Προς το περιεχόμενο

Γνωμες για το παιξιμο μου


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αγαπητέ X-Minor εγώ σίγουρα γερνάω και παραξενεύω. Πάντως, είμαι σίγουρος πως γνωρίζεις ότι το "τρολάρισμα" δεν πολυέχει σχέση με την κοινή πλάκα. Εν ολίγοις ο στόχος δεν είναι οι συμμετέχοντες να γελάσουν. Είναι κατ' αρχήν και πρωταρχικά προβοκάρισμα ώστε να προκληθεί μπάχαλο, καβγάς, ανακάτεμα και το νήμα να πάει 160 σελίδες ενώ το τρολ, τρίβει τα χέρια του και γελάει σατανικά (κάπως έτσι πήρε και το όνομά της αυτή η πρακτική ας πούμε).

 

Υπό την παραπάνω έννοια, ο Βαγγέλης, πέτυχε το σκοπό του. Τώρα αν με ρωτήσεις αν εγώ το διασκεδάζω, η απάντηση είναι όχι. Απλά, αυτή τη στιγμή, έχω ελεύθερο χρόνο και βαριέμαι να κάνω οτιδήποτε άλλο.  ;D

 

Μωρέ γνωρίζω τι είναι το τρολλάρισμα αλλά ποτέ δεν κατάλαβα την ικανοποίηση που μπορεί να λάβει κάποιος απ'αυτό. Όπως δεν βρίσκω κανένα νόημα στο συγκεκριμένο θέμα αν ο Βαγγέλης όντως ξέρει να παίζει. Τώρα πρόωρο γήρας το λες, λογική το λες, όπως το δει κανείς!

 

gvour φίλτατε το τονίζω πως δεν εννοώ την πλάκα μεταξύ μελών. Είμαι "ένοχος" γι'αυτό όσο οποιοσδήποτε και δεν μ'ενοχλεί καν, ούτε θεωρώ πως χαλάει ή εκτροχιάζει τόσο το όποιο θέμα όταν δεν είναι τραγικά εκτενές. Στην τελική κι εγώ αστειεύτηκα και στο παρόν θέμα. Στα υπόλοιπα συμφωνούμε.

 

Συμπερασματικά, αν ο Βαγγέλης παίζει όπως μαρτυρούν τα clips του, πολλοί τον συμβούλεψαν πως να εξελιχθεί. Αν τρολλάρει, τι να πω, ελπίζω να το διασκέδασε. Τηλεθέαση έκανε πάντως, απ'ότι φαίνεται.

 

Άλλη μια ηλιόλουστη μέρα στο Γαλατικό χωριό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω(ή μάλλον θέλω να πιστεύω ;D ) ότι πρόκειται για τρολαρισμα.

Άκουσα μόνο το Comfortably Numb και πιστεύω ότι ειναι πολύ σωστά λάθος παιγμένο.

Και ο ήχος δεν κολλάει σε τόσο λάθος παίξιμο.

 

 

Αλλά πιο ενδεικτικο του τρολαρισματος βρισκω αυτό περί Wikipedia..

 

Θεωρια ξερω πολυ καλη γιατι διαβαζω συνεχεια στο ιντερνετ (wikipedia κτλ)

 

Λίγους ενδοιασμούς μου προκαλεί το γεγονός ότι το κανάλι στο soundcloud έχει το όνομά του το οποίο μάλιστα το έχει στο noiz σαν υπογραφή.

 

Πάντως δε θα ήταν παράξενο αν δεν είχε αντικειμενική εικόνα του παιξιματος του.

Τόσος κόσμος έχει πάει στα διάφορα talent shows και έχει γελοιοποιηθεί..

 

Όπως και να 'χει,χαλαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία σκέψη για την παιδική χαρά - πιστεύω θα υπάρχει κάποιο αντίστοιχο παλαιότερο θέμα - ώστε να μπορεί να γίνει κατανοητός ο σκοπός του θέματος και να μην είναι αμφιλεγόμενο και ούτε παρεξηγήσεις, ούτε τίποτα.

 

Τέλος πάντων, καλή καρδία και φάειναλ φάνταζη εφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας περιμενα πιο δυναμικους για Παρασκευή μεσημέρι...

 

Να γελασει και μας λιγο το χειλακι μας που πηζουμε στο γραφειο...

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας τρολλάρω κι εγώ λίγο να γελάσουμε.

 

Ακολουθει αρχή θρεντ και σχόλιο του Βαγγέλη για προσπάθεια σόλο συμφορουμίτη στο Highway Star:

 

Καλησπέρα

Μόλις έκανα ένα βιντεάκι στο youtube το solo του Highway star.Προτίμησα να το παίξω live και οχι pre-recorded καθώς πιστεύω οτι η live ηχογράφηση παρά τις όποιες ατέλειες έχει την δικια της αξία.

καλή ακρόαση

 

Εχει τη δικη της αξια αλλα πρεπει να κουρδισεις την κιθαρα πρωτα  ;)

 

ΩΛΟ ΤΟ ΤΗΡΕΝΤ ΚΑΙ ΒΕΙΝΤΕΟ ΕΔό. ΔΗΤΕ ΤΟ ΠΡΙΝ ΣΒΥΣΤΙ:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=208963.msg883910

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω οτι ο τυπος ειναι αμπαλος ,οχι μονο στο παιξιμο αλλα και στο στησιμο στο φορουμ.Ας κανει αυτο το περιβοητο βιντεο που λεει οτι θα κανει για να μας το τριψει στη μαπα το παιξιμο του και ολα.Μεχρι τοτε Βαγγελακη εισαι αμπαλος και αυτο .Σιγα μην καθομαστε τωρα να συζηταμε αν ο ενας η ο αλλος τρολαρει .Μακαρι να ειναι παιχτουρας ,αλλα το να ανεβασει αυτα που ανεβαζει οσο παιχτουρας και να ειναι στο χερι τοσο σαπιος ειναι γενικα.Επομενως απο μενα παλι στο καναβατσο.Τοσο απλα.Και σορυ για τις βαριες κουβεντες αλλα αισθανομαι και λιγο υπευθυνος για ολο αυτο.Στοχος μου ηταν να δει τα λαθη ,αν κανει οχι να το παιξει κατα του κακου και καλα παραδειγματος μαγκας αυτα.Αυτες οι συμπεριφορες μονο σε 10χρονα ταιριαζουν.

 

Fuzzz Offff!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου