Προς το περιεχόμενο

Περί του Block AdBlock


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί τα βάζετε? Ψευδαίσθηση κυριαρχίας? Μανία καταδίωξης? Άλλο?

 

Έτσι βλέπουν οι mods τον κόσμο; I think you are projecting.

 

Τα βάζουμε για το αυτονόητο.

 

Φαντάζομαι το διακριτικότατο και καλοπροαιρετότατο pop up θα εξαφανιστεί όταν φανεί και στα analytics η πτώση στην επισκεψιμότητα (με επίσημη δικαιολογία "επειδή εσείς το ζητήσατε"). Για να δούμε τι θα πει ο χρόνος.

 

Οκ. Σαφές.

Εγώ πιστευώ, ότι τη στιγμή που θα χρειαστεί να πληρώσει κάποιος έστω και μισό ευρώ σε έναν δικτυακό τόπο είτε είναι Noiz έιτε FB είτε youtube....είτε ό,τι θες, θα πατήσει αποσύνδεση και δεν θα ξαναμπεί.

 

LK: στο νορμάλ μοντέλο με donations και πάλι οι περισσότεροι δεν πληρώνουν. Μία μειονότητα δίνει από ελάχιστα ευρώ το μήνα ή το χρόνο (και πάλι περισσότερα από ότι οι διαφημήσεις - μιλάμε για community websites, όχι εμπορικά) . Το ότι δεν πρόκειται να σταθεί με την καμία τέτοιο μοντέλο στην Ελλάδα ας προβληματίσει όσους έχουν όρεξη να προβληματιστούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Το ότι δεν πρόκειται να σταθεί με την καμία τέτοιο μοντέλο στην Ελλάδα ας προβληματίσει όσους έχουν όρεξη να προβληματιστούν.

Το αυτό πιστεύω και εγώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι κυκλοφορώ στα ιντερνέτς από τότε που βγήκαν και δεν έχω βάλει ποτέ add blocker ούτε έχω ασχοληθεί να δω πως μπαίνει.

Γιατί τα βάζετε? Ψευδαίσθηση κυριαρχίας? Μανία καταδίωξης? Άλλο?

 

Eίμαστε ψεκασμένοι και τα βράδια διαβάζουμε Λιακόπουλο.

 

Προσωπικά εισέπραξα ακριβώς αυτό. Πιθανώς και άλλα μέλη να κατάλαβαν το ίδιο. Συνεπώς αν κάποια μέλη σας λένε το ίδιο πράγμα και ότι το εξέλαβαν σαν ειρωνεία-διακωμώδηση μιας έκφρασης παραπόνου, θα σας παρακαλούσα τουλαχ. να το λάβετε υπόψιν σας

 

Και εγώ έτσι το εισέπραξα,αλλά δε βαριέσαι...

 

Πάντως αυτό που πιστεύω ότι ενόχλησε τον ΟP και εμάς τους λοιπούς ψεκασμένους,δε θεωρώ ότι είναι πρωτίστως το αίτημα του noiz για απενεργοποίηση του adblock,αλλά το γεγονός ότι δε σου αφήνει κανένα περιθώριο για το αντίθετο.

Απλά σκάει ένα banner που πιάνει σχεδόν όλη την οθόνη για να επιβάλλει όσα αναγράφει.

 

Όσο για τις ειρωνείες και τα δήθεν αστειάκια,απλά εκτίθεστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
Χρησιμοποιείτε Ad block στο browser

 

Κι εμείς απεχθανόμαστε τις ενοχλητικές διαφημίσεις, γι αυτό ελέγχουμε τις δικές μας κι επιτρέπουμε μόνο όσες δεν ενοχλούν με pop-ups και ήχο.

 

Επειδή οι διαφημίσεις είναι το κύριο έσοδο που κάνει δυνατή την ύπαρξη του noiz.gr, παρακαλούμε για την εξαίρεση του απο το Αd block.

 

Το κείμενο είναι κατανοητό, συγκεκριμένο και περιγραφικό.

Το είδαν μονο όσοι κάνουν χρήση Ad block.

Ειναι δική τους η επιλογή "να κλείσουν το ραδιόφωνο" όπως αναφέρθηκε παραπάνω.

Προτιμούν όμως να κλείνουν μέρος του προγράμματος...

 

Επαναλαμβάνω: Κι εμείς απεχθανόμαστε τις ενοχλητικές διαφημίσεις, γι αυτό ελέγχουμε τις δικές μας κι επιτρέπουμε μόνο όσες δεν ενοχλούν με pop-ups και ήχο.

 

Ο περισσότερος κόσμος δεν κατάλαβε τίποτα καθως είτε δεν κανει χρήση τετοιων πρακτικών, είτε δεν έχει πρόβλημα να κάνει μια τόσο μικρή παραχώρηση ωστε να έχει ένα χώρο να επισκέπτεται και να συζητάει, μαθαίνει, πληροφορείται.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβάνω: Κι εμείς απεχθανόμαστε τις ενοχλητικές διαφημίσεις, γι αυτό ελέγχουμε τις δικές μας κι επιτρέπουμε μόνο όσες δεν ενοχλούν με pop-ups και ήχο.

 

Γιάννη αυτό δεν ισχύει.

Σήμερα το πρωί είχα διαφήμιση με ήχο που ξεκίνησε να παίζει αυτόματα.

Επισυνάπτω και screenshot (αφού τη σταμάτησα).

 

Όσον αφορά στο κλειδωμα απέξω όσων είχαν adblocker, ήταν μάλλον επιθετική κίνηση.

Θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί κάποια pop-ups που να υπενθυμίζουν τη χρησιμότητα των διαφημίσεων σε αυτό το σάιτ.

Εγώ έχω adblock όχι για το νόιζ αλλά γενικά. Έβαλα εξαίρεση, Δεν με ενόχλησαν (μέχρι σήμερα) οι διαφημίσεις.

 

Όσο για την ειρωνική στάση των μοντς, είναι φάουλ από όποια πλευρά και να την δεις.

Screenshot_20160611-093031.thumb.png.4a592872b05dc3af5bbffcb29bb96a97.png

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Eίμαστε ψεκασμένοι και τα βράδια διαβάζουμε Λιακόπουλο.

 

...

Όσο για τις ειρωνείες και τα δήθεν αστειάκια,απλά εκτίθεστε...

 

Για το πρώτο έχω χειρότερη περιγραφή αλλά δε βαριέσαι.

 

Για το δεύτερο, τι εννοείς? "Εκτιθέμεθα" με την έννοια ότι είμαστε κάτι και μας παίρνει ο κόσμος χαμπάρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω για το post του Mauromouris, το δικό μου πάντως διαγράφηκε

 

Δεν ξέρω σε τι αναφέρεσαι.

Δεν είδα κανένα πόστ σου, πολλώ μάλλον ΔΕΝ  έχω τη δυνατότητα διαγραφής αυτού , σε αυτή την κατηγορία τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Γιάννη αυτό δεν ισχύει.

Σήμερα το πρωί είχα διαφήμιση με ήχο που ξεκίνησε να παίζει αυτόματα.

Επισυνάπτω και screenshot (αφού τη σταμάτησα).

 

Αν ισχύει αυτό θα διακοπεί άμεσα. Την ελέγχω.

 

Εγώ έχω adblock όχι για το νόιζ αλλά γενικά. Έβαλα εξαίρεση, Δεν με ενόχλησαν (μέχρι σήμερα) οι διαφημίσεις.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Όσο για την ειρωνική στάση των μοντς, είναι φάουλ από όποια πλευρά και να την δεις.

Οι mods δεν είναι υπάλληλοι της σελίδας αλλά μέλη με προσφορά που ανέλαβαν να νοικοκυρέψουν τις ειδικές κατηγορίες που ελέγχει ο καθένας τους, ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ. Οι απόψεις είναι δικές τους και δεν τους επιβάλλονται.

Επιπλέον δεν είναι ενημερωμένοι για κάθε διαχειριστική ενέργεια μου (όπως το αντι adblock).

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου