Προς το περιεχόμενο

Σεμινάρια Mastering


stonedterror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα noizers.

Πρόσφατα αποφοίτησα από δημόσια σχολή ηχοληψίας και αφού έκανα την πρακτική μου άσκηση στο μέγαρο μουσικής και έδωσα με επιτυχία τις εξετάσεις πιστοποίησης στο κράτος μάλλον θα θεωρούμε ηχολήπτης.Το πρόβλημα μου είναι οτί 2 χρόνια στην σχόλη σχεδόν ποτέ δεν μπήκαμε στα χωράφια της διαδικασίας του mastering με την δικαιολογία της έληψης χρόνου και το οτί είναι ένα τελείως διαφορετικό κεφάλαιο από την ηχοληψία…κάτι με το οποίο συμφωνώ,ενώ στο μέγαρο το mastering studio 6 μήνες που έκατσα εκεί δεν άνοιξε ποτέ και για κανέναν…αποτέλεσμα?Να έχω μαύρα μεσάνυχτα όσο αφορά το mastering(δεν αναφέρομαι σε ψεύτοmaster).Λίγο που έψαξα δεν βρήκα κάποια σχολή ιδιωτική-δημόσια η οποία να ασχολείται με το θέμα γι αυτό και θέλω να ρωτήσω εδώ μήπως γνωρίζει κάποιος φίλος κάτι σχετικό με μαθήματα ή σεμινάρια αποκλειστηκά στο mastering στην περιοχή της αττικής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα η φιλοσοφία της σχολής να μην βρεθεί χρόνος για μάθημα mastering στα 2 έτη σπουδών ηχοληψίας...  ???

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν έχεις χρόνο ψάξε εδω μέσα για σχετική θεματολογία. Υπάρχουν κάποιες σοβαρές συζητήσεις σχετικά με την "ομίχλη" που περιβάλει το θέμα αλλά και την προέλευση του.

 

Θα σου πρότεινα (αν ξέρεις αγγλικά) να διαβάσεις την... Βίβλο στο θέμα που θα σε τοποθετήσει πάρα πολύ σωστά. Και φαίνεσαι απο αυτούς που το σκέφτονται σωστά απο τα λεγόμενα σου.

 

Bob Katz - Mastering Audio: The Art and the Science.

 

Κάνε την χάρη αυτήν στον εαυτό σου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα (αν ξέρεις αγγλικά) να διαβάσεις την... Βίβλο στο θέμα που θα σε τοποθετήσει πάρα πολύ σωστά. Και φαίνεσαι απο αυτούς που το σκέφτονται σωστά απο τα λεγόμενα σου.

 

Bob Katz - Mastering Audio: The Art and the Science.

 

Κάνε την χάρη αυτήν στον εαυτό σου.

 

+1000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου