Προς το περιεχόμενο

Ρελέ διαρροής στο σπίτι..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

Λακη, σ ευχαριστώ παρα πολυ για το χρονο σου.. μου το ξεκαθαρισες πληρως. Αρα μπερδεμα η υποθεση και μαλλον επαφιεται απ οτι καταλαβαινω στη διαθεση της ιδιοκτητριας...

 

 

 

 

Παράνομη είναι η ιδιοκτήτρια, αλλά το θέμα είναι ότι το να "ξεκινησεις - επιθετικά- νομικά" , μάλλον θα σου στοιχίσει παραπάνω από το ρελε.

 

Το απλό θα σου πώ...ένα εξώδικο να στείλεις.

Πήγαινε στη ΔΕΔΔΗΕ και σκάλισέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μη σε απασχολεί η εγγυηση. Στο τελος θα φροντισεις να καθυστερησεις και ενα ενοικιο.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράνομη είναι η ιδιοκτήτρια, αλλά το θέμα είναι ότι το να "ξεκινησεις - επιθετικά- νομικά" , μάλλον θα σου στοιχίσει παραπάνω από το ρελε.

 

Το απλό θα σου πώ...ένα εξώδικο να στείλεις.

Πήγαινε στη ΔΕΔΔΗΕ και σκάλισέ το.

 

 

Μπερδευτηκα καθ οτι ασχετος... το εξωδικο ειναι κατι που συνιστας ή κατι που προτεινεις να αποφυγω λογω κοστους / ταλαιπωριας;

 

Μη σε απασχολεί η εγγυηση. Στο τελος θα φροντισεις να καθυστερησεις και ενα ενοικιο.

 

 

Μπα, δεν ειμαι τετοιος τυπος. Το πολυ να αφησω εναν Pollock σε κανα τοιχο :)

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

το εξωδικο ειναι κατι που συνιστας ή κατι που προτεινεις να αποφυγω λογω κοστους / ταλαιπωριας;

 

 

 

Το δεύτερο , να το αποφύγεις, διότι θα  κοστίσει περίπου κάνα 150,00 €....όσο η δουλειά σου.

 

Και είναι η πιο "ανώδυνη" επιθετική - πρώτη κίνηση. Με αμφίβολα αποτελέσματα (αν μείνεις ΜΟΝΟ σε αυτό).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δεύτερο , να το αποφύγεις, διότι θα  κοστίσει περίπου κάνα 150,00 €....όσο η δουλειά σου.

 

Και είναι η πιο "ανώδυνη" επιθετική - πρώτη κίνηση. Με αμφίβολα αποτελέσματα (αν μείνεις ΜΟΝΟ σε αυτό).

 

Got it, ευχαριστω!

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μ ενδιαφερει βασικα να δωσω την εντυπωση οτι ειμαι ετοιμος να κινηθω νομικα χωρις να το κανω, αυτο δεν ξερω πως να υποστηριξω / εκφρασω / κανω σαφες.

 

Δεν συμφερει κανεναν κατι τετοιο, αλλα δεν ανεχομαι την κοροιδια ειδικα σε τοσο σημαντικα ζητηματα.

 

Βασικα, μαλλον ετσι ακριβως θα το πω  ;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εμενα μ ενδιαφερει βασικα να δωσω την εντυπωση οτι ειμαι ετοιμος να κινηθω νομικα χωρις να το κανω, αυτο δεν ξερω πως να υποστηριξω / εκφρασω / κανω σαφες.

 

Δεν συμφερει κανεναν κατι τετοιο, αλλα δεν ανεχομαι την κοροιδια ειδικα σε τοσο σημαντικα ζητηματα.

 

Βασικα, μαλλον ετσι ακριβως θα το πω  ;D

 

Μπορείς να της πεις. Είσαι που είσαι ΠΑΡΑΝΟΜΗ, δεν θα ρισκάρω εγώ την ασφάλεια μου.

Αν δεν το φτιάξεις θα πάω στα δικαστήρια (στα κανάλια ….στις εφημερίδες…..ξέρω γω ό,τι πιάσει ;D ;D ;D)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοιχηματιζω οτι σε λιγο καιρο θα ρθω να σας περιγραψω το πως τελικα περασε το δικο της...

 

Αλλα θα προσπαθήσω να χρησιμοποιήσω αυτο το ΑΦΟΥ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΠΑΡΑΝΟΜΗ, απλο, ακριβες, ορθο :-)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εξηγησέ της επίσης οτι κάποια στιγμη, sooner or later, θα χρειαστεί να το αντιμετωπίσει. Σε καινούργιο ηκεκτρολογικό σχέδιο θα φανεί και δεν θα μπορεί να πάρει ρεύμα μέχρι να το φτιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάκη πρώτα ψάξε για σπίτι.

 

Μετά της λες ότι σου είπε ο Λάκης και αν δεν μασήσει.... χαιρέτα την.

Αλλά καλό είναι να έχεις εναλλακτική λύση για να έχεις το πάνω χέρι.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου