσα, αλλά όλες οι νότες καμπάνα.

 

++

 

Αν ακούσει κανείς με προσοχή  (αν αντέξει δηλαδή ;D), είναι εμφανές ότι υπάρχει σοβαρή προσπάθεια για κακό παίξιμο, ειδικά το comfortably numb είναι κράχτης. Βαγγέλη πάντως, έχεις τα συγχαρητήριά μου για την ανακατοσούρα που προκάλεσες.

 

 

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι κατάλαβε?; Μας εξέτασε και περάσαμε τις εξετάσεις. Μπράβο σε όλους που και απάντησαν ορθα πάνω σε αυτό που άκουσαν και παράλληλα κατάλαβαν και την τρολια.  Αυτοί πήραν τον μεγαλύτερο βαθμό.  χαχαχαχα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ρε παιδιά, πολλή πολιτική ορθότης έπεσε και είμαι σίγουρος ότι ο Βαγγέλης μας διαβάζει και γελάει.  ;D

 

Μαζι σου συντροφε Σπυρο-καλε με την καλη εννοια ;D-το ιδιο καναμε κι εμεις,γελασαμε

και καναμε πλακα, αλλα καποιοι ενοχληθηκαν γιατι θεωρησαν οτι καναμε το νημα  πουτουνουα.

Γι'αυτο ηπρεπε απο παρτη μας να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα.

 

Και τι κατάλαβε?; Μας εξέτασε και περάσαμε τις εξετάσεις. Μπράβο σε όλους που και απάντησαν ορθα πάνω σε αυτό που άκουσαν και παράλληλα κατάλαβαν και την τρολια.  Αυτοί πήραν τον μεγαλύτερο βαθμό.  χαχαχαχα

Αριστα 10? ;D

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι σου συντροφε Σπυρο-καλε με την καλη εννοια ;D-το ιδιο καναμε κι εμεις,γελασαμε

και καναμε πλακα, αλλα καποιοι ενοχληθηκαν γιατι θεωρησαν οτι καναμε το νημα  πουτουνουα.

Γι'αυτο ηπρεπε απο παρτη μας να ξεκαθαρισουμε τα πραγματα.

Αριστα 10? ;D

 

Αν εννοείς εμένα, δεν εννοούσα εσένα κι ούτε καν το συγκεκριμένο θέμα κι ούτε ζήτησα ν'απολογηθεί κανείς. Το "πουτουνουά" γίνεται σε διάφορα άλλα θέματα και δυστυχώς όχι από μερικά posts αστεϊσμών μεταξύ μελών. Ο νοών νοείτω.

 

Για το παρόν θέμα, αν είναι πλάκα δεν βλέπω κάπου το αστείο. Ίσως γερνάω. Αλλά δε με ανάγκασε και κανείς ν'ασχοληθώ, οπότε η ζωή συνεχίζεται, είτε ξέρει να παίζει ο Βαγγέλης είτε όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το παρόν θέμα, αν είναι πλάκα δεν βλέπω κάπου το αστείο. Ίσως γερνάω.

 

Αγαπητέ X-Minor εγώ σίγουρα γερνάω και παραξενεύω. Πάντως, είμαι σίγουρος πως γνωρίζεις ότι το "τρολάρισμα" δεν πολυέχει σχέση με την κοινή πλάκα. Εν ολίγοις ο στόχος δεν είναι οι συμμετέχοντες να γελάσουν. Είναι κατ' αρχήν και πρωταρχικά προβοκάρισμα ώστε να προκληθεί μπάχαλο, καβγάς, ανακάτεμα και το νήμα να πάει 160 σελίδες ενώ το τρολ, τρίβει τα χέρια του και γελάει σατανικά (κάπως έτσι πήρε και το όνομά της αυτή η πρακτική ας πούμε).

 

Υπό την παραπάνω έννοια, ο Βαγγέλης, πέτυχε το σκοπό του. Τώρα αν με ρωτήσεις αν εγώ το διασκεδάζω, η απάντηση είναι όχι. Απλά, αυτή τη στιγμή, έχω ελεύθερο χρόνο και βαριέμαι να κάνω οτιδήποτε άλλο.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς εμένα, δεν εννοούσα εσένα κι ούτε καν το συγκεκριμένο θέμα κι ούτε ζήτησα ν'απολογηθεί κανείς. Το "πουτουνουά" γίνεται σε διάφορα άλλα θέματα και δυστυχώς όχι από μερικά posts αστεϊσμών μεταξύ μελών. Ο νοών νοείτω.

 

Για το παρόν θέμα, αν είναι πλάκα δεν βλέπω κάπου το αστείο. Ίσως γερνάω. Αλλά δε με ανάγκασε και κανείς ν'ασχοληθώ, οπότε η ζωή συνεχίζεται, είτε ξέρει να παίζει ο Βαγγέλης είτε όχι.

Ο λογος που "απολογηθηκα" ηταν επειδη ακριβως σε διαφορα θεματα το παρακανω με τους αστεισμους και αυτο μπορει να ενοχλησει καποιους με το δικιο τους.

Χανεται η συνεχεια τους.

Ειμαι βασικος υποπτος για το "πουτουνουα" πολλων θεματων.

 

 

Αλλα κι επειδη,στη μια περιπτωση που δεν ηταν τρολλ η οπως αλλιως το πει κανεις,

δεν ειχω το δικαιωμα να θιξω και να κανω πλακα με το παιξιμο κανενος.

Ως τι στο κατω κατω,ειμαι τρισχειροτερος απο ολους,αλλα δεν εχει και σημασια,δεν ειναι εκει το θεμα.

Οσο για το γηρας,αστα πολλοι γεροντες μαζευτηκαμε. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι τρισχειροτερος απο ολους

 

Γιώργο μου θαυμάζω την μετριοφροσύνη σου αλλά καμιά φορά το παρακάνεις.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου