Προς το περιεχόμενο

Πηγαίνει ο κόσμος σε live;


moorepanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα λεφτά άπω τα έσοδα φτάνουν άνετα για τα μηχανήματα και τα υπόλοιπα πάνε είτε στο ταμείο για την πενταήμερη ή στις τσέπες μερικών...

Και μάλιστα στο σχολείο μου παίζει να γίνει μία τέλη ιανουαρίου...

 

Τα τελευταία (αν γίνει κάτι στο δικό μας σχολείο) δεν θα πάνε στην πενταημερη αλλά θα πάνε στά τσαμπέ εισιτηρια καθηγητών και λαμόγιων του δεκαπενταμέλους...Αρα αστα βράστα....

 

Τεσπα...Ξεφύγαμε λίγο...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όντως ξεφύγαμε...

 

Αυτό που με απασχολεί εμένα είναι η χαμηλή προσέλευση σε μαγαζιά με live που δεν παίζουν γνωστά ονόματα. Παραδείγματα... Mike's irish bar, 5/4 live, Lazy, Στον Αέρα, After dark, κλπ, κλπ...

 

Ώρες ώρες αναρωτιέμαι πώς αυτά τα μαγαζιά μπορούν και επιβιώνουν...

 

Συμφωνώ επίσης με τον elavd για τις μέρες... Θα σου δώσουν μια καθημερινή και άντε μετά εσύ να περιμένεις κόσμο...

 

Εντάξει, ίσως η περίπτωση της μπάντας μου να είναι ειδική, αφού παίζουμε μόνο Thin Lizzy (tribute band), αλλά έχουμε ανακαλύψει πολλούς φανατικούς των lizzy τους οποίους και καλούμε συνεχώς στα live μας και αυτοί δεν εμφανίζονται ποτέ! Αυτό μας έχει στενοχωρήσει ιδιαίτερα μπορώ να πω.

Το κακό πάντως είναι γενικότερο.... δεν βγαίνει ο κόσμος εύκολα έξω...

 

Από την άλλη ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ όταν βλέπω τις πίστες μπουζουκιών γεμάτες κόσμο!!! και μετά σου λέει "...δεν έχει λεφτά ο κόσμος..." .... Α ρε πόσα χαλάνε εκεί μέσα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σε απόλυτα ρούχα νούμερα δεν συγκρίνεται ο μπουζουκόπληκτος από το ροκόπληκτο! Κι εξάλλου να μην αναφέρουμε τους λόγους για τους οποίους γεμίζουν τα μαγαζιά αυτά. Ο κόσμος πάει για να "διασκεδάσει" να δει οπίσθια να λικνίζονται στο μέγα άσμα του νέου υπερταλέντου του φοίβου και διάφορα άλλα γνωστά.

Και τουλάχιστον αυτούς τους ξέρεις και είναι και συνεπέστατοι ενώ κάτι άλλοι "δικοί" μας..... βραστα χαράλαμπε!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με απασχολεί εμένα είναι η χαμηλή προσέλευση σε μαγαζιά με live που δεν παίζουν γνωστά ονόματα. Παραδείγματα... Mike's irish bar' date=' 5/4 live, Lazy, Στον Αέρα, After dark, κλπ, κλπ...[/quote']

 

Προτιμώ να πάω στα "μπουζούκια", παρά να ακούσω για 500οστή φορά τα ίδια rock κομμάτια. :lol: Νομίζω πως είναι πολύ βασικό και αυτό. :wink:

 

¶σε που πολύ σπάνια ακούω διασκευή της προκοπής, οπότε το ενδιαφέρον πέφτει κατακόρυφα. :lol: Και από πιο γνωστά τι να πάει να δει κάποιος; Πουλικάκο και Σπυριδούλα; :lol: Τέλμα, βάλτος και σαπίλα. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ κάθετα.

 

Συγγνώμη, αλλά με το θέμα των μπουζουκιών είμαι πολύ αυστηρός.

 

Θεωρώ πολύ δήθεν κάποιον που θα πάει με τη θέλησή του σε αυτά τα μέρη, ενώ είναι υποθίτεθαι ροκάς και ψαγμένος και μουσικός κλπ, κλπ...

 

Είναι προσωπική άποψη αυτό.

 

Πάντως, αν εμείς, που παίζουμε μουσική, δεν πάμε σε μαγαζιά με live, τότε μην περιμένουμε από τους άλλους να έρθουν όταν παίζουμε εμείς.

 

Εμένα μου αρέσει να πηγαίνω ακόμα και για να παρατηρήσω τον κιθαρίστα, τον εξοπλισμό του, την προσπάθεια της μπάντας, τη φωνή του τραγουδιστή κλπ... εννοείται όχι σε κάτι πολύ μέτριο.

 

Αλήθεια, αναρωτιέμαι... που βγαίνουμε (πχ τα Σάββατα) εμείς που γράφουμε και διαβάζουμε στο Noiz;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW εκτός απο το gagarin που μου φάνηκε αξιόλογο εώς αρκετά καλό...Ποιό αλλο μαγαζι ξεχωρίζεται....?

Μήπως το Club 22 ? όχι ότι έχω πάει δηλαδή αλλά μου έχουν πει...

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ πολύ δήθεν κάποιον που θα πάει με τη θέλησή του σε αυτά τα μέρη' date=' ενώ είναι υποθίτεθαι ροκάς και ψαγμένος και μουσικός κλπ, κλπ...[/quote']

 

Πιο δήθεν όμως δεν είναι αυτός που είναι "ροκάς" και μόλις ακούει τις λέξεις "μπουζούκι", "beat" και "κουλτούρα" βγάζει μπιμπίκια; :lol: Αυτό δε σημαίνει πως δεν είναι ανοιχτός πέρα από μόνο μία πολύ στενή έκφραση της μουσικής; ;)

 

O "ροκάς" ΔΕΝ είναι ψαγμένος μουσικός γιατί πολύ απλά αυτός που λέμε "ροκάς", απορρίπτει πολλές μουσικές εκφράσεις με γελοίες δικαιολογίες. :)

 

Αλήθεια' date=' αναρωτιέμαι... που βγαίνουμε (πχ τα Σάββατα) εμείς που γράφουμε και διαβάζουμε στο Noiz;[/quote']

 

Προσωπικά μιλώντας πάντα... Κάθομαι σπίτι. :lol: Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη μουσική δεν υπάρχουν όρια.

 

Υπάρχουν καταπληκτικά λαϊκά τραγούδια, υπάρχουν πολύ ωραίες ιδέες και μελωδίες ακόμα και σε τραγούδια του Φοίβου!

 

Ο σωστός μουσικός δεν απορρίπτει τίποτα, αλλά ο τρόπος διασκέδασης είναι το θέμα που συζητάμε.

Στην Ελλάδα το έχουμε παρεξηγήσει αυτο το θέμα. Χαβαλές, καλοπέραση, καμάκι, λουλούδια, χατροπετσέτες στον αέρα, τι είναι αυτά ρε; Και μετά ο κόσμος διαμαρτύρεται ότι δεν έχει λεφτά...

 

Ήμουνα στην Δανία πριν 2 χρόνια και έπαθα πλάκα στο κέντρο της Κοπεγχάγης, αφού υπήρχαν παντού μπυραρίες με ζωντανή ροκ μουσική γεμάτες από κόσμο.

 

Τέλος πάντων, εγώ πηγαίνω συχνά στο 5/4 Live στο Μικρολίμανο, ένας πολύ ωραίος χώρος για ζωντανή μουσική. Ειδικά τις Τετάρτες, παίζει η μπάντα του Χρ. Κροκίδη, αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια' date=' αναρωτιέμαι... που βγαίνουμε (πχ τα Σάββατα) εμείς που γράφουμε και διαβάζουμε στο Noiz;[/quote']

 

Σε μπυραρίες και τσιπουράδικα! *

 

 

*Για αυτό κι η...μπάκα ολοένα μεγαλώνει :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου